Poslední přípravy

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden byl opět pohodový. Nějaká rande s kamarádkami. S jednou jsem se dokonce viděla po dvou a půl letech. Byla tenkrát čerstvě těhotná a teď s námi byl jejich skoro dvouletý syn Vítek. Doufám, že když budu nějaký ten rok na mateřské i já, bude na kamarádky víc času a uvidíme se častěji. Naděje umírá poslední.

 Šup do přebalováku

O víkendu jsem konečně vyžehlila všechno Maruščino oblečení a poklidila ho do přebalovacího pultu. Vůbec to tak nevypadalo, ale hrála jsem si s tím v sobotu až do večera a byla pak úplně grogy. Ale za ten pocit to stálo. I když je přebalovací pult, respektive komoda pod ním, opravdu veliký, tak se to tam vešlo jen tak tak. Doufám, že zvládneme všechno ty oblečky unosit.

V neděli jsme odpočívali, v tom počasí se ani nic jiného dělat nedalo. Po dlouhé době jsme si zašli s Davidem do kina. Takže opravdu relax, pohoda, klid.

Závěrečná fáze hnízdění

V tomto týdnu mám v plánu douklízet zbytek bytu, natřít postýlku a složit ji. V sobotu konečně koupit kočárek. Nemůžeme se totiž pořád shodnout na barvě. Protože je teď brzy tma a David bývá dlouho v práci, tak jsme se domluvili, že se na ně zajedeme podívat v sobotu dopoledne, abychom je viděli za denního světla. Ovšem v listopadu bude i to světlo dopoledne asi problém. Teď když píšu tento blog, je dopoledne, ale musím svítit, abych neměla tmu. Na druhou stranu, blíží se to krásné období – Vánoce, to se ten listopad dá vydržet.

A tyhle Vánoce pro nás budou speciální. Už budeme s naší princeznou. Je mi jasné, že pak nebudu chvíli vědět, co dřív, tak mě napadlo upéct nějaké to cukroví už teď. My máme radši to sušší, neslepované, bez krému, tak to snad vydrží, i když bude napečeno dřív. A perníčky budou v nejhorším nenazdobené. Jestli Maruška vydrží ještě chvíli v bříšku, tak příští víkend se do toho pustím.

Kontrola

Také mě tento týden čeká kontrola u mé gynekoložky. Minule tam nebyla, tak mi to nepotvrdila, ale obávám se, že to bude u ní poslední návštěva před porodem. Jestli ji tedy neukecám. Uvidíme. Mám ji moc ráda a vůbec by mi nevadilo, chodit do porodu jen k ní. Ale je pravda, že si to budu moct v porodnici za tu dobu aspoň prohlédnout, rozkoukat se a zvyknout si. Jsem totiž ve znamení Panny – konzerva, jak si na něco zvyknu, těžko si zvykám na novinky.

Až poskládáme i postýlku a dáme ji na místo vedle přebalovacího pultu, konečně to vyfotím.

Zatím se mějte fanfárově
Iva


Iva právě prožila 38. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619461501861.jpg

 

4.11.2013 7:08  | autor: Ivana Pokorná

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist