35. týden aneb Poslední nájezd na dětský obchod

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsem opět zahájila něčím příjemným – kafíčko s kamarádkou, která má mimochodem termín o cca tři týdny dřív než já. A po kafíčku společný nájezd na dětské hadříky v Tesku – měli slevy. Obě dvě čekáme holčičku, takže výsledkem nákupu bylo zjištění, že máme celkem stejný vkus a naše maličké budou chodit stejně oblečené.

Tento týden k pravidelným čajovým rituálům přibyla ještě pravidelná masáž hráze. Ano, poctivě a aktivně se připravuji na porod – je to vlastně to nejmenší a nejjednodušší, co pro nás můžu udělat.
V tomto týdnu nás taky čekalo vyšetření u pana doktora, které teď bude probíhat každý týden. Poprvé nás čekalo měření ozev srdíčka naší maličké, což si její tatínek nechtěl nechat ujít. Bylo to celkem vtipné – chvílemi to vypadalo, že přístroj vybouchne – jak se zesilovala a zrychlovala frekvence jejího srdečního tepu. Měla jsem počítat taky její pohyby, ale naše princezna se zrovna rozhodla pro šlofíčka. Musela jsem jí tam „poslat“ jeden banán, aby se nám probrala. Zabralo to – párkrát se líně pohnula a pak nejspíš pokračovala ve spánku. Jindy jsou totiž pohyby po banánu mnohem intenzivnější – naše opička byla asi unavená.
Koncem týdne jsem navštívila porodní asistentku, ke které jsem chodila na předporodní kurzy. Potřebovala jsem si ještě nakoupit kosmetiku pro naši princeznu a tady mají nádherně voňavou a navíc jen přírodní. K tomu jsem si na doporučení koupila Aniball. Bylo mi řečeno dvěma porodními asistentkami, že je to opravdu účinná pomůcka při přípravě na porod. Nejsem z toho bůhvíjak nadšená, ale rozhodla jsem se, že za zkoušku to stojí. O nástřih opravdu nestojím.
Ten den mě ještě čekal poslední větší nájezd na obchod s dětskými potřebami – tentokrát s mamkou.
Koupili jsme naší princezně povlečení s baldachýnem, podložku na přebalovák, dečku atd. No a nakonec i krásky koš na kolečkách – nad kterým jsem nějakou dobu přemýšlela. Mamča z něj byla úplně nadšená, když ho uviděla, tak už nebylo nad čím přemýšlet.
Teď už jen všechno vyprat, vyžehlit a dát dohromady a jsme „ready“.

28.7.2015 12:00  | autor: Zuzana Gavendová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist