Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 Zatím jsme stále 2v1. Mám pár dní do termínu porodu a stále se nic neděje, poslíčci jsou opravdu minimální, řekla bych, že skoro žádní a tuhnutí břicha? Tak to nevím ani jak vypadá. Cítím se furt ready, jak kdyby mě nic nečekalo, takže stále si to moc nepřipouštím, že už jen pár dnů a budeme 3.

Na mrazáku už mám zamražených pár jídel a polévky na horší časy, abych neumřela v ty první dny doma hlady. :-) Manželovi jsem sepsala plán úkolů, o které ho prosím, aby pro mě udělal, než se vrátím z porodnice – převléct postel, nakoupit zásoby potravin než se dám dohromady po porodu, uklidit byt atd., prostě abych se vrátila domů s malou a nějakou tu dobu se věnovala jen nám.

Jako každé úterní ráno jsem opět vyrazila na Bulovku na kontrolu do poradny s představou, že mi doktorka poví, že se na mém stavu něco změnilo a ono houbeles. Tentokrát jsem tam čekala hodinu a půl kvůli komplikovaným případům mých těhotných kolegyň. Konečně jsme přišly s malou na řadu. Byla jsem na vše připravená jako ostřílená těhule. Hned na začátku, co mě posadili na kardiotokografický záznam jsem věděla, že když se budu cpát čokoládou, tak budu mít v břichu mejdan a to oni vyžadují, což se podařilo a graf jsme měly ukázkový. Poté mě doktorka vyšetřila a povídá mi „vypadá to stejně jako minulý týden". Kruciš, jak dlouho ještě budu vypadat furt stejně?! No nic, byla jsem asi za 2minuty vyšetřená a hotová, žádné otázky už nemám, nic mě nebolí, neotékám, takže zase příští týden. Což vychází na datum den před termínem porodu a ten máme 18.2., tak jsem na to zvědavá!

Před několika měsíci když jsem se dověděla svůj termín porodu a termín, kdy bude premiéra filmu 50 odstínů šedi hned mi projelo hlavou „No to snad né! Já neuvidím premiéru", ale ejhle, já jsem v takové formě, že bych zvládla ještě chodit do práce. :-) Premiéru jsme s mamkou viděly a ani jsem z toho neporodila. Zas taková erotika to nebyla, ale i když je na tento film hodně negativních názorů, já byla spokojená.

Nedoufala jsem ani v to, že i našeho posledního Valentýna prožijeme jen my dva s manželem, ale tak se stalo. :-) Zašli jsme si zatím určitě na delší dobu na naší poslední romantickou večeři do Babiččiny Besedy v Klánovicích, kam jsme se již dlouho chystali. Byl to úžasný večer plný gastronomie, vřele doporučuji! Opravdu jsme se bavili celý večer, obsluha byla skvělá a jídlo ještě lepší. :-) Vřele doporučuji a doufám, že tam ještě někdy zavítáme i s malou.

Na doporučení kamarádek ("babské rady") jsem si objednala červené víno, které by mohlo vyvolat porod, ale bohužel ten večer se nic nestalo.

Ani v neděli se nic závažného nestalo, pěkně jsem si zacvičila, vytřela jsem podlahu a doufala, že by to večer mohlo přijít, ale zas nic .... Až dnes - je pondělí ráno - vstala jsem z postele a lekla se, že ze mě vytekla část plodové vody. Raději jsem se osprchovala, nasnídala, dobalila zbytek věcí do porodnice a čekám, jestli přijdou poslíčci, ale zatím se nic neděje, takže to byl jen planý poplach ...

Myslela jsem si, že tento blog ukončí můj manžel se šťastnou zprávou o mém porodu, ale né, jak mi je dáno do vínku od mojí maminky, zatím jsem stále neporodila, již nyní začínám přenášet a tak tento blog ukončuji zatím stále já.

Vaše Kristýna zatím stále 2v1.


 

Kristýna právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

26. 2. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Kristýna
Kristýna

@JarcatkoJezisi Ajo! Uz si vzpominam,dle tebe jsem si vybrala misto svatby :D , ten svet je fakt maly!

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Kristýno, to je vtipné, teď jsem si uvědomila, že je mi tvoje tvář povědomá. Prohlídla jsem beremko a už jsem doma. Měly jsme stejné místo svatby, dokonce jsi mi tehdy psala nějaké dotazy k tomu, takže jsme spolu byly před časem v kontaktu. Svět je malý :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené