Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych měla stručně shrnout dosavadní průběh, tak bych řekla jednoznačně paráda. 🙂

Nevolnost jsem nezažila ani jednou, kromě větší únavy jsem na sobě nic nepozorovala. Když mi pan doktor těhotenství potvrdil a řekl mi, ať se šetřím a odpočívám a už neběhám, myslela jsem, že si ze mě dělá legraci. Opravdu chce, abych dalších sedm měsíců nesportovala? Začala jsem si hledat různé studie a zkušenosti jiných s pohybem v těhotenství.

První trimestr jsem opravdu byla opatrná, bála jsem se, abych miminku neublížila nebo o něj nepřišla. Jak jsem se ale dočetla v několika odborných článcích, pokud člověk aktivně sportuje před otěhotněním, není důvod se sportem v těhotenství úplně přestat. Je nutné dodržovat určitá pravidla a hlavně vnímat tělo, co na to říká.

Na začátku druhého trimestru jsem měla běžet půlmaraton, na který jsem byla přihlášená už od loňska. Moc jsem se na závod těšila, ale využila jsem možnosti změnit si trať na poloviční vzdálenost a taky jsem myslela na to, abych nepřekročila tep 120, chtěla jsem si závod jen užít, protože jsem si řekla, že další závod už v těhotenství nepoběžím. Výsledek pro mě nebyl důležitý, důležité bylo, že jsem ho absolvovala v pohodě, miminku proběhnutí nijak nevadilo.

Chci dál sportovat, ale běhat už mi moc nejde. Bříško je přece jen dost velké, tento týden už jsem spíše jen klusala a přejdu už asi na svižné procházky. Pohyb na čerstvém vzduchu mě teď neuvěřitelně dobíjí energií, když přijdu z práce, tak mám chuť lehnout si, ale když se jen převleču a jdu ven, úžasně mě to probere. Taky ještě chodím cvičit, sestra má cvičební studio a tak k ní chodím na lekce kruhového tréninku nebo cvičení na TRX. Využívám toho, že o mě skvěle pečuje, hlídá mi tep, upravuje mi jednotlivé cviky oproti ostatním, takže můžu v klidu cvičit a nestresovat se, jestli daný cvik už není v mém stavu nevhodný.

V těhotenství se hodně doporučuje plavání. Plavat občas před prací chodím, takže s tímto sportem pokračuji klidně dál. Tento týden jsem se však tak tak nasoukala do svých jednodílných plavek a jsem si jistá, že příští týden už je neobleču. 🙂 Zkusím plavání ve dvoudílných, ale výběr těhotenských plavek je veliký, tak si asi udělám radost a pořídím si nové.

Po tom, co jsme se s manželem dozvěděli, že čekáme miminko, začali jsme trochu bláznit s tím, kolik toho ještě chceme stihnout a podniknout, takže jsme například konečně vyrazili na Sněžku, na kterou jsme se už dlouho chystali a tento týden jsme si udělali výlet do Brd. Vyrazili jsme s nabalenou svačinou, zastavili se na výlet v Příbrami, potom dojeli k hranicím Brd a vydali se na výlet na nejvyšší horu Tok. Výlet to byl nádherný, ale k autu už jsem došla docela vyřízená. Asi se projevilo, že jsem toho tento týden moc nenaspala, musela jsem přiznat, že toho na mě bylo moc. Takže na příští túru se pořádně vyspím a hurá na to. Už se nemůžu dočkat, až zase někam vyrazíme. Příště se s vámi podělím o další zážitky a plány.

Mějte krásný týden


Barča je ve 20. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476598512953486.jpg

25.5.2016 1:25  | autor: Barbora Čapková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist