Přípravy na miminko začínají

KLUB TĚHULEK! VENDY 28. týden a moje žebra se rozhodla roztáhnout do nevídaných velikostí. Asi teda. V minulém týdnu jsem složila postýlku a začala jsem zařizovat v ložnici pokojíčkový koutek. Příprava na miminko začíná být v plném proudu.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


„Děloha v posledním měsíci vyrostla asi o 4 centimetry, již tlačí na dno hrudního koše. Rozestupující se dolní žebra mohou způsobovat mírnou bolest.“ – tato chytrá věta mi vyskočila přímo zde na Babywebu. Pořád jsem si říkala, že se mi snad žebra snaží vyskočit z těla, aby tam to malé mělo víc místa. Prej že mírnou bolest – popravdě, bolí to jako čert. Nevím proč, jestli jsem opravdu tak miniaturní a fakt se to roztahuje moc, ale poloha vsedě je pro mě utrpení.

Pravá strana těla, jak kdyby mi hlásila, sorry kámo, ale jestli si nelehneš, umřeš v bolestech. Dobře na umírání to není, ale bolí to, no prostě hodně. Jak jsem celé těhotenství prožívala v pohodě, bez hlavy v záchodové míse a podobně, tím víc moje tělo trpí na záněty. Dole je naštěstí od posledních příznaků všechno v pořádku, teď se ale objevil zánět dásní. Naštěstí podchycen už na začátku a je o něho postaráno.

Jak jsem si naivně myslela, že budu chodit ještě aspoň v listopadu do práce, tak budu spíš ráda, že budu doma a chystat výbavičku. Krátké nohy = problém při řízení + těhotenské břicho, které je čím dál větší = problém dosáhnout na pedály znásoben problémem s místem u volantu. Za chvilku budu volantem točit na břiše.

Ale docela se těším na tu dobu, kdy budu moct vstát kdy budu chtít. Od mamin kolem sebe totiž pořád slýchám „nadespi si, co nejvíc to jde“. Tak je poslechnu.

O víkendu jsme absolvovali kolaudaci domu, kde bylo sezváno spousta našich přátel. Všichni samozřejmě i s dětičkama. A jelikož někteří mají i 3 potomky, hromada dětí byla na světě. Děti mám ráda, nicméně, učitelka v mateřince by ze mě být nemohla. Banda dětí dokáže opravdu unavit kohokoli.

Jsem ráda, že máme za sebou další týden a čím dál víc se blížíme cílové rovince. Už jsme všichni netrpěliví. V okolí všichni napjatě čekají, co vlastně malé bude. Já se těším, až si v pohodě obleču ponožky. A hlavně, až se k tomu malému tvorečkovi budu moct přitulit.

P.S. Poprvé v životě jsem zkusila koupit tapety. Jsem zvědavá, kdy se dostaneme k tomu, abychom je vůbec nalepili, a jestli se nám to podaří.


Vendy je v 28. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

22.10.2015 12:45  | autor: Vendula Ambruzová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist