Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se na roztok s glukózou vlastně těšila, jeho vypití nebylo zas tak strašné, jen mě z toho trochu škrábalo v krku.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Odběr krve mi nevadí, krev chodím darovat, takže jehly se nebojím. Jediné, co mi na testu dělalo problém, bylo vydržet tak dlouho sedět na místě. Byly jsme na test ten den dvě a obě jsme hledaly, jakou zvolit na plastové židličce polohu, ve které by se daly vydržet tři hodiny. Nejpohodlnější byla poloha na turka, za kterou mě někteří starší lidé v čekárně odměnili né moc hezkým pohledem.

Po testu jsem šla rovnou na další kontrolu k panu doktorovi, tentokrát to bylo strašně rychlé, žádný ultrazvuk, příště si to prý vynahradíme, budeme i sepisovat nějaké papíry do práce atd. A od pana doktora po dlouhé dovolené zpátky do práce. Zaběhnutí v práci proběhlo v pohodě, chtěla jsem dohnat některé zameškané věci, takže jsem v práci zůstávala trochu déle, v první půlce týdne jsem ještě po práci šla k sestře na cvičení, a tak jsem se asi trošku přetáhla, protože jsem pak v půlce týdne poprvé za celé těhotenství zažila den, kdy mi nebylo úplně dobře, bříško bylo tvrdé a těžké a já celá zadýchaná.

Ten den jsem po práci lehla a skoro celé odpoledne proležela. Šla jsem i brzo spát a druhý den už mi bylo zase dobře. Ale poučila jsem se a budu se víc šetřit. I když příští týden mám rozplánovaný úplně celý, čeká mě další kontrola na kardiologii, tak se moc těším, že zase uslyším, jak miminku buší srdíčko a věřím, že už všechno bude v pořádku a na další kontrolu už nebudu muset.

Také jedu na návštěvu za příbuznou, která má malé miminko a tříletou holčičku a doufám, že nasbírám dost informací a inspirace, protože už bych ráda začala nakupovat nějaké věci pro miminko, ale v tom množství, z kterého si nyní člověk může vybrat, se vůbec nevyznám. A jeden den mě také čeká speciální měření v laboratoři, která testuje nově vyvinutou těhotenskou obuv, tak jsem na to moc zvědavá, napíšu vám pak všechny podrobnosti. Zítra vyrážíme na výlet, všem přeji krásný den a za týden zase ahoj.


Barča je ve 27. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476598512953486.jpg

17.7.2016 9:01  | autor: Barbora Čapková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist