Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom pražském reumatologickém ústavu, kde je již od Silvestra, tak jsem věděla, že si budu povídat tak akorát se psem.

Naplánovala jsem si tedy rozvrh, abych každý den něco vykonala a nenudila se. Hlavním úkolem tohoto týdne bylo, vyprat a vyžehlit hromadu malých roztomilých oblečků, které jsem si pak roztřídila do malých komínků dle velikosti. Nedá se to ale dělat více jak 4 hodiny denně, pak vás totiž začnou pěkně brát záda a to je ten pravý čas na cvičení buď pro bolavá záda či cvičení pro těhotné ve 3. trimestru, které si vyhledávám na youtube. Nemůžu se bohužel z domova donutit dojet ze Zahradního města na Staroměstkou, abych si zacvičila v klubu Slunečnice, které jsem měla tak ráda. Je to těžké soudit, když se vám neustále chce na záchod a máte strach, že než tam dojedete, tak to nestihnete. :-) No uvidím, třeba se ještě k tomu rozhoupu a vyrazím za holkama se protáhnout. Mou jedinou povinností tento týden bylo, jít na již 2. kontrolu k zubaři, která čeká každou budoucí maminku před porodem, vše proběhlo v naprostém pořádku a zatím mám zuby stále zdravé.

Vaření a pečení je teď můj nový koníček, ale je mi jasné, že jen do té doby než budu mít o zábavu postaráno v podobě malého čipery. Někde jsem četla, že při každém jídle co si doma uvařím, mám připravit i jednu porci navíc a tu si zamrazit na horší časy v době po porodu, pak totiž nějakou dobu nebudu mít čas ani náladu na vaření. Myslím si, že každá budoucí maminka chce kojit své miminko a k tomu je důležitá pravidelná strava. Tak se snažím na toto období připravit dopředu.

NAPIŠTE KRISTÝNĚ DO DISKUZE

Určitě každá z nás se dočetla na internetu, že by měla před porodem pít Maliníkový čaj a jíst lněné semínko. Já jsem zatím ve 34 tt začala pít čaj z maliníku 1x denně a týden před budu pít porodem 2 - 3x šálky denně. Doporučili nám to hlavně na předporodních kurzech. Maliník totiž posiluje svaly pánve, stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny. V době porodu podporuje správnou činnost hladkých svalů, tedy porodní stahy. Lněné semínko zase uvolňuje porodní cesty, zjemňuje svaly a tím podporuje otevření děložního hrdla, což ulehčuje následný průběh porodu a k tomu obsahuje vysoké množství vlákniny. Tak proč se nesnažit udělat něco pro zdraví sebe a svého dítěte, tím že se budu psychicky podporovat v tom, že mi to určitě u porodu pomůže. Je toto samé jako mazání hráze, které nás čeká příští týden...

V závěru týdne jsme navštívili pár našich přátel, co už mají malé špuntíky. Byla to moc dobrá zkušenost a člověk se hodně přiučí. Každé miminko je úplně jiné, každý rodič má jiné priority a přistupování k nim. Udělali jsme si, alespoň "obrázek" do čeho jdeme a o to víc se na to těšíme. :-) Bude to opravdu zábava. :-D

Závěrem: „Snažíme si tyto poslední týdny užít, jak jen to jde a opravdu se cítíme stále moc dobře, zatím žádná fuška." :-)

Vaše optimistická Kristýna


 

Kristýna právě prožila 34. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

15. 1. 2015Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené