Mé (po)citové výlevy

KLUB TĚHULEK! VENDY Hurá už 36. týden!!! Bříško takových rozměrů, jako mám v tuto chvíli, je opravdu velkou přítěží a to nejen pro mě, ale i pro mé okolí. Natáhnout se přes něj je nepopsatelná morda, neposhazovat regály v obchodě, když se otáčím, to chce cvik a píli, no a vstát z postele, to je nadlidský výkon. Divím se, že ještě Honzu vůbec přitahuju, protože se cítím jako stařena, které se rozjíždí nohy (chodím teď jak kačena) a z postele lezu pokaždé po čtyřech, než se nastartuju do správné polohy. Teď je to u nás v ložnici víc komedie jak romantika, někdy dokonce i horor.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Divily byste se, ale teprve minulý týden jsem zjistila, že se články na Babywebu dají hodnotit. Hrozně brzo, když už tady jakou dobu přispívám i já svými blogy. Nicméně asi až teď jsem měla nějakou snahu pochopit toto hodnocení. V dnešní době hrozně slavné dávání palců v pozitivním smyslu mě ani tak nějak nezajímalo. Jasně, jsem ráda za každý pozitivní ohlas, kdo by nebyl. Ale spíš jsem si všímala těch negativních.

Projela jsem všechny svoje příspěvky a zjišťovala, kolik jich vlastně mám a kolik jich přibylo. Abych se dostala k tomu, co jsem tím chtěla říct. Podle toho, že mi některá z vás čtenářek, dá „palec dolu“ nepoznám, co dělám špatně. A tak bych chtěla touto cestou poprosit ty, které k tomu mají co říct, aby tedy články hodnotily. Zajímá mě, jestli se nelíbí obsah nebo spíš styl psaní. Ale proč to vlastně řešit teď na konci, když za měsíc rodím že? :-D Konec teda mých pocitových výlevů co se psaní na web týče a teď už se vrhnu na to, co nám tento týden dal a přinesl.

Poslední dobou jsem začala svůj pupek používat jako výmluvu snad uplně na všechno. Ne že bych nutně potřebovala, ale tak nějak jsem už prostě unavená z toho tahání se s bříškem. Miláčku prosím tě udělej to, pomoz mi s tím, nemůžu tamto a tadyto, nedosáhnu tam, jsem těhotná, nemůžu se hýbat, zavazí mi břicho, nezohnu se, nevstanu, cítím se hrozně! To jsou poslední dobou nejčastější věty u nás doma. Je mi mého milého opravdu líto. Kdyby věděl, co ho poslední týdny mého těhotenství čeká, tak asi ani žádné dítě radši chtít nebude. Ale je statečný, ochotný a milující přítel a budoucí otec a proto mu nedělá problém mě zvednout z gauče, potlačit mě do kopce nebo mi obout a zavázat boty.

Jak je ale ochotný on, tím víc je aktivní i jeho maminka, která je tu opět minimálně 2x denně. Naivně jsem si myslela, že tady ta její aktivita alespoň trošku opadla, ale to bylo asi jen přes letní období, kdy měla více aktivit. Pomoc! Jestli mám být někdy tchýně, tak se chci vyvarovat přehnané aktivity, abych nebyla moc vtíravá.

Ale mohla by tou svou aktivitou jít naočkovat úřednice na sociálce. Chtěla jsem si pozjišťovat, na co teda mám nárok, co mám řešit a jak to řešit a jestli vůbec něco dostanu, když jsem student. Nečekaně jsem opět vlezla do jiného patra, než jsem měla, což je u mě typické. A tak jsem zaklepala na dveře, kde bylo určené mé bydliště a že se teda poptám. Moc milá starší paní mi vysvětlila, že jsem vlastně uplně někde jinde a poradila mi, kam a za kým jít. Myslela jsem si, že to teda nebude taková hrůza na úřadě, jak mi všichni vykládali.

No když jsem došla do správného patra (vyfunět ty schody bylo cvičení na celý týden) a zaklepala na dveře pro písmenko Š, tak mi došlo, proč všichni na úřady tak nadávají. Tak rozdílné jednání úřednic je prostě hrozně zajímavé. Mladá slečna, možná paní, podle cedulky vystudovaná Ing., byla velmi obtěžována mou přítomností. Její nálada opadla, když mě zahlédla ve dveřích a zájem o to mi nějakým způsobem pomoci nebo poradit byl někde tentam. No a tak jsem vyfasovala hromadu lejster, co si mám teda jako pročíst, vyplnit a laskavě je přinést, až budu mít prcka na krku i s jeho rodným listem. A to ještě ne jí, ale opět uplně jinam do jiného patra. A tak si zase všechno zjišťuju na internetu a ze svého okolí, jak úplný trouba.

Poslíčci nějakým záhadným způsobem tento týden vymizeli. Takže porod se ještě neblíží a já se v klidu můžu učit na předtermín zkoušky. V hrozně nepohodlné poloze, abych neusnula a aby mě zároveň nic nebolelo, pročítám hromadu skript, knížek, přednášek, papírů a papírků s poznámkama a snažím se být aspoň o něco málo chytřejší, než každý den před tím. Jenže zjišťuju, že čím víc se učím, tím míň toho vlastně vím.

O víkendu se nám podařilo pořídit vánoční stromek a taky napéct první várku cukroví, takže jsme si navodili už pěkně předvánoční atmosféru. Jsem zvědavá, jestli u stromku budu sedět s břichem a hotovou zkouškou a nebo třeba v knížkách a s děťátkem už v postýlce. Každopádně se budu pěkně cpát vánočním cukrovím, užívat si pohodu s nohama nahoře a dívat se na pohádky, abych pak v dalším roce mohla nadávat, jak jsem zase přibrala.

P.S. Volejte sláva a tři dny se radujte, konečně máme totiž termín svatby, takže po svátcích už začneme chodit hezky do kostela na ponaučení.


Vendy je v 36. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

17. 12. 2015Vendy
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Čas loučení

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak se nám pomalu ale jistě blíží konec šestinedělí a tím i konec přidáváním příspěvků sem na blog. Popravdě se mi to docela hodí, protože vůbec nic nestíhám. A tak tento příspěvek bude od nás zatím poslední, pokud se ještě... Celý článek »

Eminčiny první zážitky

KLUB TĚHULEK! VENDY Blíží se nám konec šestinedělí a v neděli jsme oslavily první měsíc života. Návštěvy jsem sice odpískala, ale doma pořád být nemůžu, je to na palici a hlavně, když malá křičí. A tak jsme začaly podnikat výlety a já jsem začala... Celý článek »

Ne všechno je vždy růžové

KLUB TĚHULEK! VENDY Emička je hodné dítko, ale když se jí chce, umí se taky pěkně vztekat. A nejvíc, právě když má hlad. Pochopila totiž, že z prsa teče mlíčko, že je to moc dobré a že s plným bříškem se spí lépe. A jak řekl můj bratr, je... Celý článek »

První dny v novém

KLUB TĚHULEK! VENDY Po těch pěti dnech v porodnici jsem se opravdu těšila domů. Konečně do svého, kde máme svůj klid, a nikdo nás neruší. Ema je neskutečně hodné dítě, takové jsem si snad ani nezasloužila. V porodnici spala jako dřevo (i když to... Celý článek »

Čtvrté patro, pokoj číslo jedna

KLUB TĚHULEK! VENDY První týden v porodnici byl pro nás obě hodně náročný. I přes to, že mi byla malá ihned po porodu přiložena k prsu, jsme k sobě nějak nemohly najít cestu. Ema se mi po porodu nepřisála a největší problémy nastaly právě kvůli... Celý článek »

Nakonec bylo vše úplně jinak

KLUB TĚHULEK! VENDY Jak jsem se již v několika článcích zmiňovala, můj porod byl podle gynekologa plánován jako porod císařský. Moje obavy z porodu stoupaly a názory na porodní zákrok se mi střídaly stejně jako moje nálady. Nakonec se nám v týdnu... Celý článek »

Naše poslední kontrola

KLUB TĚHULEK! VENDY 39. týden těhotenství a poslední dny, kdy mám cvrčka v sobě, cílová páska už je blízko. Blíží se termín porodu a s ním přichází čím dál větší stres a obavy. Najednou se začínám bát a možná ani rodit nechci, ale zato se těším,... Celý článek »

Nespím, nejím, ale ještě nerodím

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden po vánocích a náš 38. týden společného soužití v jednom těle. Vypadá to, že naše malé už to vydrží asi až do plánovaného termínu a mně je teď zle akorát tak z toho vánočního přejídání. Což je někdy opravdu nepříjemné. Celý článek »

A budou Vánoce

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme ve 37. týdnu. Máme za sebou 4. adventní neděli a cukroví už je všechno pěkně napečené. Dokonce jsem minulý týden zahájila i předvánoční úklid a tak nás tento týden bude čekat pěkně odpočívání a užívání si vánoční pohody.  Celý článek »

Připravujeme se na porod

KLUB TĚHULEK! VENDY Tento týden jsem se začala psychicky připravovat na porod. A nejen já, ale i Honza. Sice mi bylo gynekologem řečeno, že bych mohla zvládnout i porod přirozenou cestou, v porodnici mi to bylo vyvráceno. Přiznávám, že jsem se... Celý článek »

Už máme konečně všechno !?

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme se posunuli zase o týden k cílové rovince. Čím dál častěji slýchám, že jsem jak kinder surprise. Ano ano, stále totiž nikdo nebyl obeznámen s tím, co v sobě nosím za potvůrku. Poslední dobou je to hodně náročné, co se... Celý článek »

Kulatý 33. týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Nejenom tento týden je pěkně zakulacený, ale i ze mě se stává celkem koule, která má problém se v posteli přetočit. Nečekaně nám začaly první (brzo) problémy. Už jsem si myslela, že to snad ani nepřijde. Naštěstí se nejedná o... Celý článek »

A teď tě mámo pořádně dokopu

KLUB TĚHULEK! VENDY Týden - 32. Těhotenské změny – poměrně žádné (pořád je mi krásně). Partnerské změny – nevím o ničem zásadním (naštěstí). Změny u miminka – velké a hlavně hodně znatelné (konečně o něm všichni víme). Přípravy – v plném proudu,... Celý článek »

Bond, kanec a velké focení

KLUB TĚHULEK! VENDY 31. týdnů, 10 kg nahoře a pupek stále roste. Minulý týden byl dušičkový a narozeninový, plný aktivit, změn a dokonce i jednoho nabouraného kance. Nicméně opět vypadám konečně jako člověk.  Celý článek »

Týden plný jídla a relaxu

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsme tu po týdnu zase. Já, mé druhé já a zážitky z těhotenství. Už je to krásných, ale dlouhých 30 týdnů, co v sobě nosím mrňavé stvoření. Tak si říkám, jestli už není na čase začít shánět výbavičku i pro sebe do porodnice... Celý článek »

Pozitivní myšlení je důležité

KLUB TĚHULEK! VENDY Těhotenství je poslední dobou v mém okolí hodně řešené téma. Je to nejspíš dáno tím, že já i švagrová jsme "v tom". A hlavně v mém okolí se teď s porody roztrhl pytel, Asi bylo plodné jaro. My jsme se bez problémů vrhli do 29.... Celý článek »

Přípravy na miminko začínají

KLUB TĚHULEK! VENDY 28. týden a moje žebra se rozhodla roztáhnout do nevídaných velikostí. Asi teda. V minulém týdnu jsem složila postýlku a začala jsem zařizovat v ložnici pokojíčkový koutek. Příprava na miminko začíná být v plném proudu.  Celý článek »

Zima za dveřma a já nic neobleču

KLUB TĚHULEK! VENDY 27. týden a konec 2 trimestru. Uf, teď už to snad uteče rychle. Malé se mi zdá klidnější, než minulý týden. Možná už si zvyklo na to, co všechno dokáže a nepotřebuje se prokopat ven skrz můj pravý bok. Jestli je naše malé podle... Celý článek »

Zpátky do školy

KLUB TĚHULEK! VENDY Three, two, one ... odstartovali jsme 26. týden a s tím i opět pravidelné navštěvování školní přednáškové auly. Ne že by to byla nějaká hrůza, ale usedět na přednášce a dávat pozor, když vás dítě v břiše okopává, protože se mu... Celý článek »

Začínáme odškrtávat ze seznamu

KLUB TĚHULEK! VENDY 25. týden těhotenství, 7 lunární měsíc a kopance do břicha jsou čím dál častější a hlavně intenzivnější. Ale našli jsme způsob jak mrně uklidnit. Na maminku totiž nereaguje, ale táta, to je uspávač hadů a malých neposedů. Stačí... Celý článek »

Jak jsem přežila vyšetření cukrovky

KLUB TĚHULEK! VENDY 24. týden a pro mě snad nejhorší vyšetření za celé těhotenství. Vážně to pro mě bylo utrpení. Tento týden jsem prožívala hodně stereotypně. Vstát, jít do práce, po práci domů, pouklízet, navařit, koupel a spánek. Ale i tak mi... Celý článek »

Zpět v ČR a návrat do reality

KLUB TĚHULEK! VENDY 23. týden a my se vracíme do reality. Opět nastává pracovní proces, za chvilku i školní povinnosti a mimčo kope a kope. Jsem zvědavá na to, jak na mě budou koukat na přednáškách, až se tam dovalím z břichem jako balón :-D  Celý článek »

Vezmeš si mě ?

KLUB TĚHULEK! VENDY 22. týden těhotenství jsem odstartovala v Chorvatsku. Venku je krásných 33° a tomu malému tvorečku uvnitř se líbí, když ho houpu ve vodě. Papáme si jak prasátka, takže jsem zvědavá, kam se vyhoupne moje váha po dovolené.  Celý článek »

Trnka sem, trnka tam, závodníka vychovám

KLUB TĚHULEK! VENDY Ve 21. týdnu se ukazatel mojí krásné, nové, zelené váhy zastavil na 50 kg. Vážně mě teda po prvním použití moc krasotinka nepotěšila. Všichni se teda diví, že mě 50 kg děsí, ale když jste zvyklí se dívat na číslovku kolem 40 kg... Celý článek »

Tak už jsme v půlce

KLUB TĚHULEK! VENDY Dnes, když píšu tento článek, dostáváme se s mrňouskem do 20. týdne. Připadám si tak nějak… větší a větší. Ne ale, že bych měla větší bříško, i když už jde pěkně vidět, ale moje stehna nabírají šílených rozměrů a přes kalhoty... Celý článek »

Bude to celý táta

KLUB TĚHULEK! VENDY Počasí se i u nás změnilo na urousané a upršené dny. Převařený mozek se trošku schladil a já tak nějak začínám fungovat. Těhotenství se strašně vleče, hlavně pro tak netrpělivého člověka, jako jsem já. Jsme v 19 týdnu a pořád... Celý článek »

Hormony? Ne nechci!

KLUB TĚHULEK! VENDY Netušila jsem, že mi hormony budou tak komplikovat život a budou mi ničit nervy. Opravdu to na sobě začínám tak nějak pociťovat. Zatímco Honza si toho všiml už o něco dříve, na mě to dopadlo nyní. Jelikož mi můj život teď... Celý článek »

Tak trošku odpočinkový týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak jsem tu po týdnu zase s novými poznatky, vlastně v mém případě mi přijde, že s žádnými. Pořád je to takový nijaký. Kdyby každé těhotenství byla taková pohoda, chtěla bych být těhotná minimálně každý druhý rok. S prckem jsme... Celý článek »

Pouťové radovánky

KLUB TĚHULEK! VENDY Tak nějak zapomínám na to, že jsem vlastně těhotná. Tento týden se sice dostáváme do 16. týdne, ale přijde mi to tak nějak už normální, nic nového se neděje a mně se zdá, že už je to strašně dlouho a že už by mohlo to malé... Celý článek »

Do Vídně a zase zpátky

KLUB TĚHULEK! VENDY Zdravíme ze 14. týdne a přesouváme se do druhého trimestru. Minulý týden proběhl první screening, miminko bylo změřeno a zjištěno, že je v pořádku. Od hlavičky po zadeček máme 7 cm a já jsem ze svých původních 44 kg se vyhoupla... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené