Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk?

No jasně že KLUK! Hold jsem se smířila s tím, že já tu svoji růžovou princeznu nikdy mít nebudu. Sice mi to je trošku líto, ale na druhou stranu s klukem už vím, co čekat a tak mě alespoň nic nepřekvapí. Jsou to pro nás zkrátka známé vody. Partner oznámení o pindíkovi zhodnotil svým: "Já jsem ti to říkal." A pro mě je důležitější, že je mimi v pořádku a má se fajn.

Lidé si dělají srandu a říkají, tak třeba na počvtrté... Tak to určitě! Ale já to chápu. Homolkovi jsou k pobavení. Právě včera u nás byla na návštěvě teta "Báje" (Bára) a já jsem si chvílema říkala, že se jí divím, že jede k nám, když má den volna z práce. U nás to totiž moc odpočinková návštěva nebývá. V ten okamžik u nás v obýváku probíhala polštářová bitva. Hlavními aktéry byli náš táta a Alexek. Ten hopsal na gauči a rozhazoval polštáře všude. Vedle něj seděl právě Jirka a bombardoval ho, jak se patří. Podle ječení a řevu si to oba dva náležitě užívali. Bára měla na klíně Maxíka a nezbylo jí, než se také zapojit, protože taťka vyslal sem tam salvu i na ni. No, prostě v tu chvíli jsem si tu přišla jak ve zvířetníku a představila jsem si ten cirkus, co budeme mít doma za rok touhle dobou. A nudit se tedy rozhodně nebudeme.

Překvapivě jsme se doma zatím ani "nesežrali" kvůli jménu dalšího člena gangu. Tyto diskuze vedeme vlastně nepřetržitě, kdykoli nás něco napadne. A i od Báry přijde na facebooku několkrát za den zpráva, která obsahuje pouze návrhy jmen. Zatím se to jeví jako nikdy nekončící debata. Tedy jednoho favorita sice máme, ale zatím není nic jisté. Ale nebojte. Dám vám vědět, jen co se na něčem shodneme.

Tento týden se u nás ponese v duchu připravované oslavy Alexových narozenin. 16.8. mu budou už tři roky. Zní to pro mě pořád naprosto neuvěřitelně. Kdy vlastně stihnul, tak strašně moc vyrůst? Po tom malém předčasně narozeném miminečku není nikde ani známka. Chystáme mu oslavu na zahradě jako obvykle s balónky, grilovaným masíčkem a dortem, který mu vždy udělá radost, protože dostane vždy podle toho, co ho právě zajímá. Tak například loni dostal závoďáka McQueena. Ten u nás sice frčí pořád, ale abychom se neopakovali bude letos mašinka Tomáš i s vagónkem plným lentilek. Vláčky jsou už pár měsíců také v kurzu.
Snad nám vyjde počasí a bude příjemně. Loni se to moc nevyvedlo a místo plánovaného koupání během oslavy jsme seděli navlečení v mikinách.

Za hlavní dárek třetích narozenin bude firstbike s helmou na kolo. To bude radosti. Už nějakou dobu neslyšíme o ničem jiném než o kole. Tak snad nebude hned úraz.

A o poslední překvápko týdne se nám opět postaral Max. Jen pár dní po tom, co se začal plazit přišel na to, jak funguje chůze. Abyste tomu rozumněli, tak v chodítku už ňákou dobu sice pobývá, avšak do nedávna převládal tzv. styl ..žabák". Čili odstrkoval se snožno. A tuhle jsem ho jeden den postavila na zem, dřepla jsem si za něj a koukali jsme, co dělá táta, když v tom najednou se zlatíčko poděpřené v podpaží rozešlo levá prává jako ,,velkej chlap". Mám z toho velkou radost. Za pár týdnů nebudeme doma dělat nic jiného, než chodit nahrbení za Maxíkem, držet ho za ručičky a pochodovat bytem tam a sem. Také už mi připadá neskutečně veliký.

Mějte se podle svých představ, já jdu krotit tu naši zvěř. Pavlína

12. 8. 2013Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené