Když má mamka krizi

KLUB TĚHULEK! IVA V sobotu jsem zjistila, že už skoro žádné oblečení nedopnu, tlačí mě na bříško nebo se nějak nápadně zkrátily. Chtěli jsme vyrazit na procházku a já stála bezradně před šatníkem a postupně objevovala, že už se opravdu do ničeho nevejdu. Do toho přišel manžel, jestli jsem už nachystaná, koukl na mě a pronesl: „Ty máš ale břicho.“ Co vám budu povídat, nepřidalo mi to. Začala jsem natahovat, vzlykat, že jsem tlustá, že si můžu obléct akorát černé těhotenské kalhoty, v kterých se v tomhle počasí upeču a nebyla jsem k zastavení.

Na procházku jsme nakonec šli, ale já hudrovala celou cestu. Přišlo mi, že na mě všichni civí. Popravdě, na tento okamžik jsem se těšila, ale ten den mě to obtěžovalo. Do toho jsem potkala další těhulky, které se vznášely a já bych se radši otočila a šupajdila nenápadně domů. Přišla jsem si celá taková nemotorná. Takže jsme po procházce jeli nakupovat. Ale ani tak se mnou už zbytek víkendu nic nebylo. Byla jsem ze všeho otrávená, aniž jsem věděla proč.

Hurá, nemusím v těhotenství na operaci!

Tento týden už je všechno v pořádku. V pondělí jsem byla na kontrole na endokrinologii a dostala jsem dobré zprávy. Minule mě pan doktor docela vystrašil, když říkal, že mi špatně pracuje příštítné tělísko a jestli se mi nezlepší hodnoty, budu muset ještě ve druhém trimestru na operaci. Normálně by mi to tak nevadilo, ale nechci slůně ničím ohrožovat, natož operací. Měla jsem snížit přísun vápníku a žádný vitamín A a D. Což jsem zjistila, že je v mých milovaných jogurtech, jahodách a rybízu. Za normálních okolností piju jen vodu, ale slůně vyžaduje minerálku. Na ty jsem dostala výslovný zákaz, protože všechny obsahují právě vápník. Kontrola dopadla na výbornou, na operaci půjdu, až přestanu kojit. Dobré zprávy.

Kontrola u gynekoložky

Dnes se zase těším na kontrolu u své gynekoložky. I když mi už ultrazvuk nedělá, návštěvu u ní si užívám. Když jsem jí v dubnu oznamovala, že jsem splnila úkol a přišla těhotná, měla snad větší radost než já. A to už je co říct. Navíc dítko o sobě dává čím dál víc vědět, cítím ho snad každou hodinu a je to zase o něčem jiném. Ten náš kontakt. Skoro pořád si proto hladím bříško a užívám si to.

Vybrali jsme kočárek

Minulý týden byl úžasný. Obešli jsme zbytek obchodů s kočárky a světe div se, shodli jsme se, na tom, jaký chceme. Tedy kromě barvy. Ale to se doladí. Důležité je, že nechce každý z nás jiný typ. Vlastně jsme měli vybráno už v prvním obchodě. Já se do toho kočárku zamilovala přes net, David, jak ho viděl složený i rozložený. Pak už nás žádný jiný nenadchnul. Už se začínám koukat i po jiných věcech. A nemůžu se vynadívat, ani odpoutat. Už aby to malé bylo s námi v náručí. Už to nebude ani tak trvat, termín porodu mám UŽ za 4 měsíce. To to letí. Před nedávnem jsem jásala, že se to konečně povedlo.

Užívejte si i vy a nemějte žádné krize.

Iva

24.7.2013 8:59  | autor: Ivana Pokorná

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist