Katka v 40. tt: Ha-, Ha-, Hamiltonův hmat

TĚHULKA LIVE! KATKA Musím se přiznat, že poslední dny se rapidně snižuje rychlost toku mých myšlenek a stejně tak jejich reprodukce k vnějšímu okolí. Proto jsem při pravidelné návštěvě gynekologie na nabídku provedení Hamiltonova hmatu reagovala doslova a do písmene, jak se píše v nadpisu dnešního dílu. Připadala jsem si jako na trhu s pečivem, kde mi místní trhovkyně nabízí čerstvé rohlíky. Moje paní doktorka vše myslela v nejlepším úmyslu, ale přesto mě její nabídka zarazila a o něco později (doma) dokonce pobouřila.

O tomto zákroku jsem jistě četla už v době, když jsem čekala Ondráška, ale na vyšetřovacím lůžku z mých úst vypadlo jen toto nesmyslné blábolení. Tok myšlenek se zastavil a můj oslabený intelekt se opět projevil. Možná mohl za dočasný výpadek v neurologické soustavě mého těla poměrně vysoký tlak, který mi sestřička naměřila. Nicméně šok z nečekané nabídky mě vrátil do správných tlakových výšin a já jsem opustila gynekologii s pochvalou a Anežka s jedničkou za svoji činnost na kardiotokografickém záznamu.

Doma jsem si pak pojem „Hamiltonův hmat“ vygooglila a ujistila se tak, že jsem nepřišla o něco pěkného. A opravdu nepřišla… Matně jsem si vzpomínala, že jsem o něm četla jako o nebolestivém, ale celkem nepříjemném zásahu. A proč jsem byla tak šokovaná? Asi z toho důvodu, že staří těhotenství 39 + 1 tt mi rozhodně nepřijde jako vhodná doba pro vyvolání (popř. pošťouchnutí) porodu. Vždyť vypočítaný termín je pouze orientační a miminko se může narodit plus minus dva týdny. O provedení tohoto hmatu budu uvažovat až za předpokladu, že budu minimálně týden přenášet. A ať mi nikdo nevysvětluje, že je to pouze nepříjemný zákrok. Já osobně trpím při každém vaginálním vyšetření, natož při takovém zásahu. Potom, co moje pobouření vyprchalo, jsem byla ráda, že mě paní doktorka vůbec informovala. Dle zpráv, které jsem si ve spěchu jen tak prolétla, je celkem běžné, že jej lékaři provádí bez souhlasu pacientky. Aby je to dítě koplo!

Hrůza jménem „přenášení“

Tímto týdnem oficiálně začínám přenášet. Nejtěžší na přenášení mi připadá jen Ondra, který teď asi zase trochu přibral. Bříško a těhotenství samotné mi z pohledu přenášení hrůzné opravdu nepřipadá. Je pravda, že jsem teprve na začátku těch dvou týdnů navíc. I tak ale musím poznamenat, že bylo hůř. Jsem sice čím dál víc unavená, na končetinách oteklá, nevyspalá aj., ale už jsem si na tyto stavy zvykla. Rozhodně nemám takové otoky jako při Ondráškovi. Nevyspalá jsem, ale zase mám více prostoru odpočívat a relaxovat, protože mám svého úžasného partnera. Bříško mám sice větší, ale vzhledem k tomu, že jsem nabrala pouhopouhých 11 kg (oproti prvnímu těhotenství, kdy bonusem bylo 22 kg), se cítím lehká jako pírko.

Čtěte také:

Mé okolí ve mně vytvořilo představu o přenášení plnou hrůzy, strádání a bídy. Já naopak jediné, co cítím, je neutuchající zvědavost, která mě tíží. Stejně jako u Ondry jsem zvědavá jako koza Róza, jak ta naše ženská bude vypadat. Bude vlasatá po tatínkovi? Komu bude více podobná? Jak velká bude? A co Ondrášek, jak ji vlastně přijme? I když nad tím už vlastně moc nepřemýšlím. Spíš jsem natěšená na příchod domů a praktické fungování naší rozšířené rodinné jednotky. Se zádrhely a problémy počítám, těším se na ně jako na překážky, které budeme společně překonávat. Těším se, až budu moct všechnu tu mateřskou lásku podělit mezi Ondru a Anežku. Doteď se spíše věnuji Ondráškovi a s Anežkou jen přes stěnu svého bříška a v mysli. Asi jsem blázen, ale těším se na všechno (to dobré i zlé). S největší pravděpodobností jsem opět pod vlivem růžových těhotenských obláčků (resp. hormonů).

Závěrem 40. týdne těhotenství

Moje přání, že dostanu Anežku k svátku, se bohužel nevyplnilo. Avšak já nezoufám a doufám, že udělá Anežka radost alespoň Ondráškovi. Tak uvidíme, třeba 30. listopadu nebo třeba jindy… Hlavně žádný Ha-, Ha-, Hamiltonův hmat. 🙂 Alespoň prozatím ne. Naše princeznička je prostě správná ženská, která se na svůj příchod musí řádně načančat a připravit. Přeci se neukáže s neupravenými nehtíky a rozcuchaným účesem. 🙂

Do příštího dílu se mějte pěkně, užívejte počínajícího vánočního času a mějte se rádi!

Vaše přenášející těhulka Katka. 🙂


Katka právě prožívá 40. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist