Porod ne podle představ

KLUB TĚHULEK! IVA Jak jsem psala minulý do blogu, nemohla jsem se dočkat kontroly u své gynekoložky. Že se zase uvidíme s tou naší princeznou. Jak to tak bývá, nic není úplně podle našich představ.

Paní doktorka mě dostala tím, že mám vcestnou placentu, která brání Marušce prodrat se na svět. Takže nás na 99,9% čeká císařský řez. S touhle informací a variantou jsem nepočítala. Na začátku jsem se bála, že budu muset podstoupit císařský řez kvůli myomu, na který mě každý doktor před otěhotněním upozorňoval.

S tímto „problémem“ mě uklidnili hned na ultrazvuku ve 13. týdnu těhotenství. Myom se díky těhotenství začal sice zvětšovat, ale nezasahuje k miminku. Byla jsem šťastná a jiný důvod císařského řezu mě nenapadl. Z toho důvodu moje reakce u doktorky byla až přehnaná. Císařský řez prostě nechci, chci si užít celé těhotenství, včetně porodu se vším všudy. Vím, že se může stát, že o něj budu nakonec prosit. Ale jsem zastáncem přirozeného porodu, ať si Maruška sama určí, kdy a za jak dlouho chce vykouknout na svět a ne být plánovaně vytržená z mého lůna.

Další informací, která mne nepotěšila je, že moje paní doktorka už nepracuje v žádné porodnici. Pořád jsem tajně doufala, že by mohla být u mého porodu. Je to pro mě velký profesionál, se srdcem na správném místě. Na každou návštěvu u ní se těším, jsem v pohodě a se vším se jí svěřím.

Z těchto informací jsem byla tak vyvedená z míry, že jsem se na Marušku zapomněla podívat a zeptat se, jestli je v pořádku. Předpokládám, že ano, když jsme řešili jen tu placentu. Jsem ve 29. týdnu těhotenství, takže už je jen malá šance, že by se posunula placenta nahoru a uvolnila tak cestu porodu.

Až jsem přišla domů, konečně jsem se uklidnila a uvědomila jsem si, že nejdůležitější je Maruška, jestli je zdravá a v pohodě. To jak budu rodit je jedno, hlavně, že bude všechno až do porodu v pořádku. Holt nemůže jít všechno podle mých plánů.

Vaření

Aby toho nebylo málo, o víkendu při vaření se mi podařilo dvakrát zapomenout vypnout sporák. Až po hodině jsem zjistila, že kuře na paprice stále bublá. Bylo ohřáté tak na týden dopředu. A ten hrnec jak vypadal.

Od té doby si radši všechno několikrát kontroluju a doufám, že už mě žádná katastrofa nečeká. I když je mi jasné, že je to jen začátek. Budeme muset nějak vydržet. Snad to se mnou vydrží i David, který si spálené omáčky nevšiml a pochutnával si na ní.

Ať vás nepotkají žádné katastrofy

Iva

5.9.2013 12:37  | autor: Ivana Pokorná

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist