Kulatý 33. týden

KLUB TĚHULEK! VENDY Nejenom tento týden je pěkně zakulacený, ale i ze mě se stává celkem koule, která má problém se v posteli přetočit. Nečekaně nám začaly první (brzo) problémy. Už jsem si myslela, že to snad ani nepřijde. Naštěstí se nejedná o nic hrozného a s mimčem jsme v naprostém pořádku.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Naše první problémy se naštěstí netýkají mě ani miminka, ale nečekaně výbavičky. Dobře nám tak, když máme pořád na všechno čas.

Kočárek, který jsme měli vybraný, dokonce ale i objednaný a se zaplacenou zálohou, nějakým záhadným způsobem asi vůbec nebude. Kdybych se sama ze zvědavosti nezeptala v obchodě, jak je na tom naše objednávka, asi bych se to ani nedozvěděla. Bylo mi sděleno, že várka kočárků, která měla být dopravena na velkosklad, z poloviny nedorazila. Takže nejsme jediní, kteří by na kočárek čekali marně. Je tady sice možnost, že ještě v půlce prosince kočárky na sklad dovezou, ale není to 100% jistota. A kdo by chtěl čekat na něco, co třeba ani nebude.

A tak nám nastal opět nekonečný koloběh. Procházení internetových stránek, zjišťování recenzí, cen, kvality, porovnávání vzhledu a dalších pro nás důležitých věcí. Nakonec jsme dorazili do prodejny s tím, že uvidíme, co vůbec nabízejí a co mají na skladě. Kočárek, který nás na první pohled zaujal nejvíc a oba dva jsme z něj byli nadšení, nám nevyhovoval z důvodu terénu, který kočárek bude muset zvládat, ale byl prostě nádherný a mně strašně bude mrzet, že ho mít nebudeme.

A tak jsme zůstali u původní značky kterou jsme chtěli, jen jsme vybrali jiný a novější typ. Prostě to odpružení je pro nás nejdůležitější. Tento týden by měl být na prodejně, tak budu netrpělivě očekávat zprávu o vyzvednutí a těšit se na to, jak vlastně doopravdy vypadá.

Dalším problémem, nebo spíš nepříjemností je to, že se moje tělo začalo připravovat na porod. Bolesti v kyčlích jsou někdy k nesnesení. Doufám, že to co nejdříve přejde, protože když vstávám, tak si připadám jako důchodce, který bez opěry neustojí a neudělá krok.

Než se nastartuju, je to katastrofa a pak se nesmím zastavit, abych zase neztuhla. A tak jsem zkusila navštívit těhotenské masáže. Od bolestí kyčlí mi sice nepomohly, ale bylo to super. Paní masérka byla naprosto skvělá. Poté, co jsem opouštěla místo činu, jsem se cítila uvolněná, odpočinutá a s pocitem nutnosti pořídit si kojící polštář, který měla masérka k dispozici.

Vážně nechápu, proč jsem o tomto vynálezu neslyšela mnohem (opravdu mnohem) dřív. Nejlépe už před tím, než jsem otěhotněla, dokonce i předtím, než jsem kdy uvažovala o těhotenství. Měla jsem ten polštář mít už snad od narození!

Honza se mi směje, že z něj teď už nevylezu a že jsem ho vyměnila za pytel plný kuliček. Ale ten polštář je neskutečný zázrak!

Taky se nám podařilo tento týden sehnat autosedačku/vajíčko. Nebráním se věcem „z druhé ruky“ a jelikož bylo vajíčko v perfektním stavu, za super cenu a dokonce i s isofixovou základnou, bylo rozhodnuto. Paní byla moc milá, vysvětlila nám instalaci, k vajíčku poskytla i potah a díky ní jsem přišla i k výše zmiňovanému polštáři.

Někdo tvrdí, že základna do auta není potřeba a že je to zbytečné pořizovat. No když jsem se dívala, jak bych musela pásem připevňovat vajíčko, jak bych musela lozit do auta, jelikož jsem nedostala přes, tak jsem ráda, že jsem tuto nabídku na internetu našla!

Taky se mi podařilo nakoupit věci do porodnice. Teď je bude potřeba jenom sbalit do tašky a nachystat na patřičné místo, kde na ni nezapomeneme (doufám, že nepojedu s kufrem, přijde mi toho hrozně moc).

Ještě mi chybí vhodná podprsenka, měla by dojít brzy poštou a doufám, že jsem trefila velikost, protože se mi opravdu nechce vracet zpátky a čekat znovu na další.

Kontrola ve 32. týdnu proběhla v pořádku. Musíme zaklepat, že je malé zdravé a krásně roste. Přesnou velikost nám sice pan doktor neprozradil, ale pozitivní zprávou bylo, že pokud bude takto v normě, budu moct zkusit i porod přirozenou cestou. Podle hlavičky totiž nebudeme mít žádného cvalíka (prej max. 3 kg), ale podle stehenní kostí to vypadá na dlouhána. Takže po mamince určitě nebude, jak jsem už nejednou zmiňovala, bude to prostě celý tatínek.

Tento týden bych zhodnotila jako velmi vydařený. Jsem spokojená, že jsem konečně dokoupila snad už všechno, co bylo potřeba. Sice tam nastaly malé komplikace, ale všechno se v klidu vyřešilo a my můžeme odpočívat. Tento týden tedy sepíšu, co ještě chybí, všechno dokoupím a někdy se musím i zastavit na úřad pořešit co a jak a pak už budeme stříhat metr.


Vendy je v 33. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

26.11.2015 12:23  | autor: Vendula Ambruzová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist