Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší.

Hned na začátku bych se vám chtěla omluvit. Moje psaní by mělo být především o mém těhu, avšak moc se mi to nedaří. Den za dnem žiji tak jako většina maminek v nikdy nekončícím menším či větším kolotoči kolem dětiček, domácnosti a partnera.

Povětšinou si tedy ani neuvědomuji, že čekáme jestě dalšího broučka a že bych jako správná zodpovědná těhule měla taky trochu myslet na sebe a dopřát si nějakou tu chvilku. Ono to ani moc dobře nejde. Asi jediná možnost kdy se natáhnout na gauč je během Maxíkova dopoledního spaní. Což dělám, když je náš taťka doma a já usínám už při uspávání Maxe. Někdy s ním v takovém případě rovnou zůstávám ležet na posteli, kde se mu přes den spí lépe než v postýlce.

Nechci tady tvrdit, že mi vůbec nic není a cítím se vždy fit. To by nebyla pravda. Samozřejmě že skuhrám, že mě bolí tohle a píchá mě tam a tam. Žádná žena se v těhotenství nevyhne alespoň nějakým těotenským neduhům. Jen je to v mém případě tak, že já většinou nemám čas na nic jiného než na to postěžování si. Děti se samy nevyvenčí, byt se sám neuklidí. A tak pocit na zvracení nebo ne, oblékám sebe i děti, vypravím s sebou tašku a pádíme na procházku.

Debaty kolem jména dalšího chlapáka v rodině utichly. A z tohoto ticha, řekla bych, jasně vyplývá že třetí z našich mimiňáků se bude jmenovat Dexter. Na jiném jménu jsme se moc rozumně neshodli. Když se nějaké líbilo mě, tak ho zamítl Jirka a naopak. Jeho nápady jsem zase odmítala já. A tak i přes úvahy nad tím, zda se jméno hodí k příjmení nebo zda ho kvůli stejnojmennému seriálu dát vůbec, je to stále favorit. A my oba rodičové už asi někde v hloubi duše víme, že nic jiného nevymyslíme. Proto jsem se také odhodlala to takto zveřejnit. Už se na Dexíka moc těšíme. I Alexek. Ten už pochopil, že mimi je nejen v postýlce ale i u mamky v bříšku a párkrát za den ho napadne, jestli by na mimi nebylo vidět máminým pupíkem. Asi nejvíc jsem se v uplynulém týdnu zasmála tomu, když si právě Alexek na gauči vyhrnul tričko, nafouknul břísko a pohladil si ho s tím, že tam má mimi. Troubik malej.

Už minule jsem psala, že se chystá Alexova oslava třetích narozenin. Pár dní před oním dnem se nám z několika důvodů zhatily plány a oslava musela byt přeložena ze zahrádky k nám domů. Úplně mi to zkazilo náladu. Byla jsem naštvaná, chtělo se mi brečet. Tak moc jsem chtěla aby si Alex ten den užil. Nejprve jsem se o několik dní předtím nepohodla opět s naší babi (mojí mámou), která nejříve odmítla na oslavu dorazit, jelikož ji vadí stýkat se s naší druhou babi a teď tu bylo tohle.

Jen krátkou dobu po hádce s naší "satanikou", kdy se stačilo semlýt všechno od mé nevděčnosti až po mé donebevolající třetí těhu to bylo něco, co se mi prostě nepodařilo ustát. Nejdříve jsem se zasekla, že žádná oslava nebude, že vše zrušíme a Alexkovi prostě akorát dáme first bike s helmou, protože o to stojí stejně nejvíc.Nakonec jsem se dala umoudřit naším taťkou, že mu večer nafoukneme balónky a všude mu je dáme, když už jsme je koupili. Takže celý páteční večer osmou hodinou počínaje a druhou ranní hodinou konče jsme nafukovali (ještě že máme doma malý kompresor), vázali, svazovali a aranžovali balónky po bytě. To jsme ale blázni co?

Nakonec tedy všechno dopadlo celkem dobře. Děti si oslavu právě díky balónkům užily a Alexek si s nimi hraje ještě dnes. Budou tu pověšeny dokud neprasknou. A že jich bylo dost. Něco kolem tří set. Naložené maso jsme si tedy ugrilovali v troubě místo na grilu a namísto společnosti nejbližší rodiny a přátel k nám dojela jen Bára, která upekla oslavencovi dort. A ja jsem byla ráda, protože po tom všem, jsem na lidi neměla moc náladu.

Už tři dny je to u nás doma tedy tak, že se tu neustále jezdí na kole, dokola nandáváme a sundáváme helmu a sbíráme zbytky praských balónků a strhaných konfet. Alexek si dort sfouknul hned snad čtyřikrát a nejraději by to opakoval několikrát za den. Tak moc se mu to líbilo. Maxík měl zase radost z navěšených krucánkových papírových konfet na spodních skříňkách kuchyňské linky. Měl tak alespoň v chodítku o zábavu postaráno. Z toho jasně vyplývá, že spodní část linky je nyní již zcela nenarozeninově holá.

Alex jízdu na kole ihned hravě ovládl a tak se hned odpoledne vyrazilo ven. Až dnes nás ale potkala první bouračka. Alex jel z kopečka a když se mu to po chvilce nedařilo přibrzdit, vytrčil nohy do vzduchu. V tu ránu nabral rychlost a já nás už viděla na pohotovosti. Kupodivu udržel balanc dobrých patnáct, dvacet metrů až se nakonec zapíchl předním kolem auto, které stálo u chodníku přesně mezi přední kolo a blatník. Tento malý crash test naštěstí přežili všichni účastníci a tak Alex, first bike i auto vyvázli bez zranění.

A jako již několik posledních článků i tentokrát udělal Max pokrok. Už celkem hezky ťape za obě ručičky. Je to veeeeelká mimi sranda a nejraději by nedělal nic jiného. Záda nás rodičů však mají co dělat.

Tak zase za týden ahoj.

19. 8. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené