Katka v 16. tt: Nedobrovolné domácí vězení

TĚHULKA LIVE! KATKA V závěru minulého dílu jsem vám slibovala výsledky našeho hokusupokusu, odděleného spaní, důsledky rodinného řádění na oslavě a zážitky ze slavností u kamenného mostu. Nerada kazím zábavu a nedodržuji sliby, ale tentokrát to jinak nepůjde. A proč zrovna výše zvolený název? Protože domácí separací trpíme s Ondráškem oba. Pravidelně si otvíráme alespoň dveře na balkon a mlsně hledíme do krajiny.

Náš hokuspokus skončil již po první noci, jelikož Ondrášek onemocněl. Potkala ho totiž pro muže životu nebezpečná rýmička. 🙂 Ale abych to nezlehčovala, k nepříjemné rýmě se přidal ještě kašel a nakonec i bolest v krku. Ondrášek sice ještě není schopen mi všechny popsané příznaky popsat, ale lékařka ano. Vyrážka, která mu vyrazila na obličeji, byla totiž i v krku. Ale je to hoch veselé povahy a poctivě marodil pouhé dva dny. Od třetího dne již po bytě řádil jako starý Ondrášek. I přes pozitivní vývoj nemoci jsme museli zrušit návštěvu slavností v Písku. I rodinná oslava utržila menší trhliny na své pověsti a naše grupa se stáhla do vnitřních obytných prostor. Dokonce ani mé vytoužené opékání špekáčků se nekonalo. Věřím však, že to v následujících dnech napravíme.

Zážitků a prožitků z předešlého týdne tentokrát moc nemám. Musím se přiznat, že sebe i miminko jsem dost šidila. Jak ve spánku, tak v jídle. Jedno se pojí s druhým, tj. když je člověk unavený, nemá ani moc chuť k jídlu. Celý týden jsem přežila na ovoci, polévkách a špekáčkách připravených na opékání, které jsem kradla z lednice. Nevím, zda mají takovou zkušenosti i jiné těhulky. Ale proč proboha musí nastávajícím maminkám chutnat zrovna takové zvláštní a nezdravé pochutiny? Těhotenským nevolnostem jsem dala už před pár týdny vale, ale ty chutě jsou opravdu prazvláštní.

Při Ondráškovi jsem jedla prostě všechno, co mi přišlo pod ruku. Maminka mého partnera dokonce prohlásila, že jsem něco jako kyselina (rozpustím vše). 🙂 Protentokrát opouštím roli „kyseliny“ a bezhlavě se pouštím do funkce „uzeninožrouta“. Aneb zdravé stravování v praxi, ale co mám dělat ve chvílích, kdy nic jiného nechutná.

Jak už jsem psala minule, další ultrazvuk a snad i odhalení pohlaví našeho pišťocha nás čeká až poslední týden v červnu. Z ověřených zdrojů jsem se ale již nyní dozvěděla, že nosím pod srdcem holčičku. Cituji: „Když je ti tak blbě, to bude určitě holka.“ 🙂 Kde je sakra nějaká genderová spravedlnost? Ale je zase pravda, že chlapi potřebují více sil zvládat ty těžké rýmičky, a proto je logické, že mamince bývá lépe a více jí. 🙂 Když však nebudu brát na zřetel babské rady a pověry, začínám mít čím dál silnější pocit, že opravdu budeme mít holčičku.

Od začátku na klukovi ani holce netrvám, hlavně aby miminko bylo zdravé. Je to opravdu takový ten nefalšovaný podprahový pocit. Doufám, že to gynekoložka ještě tento měsíc rozlouskne. Prozatím můžeme dávat sázky a dohadovat se.

Když pominu probíhající dilema holka/kluk, miminko by mělo v průběhu 16. týdne dorůst již na délku 10 cm a vážit 80 g. To už je pořádný kus človíčka. Pišťoch už by měl umět škytat, dělat přemety a kotrmelce. A při mých chutích si dokáži živě představit, co tam v bříšku vyvádí. 🙂

Čtěte také:

Linea fusca (tmavý pruh uprostřed bříška) mě dokonale neopustila doteď a už vlastně ani nemusí. Alespoň má menší práci. Na váze také stále nepřibírám, nicméně bříško a prsa rostou jako houby po dešti. Takže „očárkovaná“ jsem dopředu, ale na váze ještě není nic poznat. Vlastně jsme pořád čtyři kila v minusu oproti startovní váze před otěhotněním. Uvidíme, jaký bude další vývoj.

Tento týden jsem se dokonce donutila k pár jednoduchým cvikům z jógy. Když jsem čekala Ondráška, snažila jsem se cvičit pravidelně. Hned od začátku jsem do cvičení zařadila posílení pánevního dna, jelikož tuším, že se bude určitě hodit. Od hodné známé jsem obdržela rady a tipy na gravidjógu. Teď už si jen udělat čas a prostudovat materiály. A pak také najít chvilku jen pro sebe, kdy si můžu jednotlivé asány užít.

A co napsat závěrem? Snad jen – na krátko zakrátko (viz foto). 🙂 Změna je život, otepluje se, takže zkracujeme, zkracujeme. Opatrujte se a já se na Vás budu těšit v 17. týdnu!


Katka právě prožívá 16. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist