Zima za dveřma a já nic neobleču

KLUB TĚHULEK! VENDY 27. týden a konec 2 trimestru. Uf, teď už to snad uteče rychle. Malé se mi zdá klidnější, než minulý týden. Možná už si zvyklo na to, co všechno dokáže a nepotřebuje se prokopat ven skrz můj pravý bok. Jestli je naše malé podle internetu, tak by tento týden mělo otevřít očka. Už se těším, jak se na něho budu šklebit v porodnici.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Nevím proč, ale mám pocit, že tam stejně malé nevydrží až do ledna, kdy je plánovaný termín. Minulý týden to vypadalo, jako by se vážně hodlalo prokopat ven uplně jinou cestou, než mu bylo určeno. Jelikož máme podle pana doktora jistotu, že půjdeme císařem, začínám studovat pro a proti. Jedině, že by naše škvrně nemělo ani 3 kg, to bych mohla prej zvládnout i normální porod.

Každopádně, pořád se nemůžu rozhodnout, jestli chci jít do úplné narokózy nebo vydržet jen spinál. Možná to někomu přijde brzy, ale pročíst všechny diskuze na internetu je na dlouhou dobu.

K tomu všemu se začalo venku celkem rapidně ochlazovat. Alespoň tady u nás. A jelikož nejsem vůbec vybavená na těhotenství na podzim a v zimě, nemám vůbec co na sebe. Říkáte si, že je to typická výmluva všech žen, ale já jsem teď poznala, co to doopravdy znamená.

Chodit v teplácích do města, to je jak pěst na oko. Sehnat něco na moji malou a teď obrovskou postavu, je fakt za trest. Nejradši bych seděla doma, v kalhotech od pyžama a nikam nevycházela. Jenže, ono se to řekne, když má člověk s aktivním životním stylem jenom ležet. To u nás doma prostě nehrozí.

V týdnu jsem se viděla s partou kamarádek ze školy. Připadaly jsme si, že se vidíme tak po 5 letech, ale bylo to jenom 5 měsíců. Zašly jsme si na večeři (nemohla jsem odolat vepřové panence s hříbkama a jako zákusek jsem si dala plněnou palačinku) a pak se můžu divit, že tak přibírám krásně.

Holky to spláchly i vínkem, které jsem s díky odmítla a probraly jsme novinky. Je zajímavé, jak se během necelého půl roku, všechno dokáže změnit. O víkendu mě přítel vytáhl na fotbal, jestli se tomu místnímu divadlu tak dá říkat a poté na večeři. Ne, že bych jenom jedla, ale v poslední době si to prostě malé žádá a bez dezertu prostě odejít nemůžu.

Díky Bohu, že mám pořád nějaký pohyb, protože bych se asi jinak vážně neunesla.

P.S. Zrovna dneska mám volný den, z pyžama nevylezu, zatopím si, uvařím si čaj a zalehnu ke knížce. Pokud se mi podaří, tak třeba i k bakalářce. A možná se podívám po těhotenské módě, ať si pořád jenom nestěžuju, že nemám co na sebe.


Vendy je v 27. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

15.10.2015 12:30  | autor: Vendula Ambruzová
Více o tématu: podzimtěhotenství

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist