22. týden – EFT terapie X nákupy

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Další týden je téměř za námi. Nemůžu uvěřit, že už jsme za polovinou našeho těhotenství.

Zítra nás čeká poslední hodina předporodního kurzu, potom návštěva porodnice a dál už nás jen relaxace a psychická příprava na porod a to, co přijde po něm. Moc se těším, až budu mít naši maličkou v náručí, ale zároveň z toho mám i celkem strach.

A právě kvůli svému strachu jsem se rozhodla podstoupit EFT (Emotional Freedom Techniques). O této terapii jsem se dozvěděla během hodiny předporodního kurzu. (Jak jinak, že? :o)) Celá metoda spočívá v poklepávání prstů na určité akupunkturní body, které leží na našich meridiánech. Ty se nám časem můžou zablokovat vlivem působení negativních emocí a tím se naruší tok energie v našem těle. Z toho pak přichází různé strachy, úrazy, nemoci…

Byla to velmi zajímavá hodinka a myslím, že můžu upřímně říct, že mi to pomohlo. Představa porodu v porodnici se pomalu ale jistě vytrácí.

Už teď vím na jakém „strachu“ budu pracovat na příštím sezení. Na strachu ze zubaře. Od malička z nich mám celkem hrůzu, ale kdo by se divil po zkušenostech, jaké jsem s nimi měla.

Včera jsem šla na běžnou prohlídku, která měla proběhnout jen kvůli zápisu do těhotenské knížky. Na běžné prohlídce jsem byla v lednu a to mi pan zubař opravil jeden zub, takže tentokrát jsem tam šla naprosto beze strachu. Věděla jsem, že vše je v pořádku, podívá se mi na zuby, udělá zápis a půjdu. Ale ne – to by bylo moc jednoduché. :o) Můj milý pan zubař mi přece jen našel jeden kaz na stoličce a jal se ho vrtat. Podotýkám, že jsem o něm neměla ani tušení, protože nebolel. Vrtání nebylo ani tak bolestivé, jako vyplňování plombou. No, a teď mě ten „opravený“ zub začíná bolet, takže jsem opravdu nadšená z pomoci, které se mi dostalo. :o( Copak mě musí teď tak stresovat?

Musela jsem se jet uklidnit do obchodu. :o)

Ode dne, kdy jsem zjistila, že čekáme holčičku, mě netěší nakupování na sebe tak moc, jako nakupování hadříků pro ni. Připadám si jak nemocná. Kamkoliv se dostanu – první mířím do dětského. Jsem u vytržení nad těma všema dupačkama, bodýčkama a úplně nejvíc mě dostávají různé komplety sladěné do stejných barev.
Nepoznávám se. :o)


Zuzana se v 22. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

b633476599443079971.jpg

13.4.2015 4:46  | autor: Zuzana Gavendová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist