Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.

Letošní léto se ze mě stává odborník na nealkoholické pivo, takových druhů jsem ještě nikdy v životě nevypila. 🙂 Na festivalu jsme spali pod stanem, což mi žádné problémy nedělalo, naštěstí pořád ještě nemusím vstávat v noci na záchod, takže jsem nebyla nucená se hrabat ze spacáku dříve než ráno. Náročná se ale pro mě ukázala sobota, kdy se celodenní postávání na koncertech a jen občasné posezení projevilo a večer mi úplně ztvrdlo bříško a začaly mi vystřelovat křeče do lýtek.

Ač byl program ještě zajímavý, musela jsem si jít lehnout, protože už jsem nevydržela stát. Ráno už bylo všechno zase dobré, ale poučila jsem se, že prostě musím víc odpočívat a nepřepínat se.

Po festivalu jsme ještě v neděli zvládli cestu do prodejny nábytku, kde jsme koupili dětskou postýlku, nějaké skříně, stůl a další věci, tak se moc těším, až všechno smontujeme a přeskládáme nově celou ložnici.

Po víkendu jsem v pondělí absolvovala další návštěvu u pana doktora, chtěl mi už vypsat nástup na mateřskou dovolenou a moc se divil, že chci jít až šest týdnů před porodem. Šest týdnů mi vychází od 1. září, tak jsem to chtěla v práci ukončit pěkně ke konci měsíce, ale nebudu si hrát na žádnou hrdinku a panu doktorovi jsem slíbila, že když budu potřebovat, přijdu si pro mateřskou dřív. Docela hodně toho totiž najezdím v autě a brzy vstávám a tak si říkám, že kdybych začala být ještě více unavená, že by to nemuselo být úplně bezpečné. Uvidíme, jak to dopadne.

Na vyšetření proběhlo všechno v pořádku, malý váží už 1,8 kg, já mám teď deset kilo nahoře. Začínám mít živé sny o tom, jak už je miminko na světě a jak to s ním zvládám. Hrozně moc se těším, na druhou stranu mě napadá spousta myšlenek na to, jak hrozně zodpovědné bude muset být všechno mé další chování, že budu chtít vychovat dítě tak, aby bylo slušné, hodné, sebevědomé, aby se dokázalo v dnešním světě prosadit a život si užívat. Věřím, že to s manželem zvládneme, budeme se snažit dát mu to nejlepší.

Když píšu tyhle řádky, do toho cítím v břiše pořádnou divočinu, jak se tam malý mele, tak jsem dojatá a musím říct, že čím dál víc jsem na měkko. Hormony u mě pracují asi dost.

Mějte se moc hezky a ahoj za týden.


Barča je ve 31. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476598512953486.jpg

10.8.2016 5:22  | autor: Barbora Čapková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist