První příznaky porodu?

KLUB TĚHULEK! IVA Jak finišujeme s přípravami na příchod Marušky – úklid bytu a chystání věcí pro naše zlatíčko, ten den mi strašně rychle uteče. Ráno se nenaděju a je čas oběda, venčení Annie a najednou je tma a já usedám unavená k TV.

Moje myšlenky ale stejně skoro pořád směřují k narození našeho vytouženého dítěte, k porodu, k tomu, co všechno musím do té doby ještě nachystat,… Jsem vlastně teď zase na začátku. To jsem se pořád sledovala, jestli to po IVF vyšlo, jestli jsou to první příznaky nebo se dostavuje zase menstruace.

První příznaky?

Teď dělám to samé. Pořád sleduju, jestli to, jak mě bolí břicho, záda, co zrovna Maruška dělá, není začátek porodu. Vyptávám se po rodině a známých, jak to vlastně poznám. Ale každá mamina si pamatuje něco jiného. Sestřenku bolela nesnesitelně záda, kamarádka měla pocit nástupu silnějších měsíčků. Tím pozorováním jsem zjistila, že mám obojí.

Měla jsem pocit, že malá šla trochu dolů a od té doby mě příšerně bolí v oblasti ledvin. Nevím, jestli jsou to záda nebo ledviny. Pořád razím teorii, že to k tomu patří, tak to neřeším. Ale díky tomu se ještě víc pozoruju, když to sestřenka měla zrovna tak. Děloha mi tvrdne čím dál častěji, zvlášť při fyzické námaze. Pokud se tomu tak dá říct. Je to třeba i po pár krocích na procházce s Annie.

Schválně píšu, MĚLA jsem pocit, že jde malá dolů. Nevím, co jsem o víkendu dělala a jedla, ale přijde mi, i Davidovi, že mi zase neskutečně narostlo „bříško“ a opět mě Maruška kope do žeber. Díky tomu si už opravdu připadnu jako tank se slonem dohromady. A už si nemyslím, že bychom mohli příští týden do porodnice.[boxik: Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!: Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!]

Kontrola

Uvidíme, co nám řekne doktorka. Minule se ještě nic nechystalo. Naštěstí jdu tento týden ještě ke své gynekoložce. Ani jsem ji nemusela přemlouvat. A po dlouhé době mi tentokrát udělá i ultrazvuk. Už jsem naši princeznu dlouho neviděla. Vždycky mě natočí jen na kardiotokograf a hmatem zkontroluje čípek. Také se těším, že mi ultrazvukem zkontroluje i placentu a ujistí mě, že je pořád tam, kde byla, nebo ještě výš, a nebrání přirozenému porodu.

Minule jsme se všechny – doktorka, sestřička i já, pěkně nasmály. Jakmile mě napojily na monitor, malá dostala škytavku a škytala až do konce. To byly rány. Sedím ve vedlejší místnosti, než doktorka ordinuje, mezitím vyšetřuje další pacientku, bála jsem se, že je to slyšet až tam. Díky tomu se zaznamenaly i mírné kontrakce. Pokud by to tak bolelo u porodu, tak to všechny hravě zvládneme. Skoro vždycky dostaneme pochvalu, že jsme živé miminko a tentokrát dvojnásob. Z jedné strany mě Maruška boxovala, z druhé, kde byla sonda, škytala.

Kočárek

S velkou radostí všem sděluji, že máme doma konečně kočárek. S počasím to bylo, jak jsem předpokládala. V pátek jsme se do obchodu nestihli do tmy zastavit a to bylo opravdu slunečné počasí. V sobotu lilo. Takže v tomhle nám počasí s barvou moc nepomohlo. Nakonec jsme se rozhodli pro barvu, kterou ze začátku navrhoval manžel. Mně se napřed moc nelíbila, ale asi byly v sobotu jiné konstelace a já jinou nechtěla. Jen mě pobavilo to, že my jí říkáme cihlová s nádechem do hněda a paní prodavačka říkala oranžová. Asi jsme oba barvoslepí. Ale je pravda, že druhý den jsem dala kočárek na balkon, je totiž cítit novotou, tak ať se provětrá. Už svítilo sluníčko a já tam tu oranžovou viděla. Takže jsem ještě spokojenější.

Zatím se mějte, uvidíme, jestli už vám nebudu psát z jiného místa.
Iva


Iva právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476620148198636.jpg

14.11.2013 12:31  | autor: Ivana Pokorná

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist