Štěpánka v 22. týdnu těhotenství: Koprové šílenství

Nejdůležitější z celého týdne bylo první kopnutí! Já už teď cítím kopnutí častěji a silněji než třeba ještě před týdnem a moc se mi to líbí! Leželi jsme v posteli a říkám Pepíčkovi: Lásko, teď můžeš dát ruku na bříško a sotva ji přiložil, tak se děti ozvaly. Pepíček byl zlatý, takový rozněžněný a oči zalité slzami. Bylo to dojemné a hned běžel za ségrou do pokoje a začal se vytahovat, že ho dětičky konečně pěkně pozdravily.

Chudák Kristina koukala a bylo na ní vidět, že ji to mrzí, protože já jí vždy odstrčila ruku, když se chtěla dotknout bříška. Já jen prostě chtěla, aby byl první Pepíček.

Hned druhý den ráno po tom, co se ozvaly poprvé hrdému tatínkovi, jsem volala na Kristinu, že si může jít sáhnout na bříško, protože děti dávají o sobě vědět. Ani nemusela dlouho čekat, protože sotva přiložila ruku, tak tetu také pěkně pozdravily.

A teď už snad budu mít klid a nebudou za mnou pořád chodit a škemrat, jestli mi můžou sáhnout na bříško.

Těhotenství si začínám užívat, líbí se mi, jak mi roste bříško, už nevypadám jako tlusťoška, ale jako těhotná. Byla bych spokojenější, kdybych přibírala jen do bříška, ale geny neovlivníme. Jsem bohužel geneticky stavěná po otci: Čím jsem starší, tím víc jsem mu bohužel podobná i v obličeji. Kolikrát se kouknu do zrcadla a leknu se, mít kníra, tak si myslím, že tam vidím jeho. A to mi naposledy, když jsme se viděli, pověděl, že jsem kukačka, že mě nikdy neměl rád, nemá a nebude! Tenkrát jsem to obrečela, ale než mít takového otce, tak raději žádného! Mám maminečku a ta mi dává tolik lásky pochopení, že mi vynahradí i tátu, je to ten nejlepší člověk na světě a já jsem šťastná, že jí mám!

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Maminka už je ve starobním důchodu, ale chce chodit co nejdéle do práce, aby nám všem ještě mohla finančně pomoci. Má úplně nejlepší šéfky – paní Petru a pana Jardu, miluje jejich dva syny, Lukáška a Kubíka, jako kdyby byli její vlastní! Nemůže si vynachválit, jak se k ní chovají a jejich lidský přístup. Posledně, když mi vyprávěla, jak jsou kluci zlatí, tak řekla, že lituje jen toho, že je nepotkala dřív. Teď jsem se dozvěděla, že paní Petra čeká miminko a já jí držím palce, ať se jim konečně povede holčička, a samozřejmě ať celé těhotenství probíhá v pořádku.

Měli jsme tady návštěvě Honzína a Evču Jumpíky. Bylo to moc hezký odpoledne. S Evčou jsem samozřejmě probírala těhotenství a porod. Domlouvali jsme se už na Silvestra, že pro mě nakoupíme nealko víno a oslavíme to hezky v klídku ve čtyřech. Já ještě pořád nevím, jestli bych vydržela do půlnoci, protože chodím docela brzy spát a hlavně nevím, jak se za měsíc budu cítit. Jumpíci se snaží o druhý miminko, tak samozřejmě držíme palce!

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

S Kristinou už jsme začaly péct vánoční cukroví. Zatím máme vanilkové rohlíčky, linecké, pracny a plněné ořechy. Já mám nejraději včelí úly, ty budeme dělat až příští týden. Za 14 dní se Kristina vrací do Rakouska, tak aby si dala čerstvé. Byla to pro mě docela makačka a záhul na nohy a záda. Vůbec nechápu, jak babička zvládala péct pro šest rodin s dětmi, my pekly pro nás tři bez dětí a byl to masakr!

Je neskutečné, jakým tempem se blíží Vánoce. My jsme se dohodli, že je slavit nebudeme, že to necháme, až budeme mít tady prcky. Vím o lepším způsobu, jak utratit peníze. Samozřejmě jako každý rok budeme Vánoce slavit ve třech s maminkou, už se těším na válení u televize, pohádky, tunu chlebíčků a vůni purpury. A když do toho sněží, tak je to to nejhezčí, co znám. Úplně to vidím, je tma a padá sníh a já stojím u okna a jen koukám a koukám. Už se nemůžu dočkat, až napadne první sníh, na Martina jsem se nedočkala, tak snad to bude co nejdříve.

Taky jsme si byli sednout ve čtvrtek s Móňou, Kristinou a Jarouškem v Podolské Kotvě, kde výborně vaří. Asi 14 dní jsem měla neskutečnou chuť na koprovku. Bohužel ji nevařím, protože ji Pepíček ani Kristina nejí, a tam jsem si ji konečně mohla dát. Neskutečná! Výborná! Nejlepší! Každý sudý čtvrtek jsou kubánské večery, kde teče mojito proudem, takže všem vřele doporučuji!

A teď jsem zase dostala chuť na koprovku, takže Pepíček se ségrou mají smůlu a já pádím koupit kopr!

Budu se na vás těšit zase příští týden!


Štěpánka právě prožila 22. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599443079971.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist