38. týden ,,Falešné kontrakce“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden už byl jen ve znamení čekání. Přemísťovala jsem se z postele na gauč, z gauče do bazénu na zahradě a zase zpět. Ta vedra byla nesnesitelná a já už si přála, aby se naše malá rozhodla přijít na svět co nejdřív.

Absolvovala jsem návštěvu u svého gynekologa, tak jako každý týden, a nedozvěděla jsem se nic nového :o( Řekl mi to, co minule: ,,Může to přijít kdykoliv.“ Snažila jsem se aspoň trochu hýbat, takže jsme se vydávali na krátké procházky na vzduchu – pokud možno kdekoliv, kde byl alespoň trochu stín.

Jeden den, asi v polovině 38. týdne, jsme se vydali na procházku do lesa. Už cestou tam jsem začala pociťovat malé kontrakce a byla jsem upřímně zvědavá, co z toho bude. Cestou zpět už kontrakce zesílily natolik, že mě nutily se zastavit a ohnout, abych je rozdýchala. Já se ale usmívala a měla z toho radost :o) Byla tady velká naděje, že v noci konečně uvidím naši maličkou.

Byl to ale planý poplach – za cca 3 hodiny kontrakce ustaly…

Na druhý den jsem se cítila znovu jako rybička a k tomu plná síly, a tak jsem se rozhodla uvařit nějaký dobrý obídek a trochu doma poklidit. Luxování a vytírání podlah jsem nechala na své drahé polovičce, ale utírání prachu a leštění koupelny jsem chtěla zvládnout sama. Ten den jsem měla pocit že zvládnu téměř cokoliv.

Kolem páté hodiny odpolední to přišlo znova – tentokrát ale daleko intenzivnější kontrakce, ale trvaly jen kolem 30 sekund. Po osmé hodině večer, kdy kontrakce neustávaly ani po teplé sprše, jsem si byla jistá že v noci pojedeme do porodnice. V deset hodin jsem se rozhodla jít si chvilku zdřímnout, abych nabrala sílu k nočnímu porodu. Nemohla jsem usnout. Vždy, když jsem začala usínat, přišla kontrakce, která mě zase probrala…

A pak – když jsem se vzbudila, bylo ráno a kontrakce byly ty tam.

Zase nic :o(


Zuzana je v 38. týdnu těhotenství. Co se děje s jejím tělem?

b633476609100114686.jpg

31.8.2015 9:50  | autor: Zuzana Gavendová
Více o tématu: kontrakcerybička

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist