Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit

Bylo, nebylo. Byla jedna rodinka a v ní žil táta, máma a děti. Ale pak jednoho dne táta udělal chybu a někdo mávl kouzelným proutkem a tátu zaklel do prapodivného království. Na čas, který najednou začne utíkat jinak, jakoby pomaleji. Máma se najednou už nebude tolik sát jako dřív. Její náruč už nebude jen ochranitelská a děti k ní nebudou chodit jen pro pohlazení. Její dlaně častěji dají na zadek než dřív. Z ničeho nic přestane říkat: „Zeptej se táty". Naopak zakáže vylomeninu možná dřív, než se stačí vymyslet. Malé děti možná najednou mají dovoleno zapomenout na to, že mají svojí postýlku, protože mámě je ve velké posteli dospěláků smutno. Když uloží děti, o které se celý den starala a hrála si s nimi, má najednou spoustu starostí. Musí uklidit, vyprat a uvařit na druhý den, aby až děti ráno probudí, si s nimi mohla zase hrát. Dělá to tak zatím třeba pár dní, ale to vše ze strachu z jedné věty, která dříve či později přijde z dětských úst jako výstřel. „Kde je táta?" Ten výstřel mámu zasáhne přímo do srdce a v očích se jí zaleskne slza. Nebude vědět, co předně odpovědět. Možná se bojí reakce dítěte anebo se možná také bojí, aby mu neublížila. Možná je dítě ještě moc malé anebo mu možná jen nechce přidělávat dospělácké starosti. Někdy má máma to štěstí, že táta přijde dřív, než se otázka stihne zopakovat. Ale spíše jednou bude muset odpovědět, protože dítě bude jako malý princ a jen tak lehce se odpovědi nevzdá. Co máma řekne, je jen na ní. To ona je tady ve dne v noci. To ona bude foukat rozbitá kolena a podepisovat úkoly. To ona utírá dětské slzy. To ona doufá, že konec dobrý, všechno dobré a že nakonec spolu všichni budou šťastně žít až do smrti.

Líbila se Vám pohádka? Pro mě je to sále sci-fi. Stále si někdy přeji, abych se ráno z té zlé noční můry probudila, ale ono nic. A toto plus všechny běžné povinnosti plus povinnosti, které nejsou zcela standartní, mě zaměstnává na tolik, že si vždy říkám, zítra napíšu. Ne tak zítra...člověk přemýšlí nad tím, co je, co bude a na psaní pak prostě nezbývá kapacita. Navíc když máte povedeného souseda, který Vám oznámí, že si bude v bytě dělat skříň do chodby tak do úterý maximálně do středy a nakonec je sobota a on stále tluče, řeže a vrtá, musíte dopoledne i odpoledne s dětmi ven, aby se vůbec vyspaly a večer jste uhoněná jak blázen.

Kluci rošťačí a Dexínek roste jako z vody. Už je z něj chlapák. Na hračky doráží, brouká a kope nožkami jako o závod. Už toho tolik nenaspí. To je pro něj zatím nové, takže s usínáním máme trochu problémy. Ale jen dopoledne doma. Odpoledne se v kočárku vyspinká vždy do růžovoučka. Zhltne už 180ml mlíčka a k tomu si cucne čajíku. Bráchové se mi líbí. Pořád pobíhají někde okolo a co chvilku na něj jeden z nich jukne a pohladí ho. To je hned úsměvů. Mámu si pozná už z dálky a směje se na celé kolo. Ale naštvat se taky umí parádně. Máma to pak musí vyžehlit alespoň šedesátkou mlíka. V noci spinká vzorně. Jednou nakrmíme a spinkáme zase až do rána.

Maxík bráškovi chodí vyhazovat do koše použité plínky, dává mu auťáky, a když brečí, snaží se mu dát napít čaje anebo mu vrazit dudlík. Největší sranda, co se malého brášky týče, ale je, brát mu z nožek ponožky. Jen co je mimi někde nadosah, ponožky nemají šanci. Max s nimi pak běhá a ječí. To je radosti z lupu. : -)

Snažíme se odchytávat na nočník. Hned napoprvé jsme byli úspěšní, ale to je taky asi celé. Zjistil totiž, že velkej brácha chodí čůrat ve stoje a tak se k tomu nočníku vždy snaží naštelovat a nakrucuje se nad ním a prohýbá. To se nemůžu udržet a chechtám se na celé kolo i s Alexkem. Když mu sundám plínu, začne lítat sem tam jakou má radost, že větrá zadek a přdržuje si rozepnuté bodýčko ve vzduchu jako kdyby si princezna zvedala šaty. Hrozně nás ale zlobí roustoucí zoubky. A že jich tam je na půli cesty požehnaně. Občas s ním kvůli tomu není k vydržení. Ale snad by mohli tímhle tempem stihnout všechny vylézt, než se začnou prořezávat Dexovi. Aby to mohlo jet nanovo. Prima.

Alexek se mnou stále bojuje. Pravidelně se několikrát denně mění, promiňte mi to slovo, v hajzlíka, který si postaví hlavu a ani za cenu jedné na zadek to s ním nehne. Asi mi tím dává najevo, že když táta není doma, nemusí poslouchat. A já se mu snažím ukázat, že musí. Jindy se zase hezky i s Maxem zabaví a vymýšlí lotroviny. Včera vyklopili velkou bednu na kolečkách, co mají plnou nacpanou autíčky až přetéká, Max si vlezl dovnitř a Alex ho vozil po bytě. A to byla rychlost. Jen jsem čekala, kdy přijde ten lachtan na pusu. : -) No tak včera a nic a dneska Max tak šikovně spadl na papulu, ruce si nechal pod sebou, že si prokousl horní ret. To je každou chvíli něco. Pomalu si začínám zvykat. Jsou to kluci a úrazy holt budou.

Všichni kolem nás prskají a jsou nemocní a my naštěstí nic. Jenže ode dneška od rána mě bolí v krku. Tak snad to kluci nechytí. Max s Alexem mají vlastní pokoj, tak to by toho bacila Emila snad při troše štěstí chytit nemuseli. Pro jistotu však raději budu pár dní spát na gauči, abych neriskovala, že bude Dex v noci moje bacily dýchat. Nemocní kluci, to je to poslední, co by mi teď ještě scházelo!

Venku už bývá hezky a teplo, tak Alex už zase drandí na firstbiku. Každý den ráno vstává a suverénně se obléká a že jede metrem za tátou. Je neuvěřitelné, jak je dítě přizpůsobivý tvor. Vůbec mu to nepřijde divné a smutný z toho také není. Už to asi přijal, že to teď takhle je a za tátou se vždy moc těší. Nosí mu ukazovat hračky a posílá mu obrázky, co nakreslil. Na poslední návštěvě od táty dostal k svátku auťák (asi dvoustý), tak měl radost a my ostatně taky. Ani Maxík nepřišel zkrátka. I na něj se s autíčkem myslelo, aby se neprali. : -)

Tento týden bude klidnější, tak slibuji, že se zase po týdnu ozvu ze světa dění naší povedené rodinky. Mějte se pohádkově a za týden zase tady ahoj.

Pavlína

3. 3. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené