Do Vídně a zase zpátky

KLUB TĚHULEK! VENDY Zdravíme ze 14. týdne a přesouváme se do druhého trimestru. Minulý týden proběhl první screening, miminko bylo změřeno a zjištěno, že je v pořádku. Od hlavičky po zadeček máme 7 cm a já jsem ze svých původních 44 kg se vyhoupla na 47 kg. Jestli to tak půjde dál, budu za chvíli jako koule.

V pondělí jsme se v noci vrátili z Polska a těšili se do postele. Další den jsem ráno byla objednaná na screening. Všechno probíhalo hladce, výsledky z krve byly v pořádku, ultrazvuk taky neukázal žádnou vadu a srdíčko bilo tak, jak má. Už bylo vidět, jak se vyvíjí páteř, nosík a některé orgány. S klidem jsem se mohla vrátit do pracovního režimu. Večer jsme oznámili tchyni, že bude babičkou. Takové nadšení jsem snad ještě neviděla. Ani se jí nedivím, když zjistila, že čekáme malé my a dokonce i přítelův bratr. Dvojitá babička během pár dní.

Na druhý den jsem jela oznámit novinu i do naší rodiny. Rodiče byli z toho chvilku zaraženi, ale nakonec byli moc rádi, že budou prarodiči. Oznámili jsme to těm nejbližším a všichni to zrovna zapili. Popravdě jsem měla z reakcí v rodině strach, myslela jsem si, že jim to bude spíš vadit. Ale překousli dokonce i to, že budu muset s malým dostudovat. Prej jsem se dala dobrovolně na vojnu, tak budu muset bojovat.

V sobotu jsme si udělali výlet do Vídně. Prošli jsme si Belvedere a navštívili centrum. Pochodili jsme po památkách a nakonec zabrouzdali do Pratru. Díky mému stavu jsem měla od přítele zákaz snad na všechny atrakce. Jestli to teda nebyla záminka, aby on nemusel absolvovat všechno se mnou. Jediné, co jsme vyzkoušeli, byl strašidelný dům a kolo. Nakonec si šel zastřílet a vystřelil základ do pokojíčku.

Já na sobě začínám už pociťovat změny, nedopnu některé kraťásky, které jsem tak ráda nosila a radši se schovám v přítelově tričku. Začínám se rozšiřovat snad ve všech partiích, kromě bříška a cítím se spíš tlustá než těhotná. Jestli to tak půjde dál, tak do konce těhotenství ze mě vážně bude slon.


 Vendy je v 14. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476598512953486.jpg

23.7.2015 12:59  | autor: Vendula Ambruzová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist