Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Než jsem odjela, byla jsem hodně zabraná do pracovních úkolů a taky na mě dopadala nervozita z toho, jak zvládnu rozumně všechno v práci uzavřít před odchodem na mateřskou. Těch 14 dní volna mě vnitřně uklidnilo, zjistila jsem, že všechno se vždycky vyřeší a taky že si musím přiznat, že nejsem nijak nepostradatelná a v práci to beze mě bude šlapat i dál. Takže se v pondělí do práce budu vracet v pohodě a bez stresu z toho, že už je přede mnou jen několik málo pracovních týdnů.

Taky musím říct, že už se moc těším, až bude malý s námi. Pohyby v břichu jsou teď výraznější a častější a já se nemůžu dočkat, až si naše miminko pochovám v náručí. Ale čas letí jako voda, takže se ani nenaděju a ten okamžik už nastane.

Na dovolenou jsme vyrazili, jak už jsem psala minule, k Baltskému moři. Cesta byla v pohodě, za 8 hodin jsme byli na místě, ubytovali se v kempu, postavili stan a šli se projít po pláži. Pláž mě nadchla, všude jemný bílý písek bez jediného kamínku. Postupně jsme projeli pobřeží Polska od západu na východ až do Gdaňsku, odkud jsme pak pokračovali vnitrozemím zpátky domů. Střídali jsme spaní v kempech, hostelích, jednou jsme nocovali pod širákem na pláži. 🙂

Termín jsme vybrali opravdu ideální, nejenže nám vyšlo krásné počasí, ale ani břicho mě ještě moc neomezovalo, takže jsme zvládli naplánované výlety, i když žádná velká turistika už to nebyla. Moře bylo studené, takže mi trvalo dlouhou chvíli než jsem do něj vlezla, ale pak už to bylo příjemné a snad se to menší otužování líbilo i miminku. Na sluníčku jsem si břicho a obličej mazala krémem s faktorem 50, zbytek třicítkou. Snažili jsme se pozkoušet polskou kuchyni, pochutnala jsem si na čerstvých rybách i sladkých gofrách a zmrzlině. Nijak velký hlad jsem ale v teple neměla a po návratu z dovolené jsem nezaznamenala žádný nárust váhy.

Kromě poznávání polské přírody a památek jsme zvládli i návštěvu velkého festivalu, který zrovna probíhal v Gdyni a na kterém hrála moje oblíbená kapela Red Hot Chili Peppers. Koncert byl parádní, manžel mě celou dobu ochranářsky hlídal, aby do mě nikdo nevrazil a nic se mi nestalo. Jsem moc ráda, že jsme se tam dostali, protože kapela má koncertovat v září v Praze a to už určitě nezvládnu. Takže dovolená byla moc fajn, jsem ráda, že jsme ji podnikli.

Hodně se v diskuzích řeší, jestli v těhotenství někam cestovat, pokud ano, tak kam a jak. Myslím, že pokud člověk nemá žádné problémy a hlavně nemá strach z toho, někam vyrazit, tak mu nic nebrání. Ale pokud někdo už před odjezdem řeší, co všechno by se mohlo stát, tak je asi lepší se do žádných dlouhých cest nepouštět.

A co jsem si ještě odnesla z dovolené? Že spousta rodin už dnes cestuje s malými miminky. V kempu s námi byly rodiny s několikaměsíčními mrňousy, takže jsem mohla poznat, že tohle už v dnešní době také není žádný problém.

V pondělí mě čeká test na těhotenskou cukrovku a potom další kontrola u pana doktora, tak vám dám vědět, jak jsem test zvládla a co je s miminkem nového.

Mějte se moc krásně, užívejte léto.


Barča je ve 26. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476598512953486.jpg

10.7.2016 1:45  | autor: Barbora Čapková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist