Naše poslední kontrola

KLUB TĚHULEK! VENDY 39. týden těhotenství a poslední dny, kdy mám cvrčka v sobě, cílová páska už je blízko. Blíží se termín porodu a s ním přichází čím dál větší stres a obavy. Najednou se začínám bát a možná ani rodit nechci, ale zato se těším, jak bude venku. Všechno se obrátilo a moje pocity jsou úplně jiné a docela se bijí.

Máme za sebou poslední kontrolu u gynekologa. Musím zaklepat, naštěstí všechny ktg byly v pořádku, všechny kontroly probíhaly bez problému. Můžu být vlastně ráda za skoro bezproblémové těhotenství. Nepočítám drobné obtíže, které naštěstí nebyly spojené se zdravím děťátka ani mě. Ale nemůže být všechno dokonalé že. Dnes jsem byla na poslední kontrole a doktor mě už objednal do porodnice na rizikové. Domluvil mi operativní porod, jelikož se mrňouskovi nechtělo za celou dobu sestoupit pořádně nízko a nezačaly jsme se otvírat. V porodnici se má domluvit zbytek a naplánovat všechno potřebné.

Z návštěvy porodnice jsem začala mít obavy. Všechny kamarádky, ať už ty, co v porodnici pracovaly nebo ty, které tam chodily nebo rodily, mě strašily jednou nejmenovanou paní doktorkou už snad od začátku porodu. A už, když mě sestřička objednávala na středeční termín, jsem věděla, že ten den bude ordinovat zrovna ona. Byla jsem tedy předem připravena na to, že je to rázná paní, která prostě s pacientkama nezachází zrovna v rukavičkách, s láskou a něhou a její přístup je velmi chladný.

A tak teď, když píšu tento článek, se psychicky připravuju na zítřejší návštěvu její ordinace a přemýšlím nad tím, co vám asi za týden o ní povyprávím já. Jinak vlastně všechno během tohoto týdne probíhalo v poklidu. Zkusila jsem prďolkovi pomoct, aby se nějakým způsobem rozhýbal, ale porod se nám samovolně nerozběhl. Zaručené rady jako teplá koupel a masáž bříška sprchou, něžnosti s partnerem nebo masírování bradavek nezabraly. Dokonce ani silvestrovské veselí tomu nijak nepomohlo. Petardy a ohňostroj nechaly naše malé uplně v klidu a já si vychutnala i nealkoholické šampaňské, ovocné i slané jednohubky, chlebíčky a vůbec mi nakonec nevadilo, že trávím Silvestr doma u televize a dívám se na silvestrovské pořady. Přeci jen, co kdyby náhodou.

Zkusili jsme i procházku a výšlap na Soláň, ale ani tato metoda „velké túry“ nám nezabrala. Domů jsme dojeli zmrzlí a unavení a těšili se na horkou koupel. Bylo to ale příjemné ukončení roku 2015. A tak jsem tedy naposledy překontrolovala tašku sobě a mimiškovi, nachystala tašku na odchod z porodnice a taky vajíčko na převoz domů. Příští týden mě bude nejspíš čekat onen den D, pokud mě paní doktorka nepošle na příjem dřív.

Článek ještě porodu věnovat nebudu, ale určitě vás nepřipravím o zážitky z příjmu a plánování s paní doktorkou „krutou“. Jestli teda budu mít kdy ho sepsat. Článek o samotném porodu si nechám na později, až ho budu moci sepsat z pohodlí domova.


Vendy je v 39. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

7.1.2016 12:01  | autor: Vendula Ambruzová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist