Trnka sem, trnka tam, závodníka vychovám

KLUB TĚHULEK! VENDY Ve 21. týdnu se ukazatel mojí krásné, nové, zelené váhy zastavil na 50 kg. Vážně mě teda po prvním použití moc krasotinka nepotěšila. Všichni se teda diví, že mě 50 kg děsí, ale když jste zvyklí se dívat na číslovku kolem 40 kg, je to prostě šok. Od dob první čárky na testu uběhly 4 měsíce a něco a já mám 6 kg nahoře.

Ve svém těhu programu mám pravidelnou denní procházku s psí smečkou, abych měla alespoň nějaký pohyb. Do toho jsem zkusila zapojit i těhu jogu. Není to vůbec špatné, protáhnout se po celém dni, kdy sedím v kanclu. Zjistila jsem, že od doby, kdy jsem přestala pravidelně běhat, se mi zkrátily svaly a šlachy na nohou, nedosáhnu si ani na špičky. Chybí mi sport, pravidelný pohyb.

V humnech nám začaly padat trnky. Jako každý správný Moravák i já se zapojuji do sběru těchto malých, fialovomodrých pochutin, ze kterých pak vypálíme slivovici. Bude jí prý potřeba na leden hodně, až se to malé vyklube. Malému se ale tato aktivita moc nelíbí. Mačkat ho v podřepu asi není zrovna jeho oblíbená poloha a když mám být sehnutá k zemi, tak zase bolí záda mě. To si člověk nevybere. Díky tomu se ale v bříšku začíná mrskat víc a víc a dokonce i přítel poprvé cítil pohyb přes břicho.

V pátek jsem byla vyvezena rodinou na Slovensko do termálů. Pro těhotné jsou prý termální horké bazény nevhodné, tak jsem se do nich ani nehrnula. Zato jsem si užila studeného bazénu vedle. Ta lehkost, kdy bylo bříško nadnášené, byla skvělá. Chytila jsem trochu i barvu a večer se vydala do rodného města na Barum Czech Rally. Ponocovat už asi pro mě není zrovna aktuální v tuto chvíli, ale vydržela jsem dokonce.

V sobotu si to zopakovala na denní a podvečerní erzetě aby si prý malé zvykalo, když už teď slyší i zvuky. Tatínek z našeho mrňouska chce mít závodníka a podlě něho je jedno, jestli bude holka nebo kluk. Malé mě ale večer tak dokopalo, že to bude spíš fotbalista.

Ve čtvrtek nás čeká druhý screening a konečně zjištění pohlaví. Pro ostatní to ale zůstane i nadále tajemstvím.

Odpoledne se půjdeme podívat po kočárku a večer se konečně vydáme na dovolenou k moři. Už se nemůžu dočkat, jak se naložím do moře a vylezu jedině v případě, že se toho bude vyžadovat moje už těhotenské bříško.

A hlavně si dám konečně pořádnou rybí mňamku !


Vendy je v 21. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

3.9.2015 12:26  | autor: Vendula Ambruzová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist