Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v chodítku. Zapnula jsem pračku, tak má kino.

Ty poslední dny mi skutečně uplynuly jako voda v té nejdivočejší řece. Když zapřemýšlím nad tím, co se za tu dobu událo, aby stálo za to o tom napsat, docela se zapotím. Já se cítím stále stejně. Je mi dobře. Zatím mě netrápí žádné těhotenské neduhy. A ani s rostoucím pupíkem je neočekávám. Otoky nohou a jiné se mi naštěstí vyhýbají. Poctivě se matlám krémem, abych i po třetím mimi zůstala bez strií. Jediné co mě umí potrápit je únava. Ale tu bych nepřipisovala jen mému stavu. Naše dětičky by dokázaly utahat do bezvědomí i vrcholového sportovce natož mě. A tak není divu, že jen co večer dopadnu na gauč a je tu konečně klid, nastupuje dřímota už v první polovině filmu. Ale myslím že to určitě také znáte. A co na to váš partner? Jirka občas brble. Nemá prý vůbec cenu se se mnou na něco dívat, když v půlce usnu. Hlavně že prý mu říkám že spát se mi nechce. Jenže ve chvíli kdy si lehám, se doopravdy ospalá necítím. Přichází to vždy náhle jako rána kladivem. A není divu. Vždyť každý můj den začíná při nejlepším v šest ráno. A do večera do osmi je to zatraceně dlouhý pracovní den.

Minule jsem psala o tom, jak moje máma reagovala na oznámení třetího vnoučete. Zjistila jsem, že během několiak dní zaujala úplně jiný postoj. Zřejmě proto, abychom se nemusely hádat kdykoli na sebe narazíme se teď tomuto tématu dokonale vyhýbá. Za což jsem jí vděčná, protože jinak trávím ubrečené a zlostné večery, které má tím pádem zkažené i partner. V jejím podání to ovšem vypadá tak, že se nemůžete ubránít pocitu člověka pokoušejícího se udělat si na jazyku uzel.

Také jsem naposledy zmínila Maxíkovi zoubky. Ty nás provázejí až dodnes. Prorazily si cestu dásní a teď v té malé uculené pusině září jako poklad. Tedy doslova. Každý den je pro nás ve znamení Maxových zoubkových nálad. Je mrzutý, nic ho nezabaví, špatně papá a ani venku v kočárku se mu nelíbí. Holt se nás ty zubani natrápí zřejmě úplně stejně jako u jeho staršího bráchy. Tomu rostly klidně i čtyři zuby najednou a to bylo opravdu výživné.

Maxík má alespoň o zábavu postaráno právě díky Alexovi. A to je vlastně i hlavní poznatek minulého týdne. Mám na mysli výhody sourozenců. Nebo možná spíše sourozenců narozených zanedlouho po sobě. Zjistila jsem totiž, že když je Alexek na hlídání u babičky, je s Maxíkem mnohem víc práce. Najednou je o co nespokojenější a přijde mi, že se snad i nudí. Každopádně mám nakonec mnohem víc lítání než když jsou kluci doma oba. A jaké tedy ty výhody dle mého názoru jsou? Jak už jsem napsala děti se do určité míry postarají o zábavu jeden druhému. Naši kluci jsou od sebe dva roky a řekla bych, že je to znát i ve hře. Přece jen je Alex ještě asi takové přerostlé mimi, protože dokáže vymyslet doslova ,,voloviny", co se libí i malému prckovi a několikrát za den je z pokojíčku slyšet jak se tomu oba smějí na celé kolo. Další výhoda se týká hraček. Druhému dítěti jich už do začátku nemusíte pořizovat tolik a mimi hračky máte po prvním sourozenci doma také. My jsme doma doslova ,,zaauťákovaní". Autíčka u nás najdete i na těch nejneobvyklejších místech. Jsou jednoduše všude, kde to Alexkovi připadá jako prima garáž a například mikrovlnka není vyjjímkou. Dále se děti nejlépe učí zase od dětí. Tudíž druhý raubíř na všechno přijde rychleji a i motoricky na tom bude většinou lépe než starší sourozenec. Ikdyž tady se hodí otázka zda-li je to opravdu jen výhoda. Pro nás ano. V naší situaci nám vyhovuje, že Max bude v prosinci určitě už samostatně pohyblivý jedinec.

Nebudu ale samozřejmě psát jen o tom jak je super mít doma dva takhle malé lotry. Má to i své nevýhody. Ostatně jako všechno. Člověk musí počítat s tím, že se od ráno do večera nezastaví. Což je ale asi o zvyk. Dále když jsou děti nemocné, jsou nemocné vždycky obě. A není pravda že by si spolu jen hezky hráli. Několikrát za den slyšíte jedno nebo druhé zlato jak ječí, protože ten druhý mu něco vzal, popřípadě rozházel. Pokud máte ale děti pár let od sebe jako my, bude těch ječících scén asi podstatně méně než u sourozenců s větším věkovým rozdílem.

Já osobně bych neměnila. Strach jsem z toho měla velký, ale dnes má Maxík v bráchovi obrovskou chůvu která na něj nedá dopustit. A možná snad i díky tomuto zjištění ke kterému jsem v poslední týdnu došla jsem ohledně příchodu našeho posledního přírůstku zase o něco klidnější. Však ono se to zvládne a kluci to možná zvládnou líp než my dospělí. Děti jsou zkrátka ÚŽASNÁ STRVOŘENÍ!

Tak zase příště a užijte si letní počasíčko.

22. 7. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené