33. týden: Romantický víkend

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a jsme „oficiálně“ na mateřské. :o) Ale jinak žádná změna nenastala. Týden nám začal vyřizováním důležitých papírů, které je třeba stihnout před porodem. Přiznání otcovství – tatínek se k nám šel přiznat dobrovolně. :o)

Změna trvalého bydliště – ať máme zatím aspoň stejnou adresu, když ne příjmení. Na úřadě mě čekalo překvapení – bláhově jsem si myslela, že si můžu zvolit, zda moje holčička bude mít u příjmení koncovku – ová. Přišlo mi to, vzhledem k jejímu ne zrovna česky znějícímu příjmení, jako dobrý nápad, ale bohužel. I to cizí příjmení musí mít českou podobu, pokud je tatínek českého původu. Je mi to trošku líto, její jméno jsme vybírali s přihlédnutím ke krátkému příjmení a navíc jsem jí chtěla ulehčit v budoucnu její život při cestování. No nic, třeba se u nás legislativa časem změní. Dál mě čekalo vyřízení nové občanky a přemýšlím, co všechno mě ještě čeká oběhnout.

Na víkend jsme si naplánovali relax kousek od domova. V sobotu jsme vyrazili směr Valtice. Podívali jsme se do „Pohraničního muzea“ (malé ale zajímavé a s dost dobrým výkladem), prošli jsme si zámek, dali dobrý obídek v jedné hospůdce a k večeru jsme se přemístili do Lednice, kde jsme měli dohodnutý hotel.

Po ubytování jsme si zašli na romantickou procházku do zámecké zahrady, potom na večeři do restaurace „U Tlustých“ (všem vřele doporučuji – jídlo i obsluha za 1) – naše malá dostala chuť na svíčkovou. :o))) No, a aby té romantiky nebylo málo – večer jsme si ještě dali taneček ve třech při živé hudbě.

V neděli jsme po úžasné snídani, vyrazili směr Vídeň, kde jsme strávili celý den. Podívali jsme se za Sisi, do chrámu sv. Štěpána a prošli se po starém městě. Těšila jsem, že koupím naší malé nějaké oblečky a já si udělám radost v mém oblíbeném Body shopu, ale nákupy se nekonaly. :o/ Nějak jsem si neuvědomila, že v Rakousku to funguje jako v Německu – neděle je odpočinkový den. :o/

I tak to byl ale krásný a klidný víkend, teda když pominu bolesti kyčlí které mě začali trápit.


Zuzana je v 33. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

b633476609100114686.jpg

15.7.2015 1:50  | autor: Zuzana Gavendová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist