Bolesti zad

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden jsem konečně po dvouměsíčních bolestech a měsíčních objednacích lhůtách na rehabilitace podstoupila reflexní terapii kvůli zádům. Od července se nevyspím. Bolí jenom vleže, pravidelně mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní se budím, protože už kvůli té bolesti nemůžu spát. Musím se posadit, jinak to nepovolí. Takže bývám pravidelně hodinu až dvě vzhůru. Vzhledem k tomu, že se nemůžu přes den dospat, bolí mě to mezi lopatkami, mám tam asi něco zablokované, Maruška je v tom nevinně, tak jsem to řešila přes doktory.

Reflexní terapie

Nikdy jsem na reflexní terapii nebyla a nedokázala si představit, jak mi může mačkání bodů na patě pomoct od bolesti zad. Mile mě to překvapilo. Celý den jsem se cítila jak znovuzrozená, i první dva dny záda v noci sice bolela, ale snesitelně, jen jsem častěji střídala polohu. Bohužel od třetího dne opět koukám v noci v sedě na TV. Kvůli práci jsem se nemohla objednat na další termín dřív jak za 14 dní.

Rehabilitace

Ale toto pondělí jsem byla na klasické rehabilitaci. Sestřička ze mě nebyla nejdřív nadšená. Těhotné dělá nerada, i „normálnímu“ člověku tou rehabilitací může něco rozhodit, natož mě. Prohmatávala mi v sedě obratel po obratli, málem jsem začala vrnět, jak to bylo příjemné. Navíc tam chodím hned na sedmou hodinu ráno, abych byla co nejdříve v práci, takže se u toho i dobře usínalo. Škoda, že to trvá jen půl hodiny. A musím sestřičku pochválit. Také jsem se cítila celý den krásně, protaženě, i jsem si během dne vzpomněla, že mám být narovnaná a nedělalo mi to žádný problém.

Jsem už od mala shrbená, David mi kvůli tomu nadává. Vím, že to ani nevypadá hezky, ale zatím s tím bojuju neúspěšně. Když jsem chodila na Pilates, tak to bylo lepší, ale toho jsem nechala před dvěma lety, takže ramena už mi jdou vesele zase dopředu. A když jsem hodně unavená, tak stávkují úplně a jsou ještě shrbenější.

V noci to byla zase tragédie. Záda sice bolela na jiném místě, ale pekelně. No, půjdu tam ještě čtyřikrát, tak snad se to pravidelnou péčí zlepší.

Neduhy

Kromě zad si nemůžu na nic stěžovat. Žádné jiné neduhy spojené s těhotenstvím, které by byly v nesnesitelné míře, nepozoruji. Samozřejmě trpím hemoroidy, krvácím z nosu, mám silnější syndrom neklidných nohou, atd. Ale beru to tak, že to k tomu krásnému stavu patří. Jsem ráda, že s Maruškou je všechno v pořádku a my ten císařský řez nějak zvládneme. Popravdě doufám, že se placenta ještě umoudří a i v pokročilém stádiu těhotenství se vytáhne. Aspoň trochu, aby měla Maruška průchod volný.

Jsem smířená i s tím císařem. Myslím, že spousty těhulek je na tom daleko hůř. Musí třeba ležet, otékají jim šíleně nohy, necítí se dobře. Já si opravdu nemám na co stěžovat.

Mějte se krásně
Iva

Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz

12.9.2013 12:00  | autor: Ivana Pokorná

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist