28. týden: Porod doma?

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden byl mezinárodním týdnem „Respektu k porodu“ a tak jsem se ho rozhodla oslavit získáním nových informací – přihlásila jsem se na dvě přednášky do místního předporodního centra.

První přednáška byla na téma „Dítě jako partner ve výchově“. Byla tak trochu o něčem jiném, než jsem předpokládala, ale o to byla zajímavější a poučnější. Nevedla ji osoba, která má pouze nějakou teorii, kterou by se snažila prosadit – ale matka pěti synů (ano, čtete dobře – ta paní má 5 synů). K tomu je to dětská lékařka a světe div se – bez jediného šedivého vlasu. Na její teorii o výchově tedy něco bude. :o) Nebudu se tady rozepisovat o podrobnostech její přednášky, řeknu jen tolik, že byla velmi inspirativní a pro mě velkým přínosem. Je to úžasná ženská plná elánu a má „zdravý pohled na svět“. Vyslovila jednu jednoduchou věc, která mě přiměla k zamyšlení se nad sebou: „Spokojená matka = spokojené dítě“. Nejen teď v době těhotenství, ale i po porodu. Dokázala nám jasně vysvětlit, že všechno začíná a končí u nás – u žen. Pokud budeme spokojené my, bude spokojené dítě a bude spokojený i náš partner. Tak jednoduché a tak náročné zároveň. :o)

Druhá přednáška byla na téma „Orgasmický porod“

Něco už jsem o něm sice slyšela (teď jsem měla možnost ho i vidět), ale stejně je to pro mě pořád něco jako bájná „Atlantida“. :o)

Každopádně si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou porodu doma. Doma, kde to znám. Doma, kde si budu moct vytvořit intimní a klidné prostředí. Doma, kde mě nebude nikdo každou půl hodinu vyrušovat, nikdo na mě nebude spěchat. Doma, kde se cítím v bezpečí.

A navíc by u mého porodu byly jen dvě osoby…

A co vy holky, je tady některá která rodila doma, nebo aspoň některá která o tom přemýšlíte?

Budu ráda, za každý příspěvek. :o)

Krásný týden všem
Zuzka


Zuzana je v 28. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

b633476601958155736.jpg

28.5.2015 10:55  | autor: Zuzana Gavendová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist