Očekávání

KLUB TĚHULEK! IVA Minulou středu jsem ještě narychlo odjela na pár dní k tetě a sestřenkám. Trochu si odpočinout, přijít na jiné myšlenky, užít si pohodu. Je jich plný dům, oproti našemu bytu, kde jsme celý den jen my 2 – Annie a já s Maruškou v bříšku.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Všichni se lekli, že u nich chci rodit. Ale od Brna je to jen 40 km, tak jsem si říkala, že by pro nás nastávající tatínek stihl v pohodě dojet. Navíc si v průběhu mého pobytu v Ivanovicích koupil sestřenky syn auto. Spoléhala jsem, že by i on mě někam popovezl. Má tedy řidičák 14 dní, je mu čerstvě osmnáct, tak nevím, jestli by to pro něj nebyl až moc silný zážitek. Jet svou první jízdu ve vytouženém bouráku s hekající, rodící tetou.

Pořád nic

Ale byla jsem tak nějak v klidu. Z poslední návštěvy u doktorky vyplynulo, že si Maruška dává na čas. Ještě neměla hlavičku dost dole, čípek se ani nepohnul. Prostě se zatím vůbec nic nechystá. Byla to moje poslední návštěva u mé milované gynekoložky před porodem. Teď už budu chodit jen do porodnice. Jsem zvědavá, co mi na kontrole řeknou.[boxik: Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK!: Jste čerstvě těhotná?

Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?

Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?

Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?

Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!]

I když se nic minulý týden podle kontroly nic nedělo, stejně mi to nedalo, myslet pořád na ten DEN, kdy se Maruška rozhodne podívat mezi nás. A samozřejmě jsem i já, i když jsem hrála hrdinku, byla nervózní, že nečekám doma, ale vydala jsem se na cesty. A bříško mi tvrdne při sebemenším pohybu. Není to nic strašného, jen musím vždycky zpomalit.

Očekávání

Navíc mi teď přijde, že mě malá tlačí čím dál níž, je to čím dál bolestivější. Možná i tím, že mám po operaci slepého střeva srůsty. Jestli mi je tím Maruška rozruší, zlobit se nebudu. Když na ně paní doktorka přišla, říkala, že nejlepší je na to otěhotnět. Tak uvidíme.

Bříško mi jinak přijde pořád stejné, neklesá. Ale vidím se každý den, tak to možná nevnímám. I když jde hlavička, podle mě stále dolů, mám pocit, že nožkama kope pořád na stejném místě. Třeba tak moc roste. Spíš tam má čím dál míň místa a je ráda, že ty nožky může víc natáhnout, když je níž?

Tento týden jsem, tedy, plná očekávání. Jaké to bude v porodnici a jestli už se začalo něco dít. Také se těším, že mi nahlásí odhad míry a váhy. Moje paní doktorka totiž takový ultrazvuk nemá.

Iva


Iva právě prožila 40. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476620318036951.jpg

21.11.2013 12:06  | autor: Ivana Pokorná

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist