Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě jen v případě, že do té doby neporodím.

Jak jsem někdy měla tendence si postěžovat, že musím pořád chodit do práce, když nemám tu mateřskou, beru teď to své stěžování zpět. Přišla jsem totiž na to, že poflakování doma není pro mě. Ano, mám alespoň čas na lékařské prohlídky, na úklid a vaření, na nějaké to relaxování. Ale často si přijdu taková „nevyužítá" a když jsem si dvakrát dovolila déle si pospat a povalovat se v posteli, výsledkem byla akorát rozmrzelost a bolest hlavy. A v důsledku dlouhého vyspávání jsem navíc večer zase měla problémy s usínáním a tak jsem se dobré dvě hodiny povalovala v posteli, než se mi podařilo zabrat.

Já prostě asi dávám přednost nějakému tomu řádu a nabitému programu. Mám zřejmě ráda ten shon, kdy po práci letím na nákup a večer stihnu ještě vyprat, uklidit a uvařit, než ulehnu s vyplazeným jazykem do postele. Další věc, co mě štve na tom, když jsem doma je, že jsem tu sama. Teda samozřejmě s naší fenkou Baileys a s Adinkou v bříšku, ale stejně! Pepa má teď jako na potvoru spoustu práce a tak často odchází do práce už před sedmou ranní a vrací se po sedmé večerní. A když jsem chodila do práce i já, vůbec mi to nevadilo, ale teď mi vždycky to čekání a těšení se na něj přijde neskutečně dlouhé!

Minulý čtvrtek jsem byla poprvé na předporodní prohlídce u Apolináře a byla jsem z toho taková rozčarovaná. Za prvé všude ty těhotné! Já vím, zní to dost ujetě, ale nějak mi zkrátka nebyly příjemné ty desítky těhotných hladících si své velké pupky. Za druhé jsem přes dvě hodiny čekala v potemnělé čekárně (vypadl proud v celé budově), abych pak strávila dvakrát pět minut v ordinaci. Z čehož poprvé mi během těch pěti minut sestřička jen vysvětlila, co všechno za vyšetření ještě musím podstoupit, co si musím doplnit do těhotenského průkazu a jak bude probíhat příští prohlídka. A ze třetí, chtěli mě hnát na vyšetření EKG do Hradce! Ale to jsem nakonec přemluvila pana doktora, že to nebude nutné. Zítra jdu na další kontrolu, tentokrát už i na monitor. Docela se tam i těším, tak snad budu mít z celé akce příjemnější a méně rozpačité pocity nežli minule.

Napište Kláře do diskuse KLUBU TĚHULEK a popovídejte si i s těhulkami Ivou a Luckou!

V pondělí jsem vstoupila do 39. týdne těhotenství. Když mi chytrá aplikace „těhotenská kalkulačka" sdělila, že do termínu porodu zbývá 13 dní, zhoupnul se mi žaludek. Jako na horské dráze. Bylo to takové zvláštní, ale docela příjemné vzrušení z něčeho nového a neznámého, které je už doslova „za rohem". Co jsem ale necítila ani trochu, byl strach. Od pondělí mám totiž konečně pocit, že jsem připravená a že Adinka může přijít, kdy jen bude chtít. O víkendu se mi totiž podařilo dohnat všechny resty a já mám nyní pro Adinku už vypráno a nažehleno, nakoupenou základní výbavičku, zařízený pokojíček, připravený kočárek, připravené tašky do porodnice – už nejen tu pro sebe, ale i pro Adinku. Vybrala jsem jí moc slušivý a hřejivý obleček na ten odchod z porodnice. Samozřejmě – růžový.

V bytě už to vypadá vcelku obyvatelně a útulně. Dnes nám ještě montují vestavěnou skříň do předsíně a v sobotu má Pepa s kamarádem v plánu sestavit manželskou postel a přivrtat police a vešák. Ale to jsou už jen takové „detaily", na kterých Pepa případně může ještě pracovat během mého pobytu v porodnici.

Pocit klidu a připravenosti je stavem mysli a i když na něj rozhodně mají vliv výše zmíněné věci, důvodem, proč už nepociťuji stres a strach je především také návštěva mé úžasné kinezioložky a terapeutky Jitky, kterou jsem uskutečnila právě v pondělí. Bylo to jako vždy velmi příjemné setkání, při kterém mě Jitka zbavila zbytečných strachů. A já ji za to moc a moc ještě jednou děkuji, protože mám díky ní nyní pocit, že to s Adinkou zvládneme levou zadní!

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Klára právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené