Dva v tom: „a přece se točí“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám „říct“ vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem ve 30tt, za poslední týden se toho stalo tolik, co vám musím sdělit, takže vše pěkně popořádku:

Každý týden pravidelně chodím cvičit do klubu Slunečnice na Staroměstské. Před nedávnem jsem ukončila „cvičení pro těhotné“ a nyní jsem přešla na „cvičení v III. trimestru těhotenství“, které se koná každé pondělí. Na konci hodiny se nám paní „předcvičující“, která je hlavně povoláním porodní asistentka od Apolináře věnuje tím, že se nás snaží připravit na porod – jak správně dýchat a psychicky podpořit. Tento týden nám například ukázala jak si správně masírovat hráz, což já považuji za velmi důležitou činnost před porodem. Hlavně mi sdělila, že masáž hráze považuje za stejně účinné jako používat balónek Aniball či Epino, které vyjdou i na několik tisíc. Doporučuji určitě každé budoucí mamince po 16tt se přihlásit na hodiny cvičení a pravidelně na ně docházet. Myslím si, že i díky tomu se cítím stále dobře.

Docházíme také s manželem na doporučení našich přátel na těhotenské kurzy na Bulovce, kterou jsme si vybrali i jako naši porodnici. Tento týden jsme byli dokonce na dvou hodinách. Dověděli jsem se něco o péči o novorozence na porodním sále, jak to chodí na odd. šestinedělí a povídali si o správné technice a nástupu kojení. Sdělili nám, co se děje na porodním sále, když se ženě miminko v bříšku nepřetočí hlavičkou dolů do určitého týdne před porodem, protože některé z budoucích maminek, které s námi na kurz docházejí, už jsou v pokročilém stádiu těhotenství a miminko mají stále hlavičkou nahoru. To víte, i nás to trochu vystrašilo, protože bych ráda rodila přece jen přirozeně a ne císařským řezem…

…. na to bych ráda navázala svojí radostnou zprávou, kterou jsem se dozvěděla den po kurzu na gynekologické prohlídce ve 30tt. Doktorka mi potvrdila na UTZ, že čekáme 100% holčičku („kterou nazvala pinďou, trochu ve mě hrklo“) vážící 1300g … a nakonec mi oznámila, že holčička se mi v bříšku již přetočila hlavičkou dolů! No to byla ta nejlepší zpráva dne, kterou jsem mohla dostat a oznámit jí naší rodině! Samozřejmě, že mě hned napadlo, co když se přetočí zase zpět, má na to přeci jen dost času 🙂 , ale bylo mi řečeno, že pravděpodobnost je malá.

Pak už nás čekal jen úžasný víkend, který jsme si užili i díky té skvělé zprávě :-). Ozdobili jsme vánoční stromeček, večer se šli projít na vánoční trhy do centra a zakončili to na večeři v místní restauraci.

Snad to takhle bude pokračovat i nadále.

Kristýna


Kristýna právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633826779917455511.jpg

18.12.2014 12:38  | autor: Kristýna Havlíková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist