Růstový spurt

KLUB TĚHULEK! IVA Maruška začala levou ruku používat jako mávnutím kouzelného proutku. Jeden den nic, druhý den s ní mávala jako o život. Hraje si teď s oběma ručičkama. Mám z toho velkou radost. Konečně můžeme trénovat pasení koníků. Tím ulevíme i bříšku. S váhou byla paní doktorka taky spokojená.

Konečně u dědy

S tím jsme v klidu odjely k dědovi. Budeme tu až do Nového roku, tak si nás děda pořádně užije. Už taky bylo na čase. Byl smutný z toho, že svoji první vnučku dosud neviděl. Teď si to opravdu vychutnává. Jak Maruška jen trošku zakňučí, hned je u ní a chce ji chovat. Pěkně ji tím rozmazluje. Ale on prostě nestrpí, aby se jí dělo něco špatně.

Růstový spurt

Nevím, co by tedy dělal minulý týden, který byl Maruščin v pořadí třetí. A jak píšou chytré knížky a odkazy, ve třetím týdnu miminka prožívají růstový spurt. U nás to bylo zrovna tak. Pod článek, který jsem o tom četla, jsem se mohla podepsat. A popravdě, byla jsem z toho dost zoufalá. V noci Maruška pořád špatně spí, a když nespala ani přes den, naopak buď chtěla pořád jíst, nebo se chovat, hlavně neležet sama v postýlce a spát, byla jsem totálně k.o. Nevyspaná, nešťastná z toho, jak Maruška pořád brečí. David je teď věčně v práci, chodí domů až pozdě večer, takže jsem na Marušku vlastně sama, nic k závidění. Každý den jsem koukala na kalendář, kolik nám do konce růstového týdne chybí dní. Maruška tentokrát nespala ani na čerstvém vzduchu při procházce v kočárku. Annie neměl kdo vyvenčit, musela jsem být pořád u dcerky.

Ale jak se říká, všechno jednou skončí a je to jen týden. Vím, že nás v šestinedělí čeká ještě jeden takový, ale pak se všechno dostane do starých kolejí, ne-li lepších, jak mi všichni slibují. A co je takový týden nebo dva v celém Maruščině životě. To se přece dá vydržet, i když je to občas dost náročné. Vlastně za celý den nic jiného nestihnete. Jen kojit, chovat, přebalovat a zase kojit, chovat, přebalovat. Budete rády, že se stihnete napít, najíst, splnit základní hygienické potřeby. Ale když na to bude vy a vaše okolí připravené, zvládne se to. Však ono nám nic neuteče. Nádobí se holt umyje později, celá domácnost počká a nespadne. Hlavně když naše dítka budou dobře růst, přibírat a vyvíjet se. Když budou spokojená ona, zvládneme všechno.

Iva

19.12.2013 12:02  | autor: Ivana Pokorná
Více o tématu: doktorkaknížkymiminka

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist