Strašák jménem Odříhnutí

TĚHULKA LIVE! MONIKA Musím přiznat, že naše malé miminko je opravdu hodné. Snad to nezakřiknu. Ozve se, jen když má hlad, jinak je v klidu. I mě nechá se osprchovat nebo vyžehlit. Je prostě zlatá. Dokonce i vztekání u kojení mírně ustalo.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Teď to zní, jako by péče o naše Piškotě byla procházka růžovou zahradou a já chodila vyspalá, perfektně nalíčená a v čistém oblečení. Samozřejmě to tak není. Je to prostě hladovec. Takže mám pocit, že kojím pořád a pochopitelně jsem od mléka pět minut poté, kdy se převléknu do čistého.

S kojením také souvisí odříhnutí. Malá není říhací a zvlášť ne v poloze přes rameno. Tam se jí prostě nelíbí. Přes den se to dá, ale ty noci… V noci se vzbudí a chce papat. Nakojím a vzhledem k tomu, že jeden čas byla hodně blinkací, neměla bych s ní cca deset minut hýbat. Takže kojení cca 45 minut, 10 minut čekání (malá samozřejmě už spí) a pak odříhnutí. Na rameni se má prý mimčo nechat zhruba 20 minut, pak už si asi neříhne. Jenže malou to vzbudí. A vzbuzené Piškotě chce papat… Takže znova. Kojit, počkat pár minut, odříhnout = vzbuzené dítě. Když už jsme jeli tenhle kolotoč potřetí, usínala jsem každou chvíli. Malá pak usnula a ani poloha na odříhnutí jí nevzbudila, jenže z jejího spacího času se odkrojilo 30 minut, takže za cca 45 minut znova „af“ a kolotoč se opět roztáčí.

Při kojení prý padají vlasy

Naštěstí se mi zatím vyhnulo jak padání vlasů, tak lámání nehtů. Asi je to tím, že stále beru doplněk stravy Femibion, který se doporučuje nejen při těhotenství, ale i při kojení. Snad to vydrží, přece jen bych ráda kojila minimálně dalších šest měsíců.

Už jsem taky omezila své noční návštěvy lednice. Zaprvé jsem někdy tak grogy, že spánek zvítězí nad hladem, a zadruhé to prostě takhle nešlo. Přeci ještě při kojení nepřiberu. Zakázala jsem si sladké i přes den, což teda úplně nezvládám, ale značně jsem sušenky a čokoládky omezila. S hubnutím se to při kojení nemá přehánět.

Čtěte také:

Loučím se. Děkuji

Šestinedělí nám brzy končí a s ním i moje psaní jako Těhulka Live pro Babyweb. Musím říct, že to hrozně uteklo a jsem ráda, že jsem se do tohoto projektu pustila. Články i fotky už mám vytisknuté, vystříhané a udělám z toho pro naše malé Piškotě knížku. Nebo možná pro sebe. Až mi za pár let řekne: „Hele, madr, nebuď radikál,“ tak si ráda vzpomenu, jaké to bylo hodné a roztomilé miminečko.

Loučím se, děkuji všem sponzorům za krásné věci a těhulkám současným i budoucím přeji pohodové těhotenství a krásná zdravá miminka.
Na dlouho se ale neodmlčím. Mé radosti i trampoty s malým Piškoťátkem budete moct číst v Mimi LIVE!

sauvinex.jpg

S dudlíkem Sauvinex je Piškotě spokojené…

Blbost týdne

Kojila jsem asi hodinu a půl, no hrůza… I když to bylo přes den, už jsem byla fakt utahaná, malá si vždycky na chviličku usnula, ale hned se zase dožadovala jídla. Takže pořád dokola. V posledních dnech měla také hodně potničky a já řešila, co s tím. Najednou jsem se na ni zadívala a měla na obličejíčku takovou hnědou vyrážku. Hned jsem si říkala, co to zase je. Než jsem stihla začít googlovat „hnědá vyrážka u kojenců“, napadlo mě jí to sfouknout. A taky že jo. Chudák malá byla celá od drobků ze sušenky, kterou jsem před chvílí dojedla. 😀 Takže žádná vyrážka, jen máma pro změnu pocintala dítě.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist