Začínáme odškrtávat ze seznamu

KLUB TĚHULEK! VENDY 25. týden těhotenství, 7 lunární měsíc a kopance do břicha jsou čím dál častější a hlavně intenzivnější. Ale našli jsme způsob jak mrně uklidnit. Na maminku totiž nereaguje, ale táta, to je uspávač hadů a malých neposedů. Stačí, aby bříško párkrát pohladil a je klid. Doufám, že i po porodu mu to zůstane.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Jelikož mrňousek krásně roste, začíná mi tlačit snad na všechny orgány v těle. V noci snad každé 3 hodiny vstávám a navštěvuji toaletu. Přes den je to snad ještě horší a častější. Nehledě na to, že mi před spaním tvrdne břicho a já se modlím, aby to nebylo nijak závažné. Prej je to ale všechno v pořádku.

S přítelem začínáme řešit už základní výbavičku pro miminko. Oblečky se tak nějak začínají hromadit díky babičkám, tetičkám a kamarádkám. Dokonce i po sobě jsme našli pár použitelných kousků. Vybrat kočárek ale byl nadlidský úkol. Do prodejny jsme šli s určitou představou i s předběžným výběrem. No nečekali jsme, že to bude náročnější, než vybrat auto.

Paní se nás ujala a začala nám vykládat, jak který kočárek má jaké výhody a co všechno nabízí výrobci. Nakonec jsme zůstali u původního výběru. Pro nás bylo nejdůležitější, aby kočárek zvládl náročný terén, byl jednoduchý na skládání a abych s ním mohla manipulovat hlavně já. Jedinou nevýhodou bylo, že kočárek nebyl naskladněný a tak se modlíme, aby do prosince vůbec na prodejně byl. Nemáme ale díky tomu problém se skladováním, než se mrně narodí.

Taky se nám podařilo sehnat krásnou postýlku, kterou jsme nakonec vybrali přes internetový bazarárek. Postýlka je s kompletním vybavením, jen matraci pořídíme novou, aby mrňousek měl co největší pohodlí. A jelikož naše malé bude mít toho nejskvělejšího strejdu, zrenovoval nám i krásný proutěný koš na kolečka, abych mohla mít malé u sebe, i když budu běhat po kuchyni.

Tento týden jsme se rozhodli zajít i na matriku, kde jsme nechali potvrdit otcovství, abychom to měli do porodnice černé na bílém. Zajedeme si pro postýlku a já si odškrtnu další položky ze seznamu. Máme toho ještě hodně na vyřízení, tak to postupně začneme dávat pěkně do pořádku, abych se mohla soustředit na školu a v prosinci abych už měla nohy na stole, čaj v ruce a v pohodě mohla odpočívat.

Popravdě, asi bude lepší napsat BP s pupkem než s mimčem. Plán by teda byl, teď už ho jenom uskutečnit.

P.S. Tchán už dokončil i fasádu, takže domeček máme zateplený, natřený, s novou pergolou a vypadá jak nový. 🙂


Vendy je v 25. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

1.10.2015 12:09  | autor: Vendula Ambruzová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist