32. týden: Ve dvou se to lépe táhne

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tak a máme za sebou 32. týden. Těhotenské focení bylo super a díky panu fotografovi jsem se na chvíli zase cítila jako sexy ženská – a ne jen jako „těhulka“. :o) Trvalo dvě hodiny a výsledek nás velmi potěšil. :o)

Víkendový kurz, na který jsem se mimochodem moc těšila, se nakonec nekonal, takže konec týdne proběhl ve znamení relaxu. V sobotu obídek ve městě, procházka a následně podvečerní grilovačka u známých, kteří se mimochodem moc divili, když jsem jim v devět hodin večer oznámila, že už musím domů. No jo těhotenství je prostě diagnóza. :o) Kde jsou ty časy, kdy jsem chodívala domů mezi posledníma. V neděli jsme se prostě jen váleli a odpoledne vyrazili do kina na novinku od Coelha (dobrý to bylo, mimochodem :o) a dali si k tomu veeelkej popcorn – maximální spokojenost. :o)

V podobném duchu pokračoval i zbytek týdne, což se mi snad za celé těhotenství ještě nestalo. :o) Zajela jsem se definitivně rozloučit do práce a vyřídit poslední formality. Můj milý se byl „přihlásit“ k dítěti :o) a já se konečně přihlásila k němu – takže mě čeká vyřizovaní nové občanky a nevím čeho všeho ještě. Další příjemnou událostí bylo jedno strávené odpoledne s jinou nastávající maminkou. Taky čeká prvního potomka. Netušila jsem, že pokec s někým stejně „postiženým“ může být tak osvěžující. Člověk si konečně nepřipadá jako z jiné planety, když se chce bavit o tom, jakou barvu bude mít postýlka a povlečení naší maličké a jaký kočárek mám připravený, čeho se obávám.

A je příjemné zjistit, že na mě není nic divného, protože to samé prožíváme téměř každá z nás.

Příští týden nás čeká oficiální nástup na mateřskou – neuvěřitelné, jak rychle to uteklo. Není to tak dávno, co jsem si říkala, kolik mám času a že léto je ještě daleko. A najednou to máme „za pár“. Uuuuf. Jsem až překvapená, jak moc si užívám poslední týdny těhotenství. Všude jsem četla, jak je poslední trimestr nejhorší – člověk nemůže jíst, spát, dýchat… :o) Ano, zadýchám se rychleji. Ano, nezvládnu toho fyzicky tolik co dřív, ale není to zase tak hrozné. Cítím naprostou pohodičku – jako na dovolené. :o) A užívám si posledních pár týdnů se svým miláčkem toho, že je jen On a Já, protože za chvilku to skončí – navždy. Představa je to deprimující a krásná zároveň. :o)


Zuzana je v 32. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

b633476609100114686.jpg

30.6.2015 4:19  | autor: Zuzana Gavendová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist