Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych měla stručně shrnout dosavadní průběh, tak bych řekla jednoznačně paráda. :-)

Nevolnost jsem nezažila ani jednou, kromě větší únavy jsem na sobě nic nepozorovala. Když mi pan doktor těhotenství potvrdil a řekl mi, ať se šetřím a odpočívám a už neběhám, myslela jsem, že si ze mě dělá legraci. Opravdu chce, abych dalších sedm měsíců nesportovala? Začala jsem si hledat různé studie a zkušenosti jiných s pohybem v těhotenství.

První trimestr jsem opravdu byla opatrná, bála jsem se, abych miminku neublížila nebo o něj nepřišla. Jak jsem se ale dočetla v několika odborných článcích, pokud člověk aktivně sportuje před otěhotněním, není důvod se sportem v těhotenství úplně přestat. Je nutné dodržovat určitá pravidla a hlavně vnímat tělo, co na to říká.

Na začátku druhého trimestru jsem měla běžet půlmaraton, na který jsem byla přihlášená už od loňska. Moc jsem se na závod těšila, ale využila jsem možnosti změnit si trať na poloviční vzdálenost a taky jsem myslela na to, abych nepřekročila tep 120, chtěla jsem si závod jen užít, protože jsem si řekla, že další závod už v těhotenství nepoběžím. Výsledek pro mě nebyl důležitý, důležité bylo, že jsem ho absolvovala v pohodě, miminku proběhnutí nijak nevadilo.

Chci dál sportovat, ale běhat už mi moc nejde. Bříško je přece jen dost velké, tento týden už jsem spíše jen klusala a přejdu už asi na svižné procházky. Pohyb na čerstvém vzduchu mě teď neuvěřitelně dobíjí energií, když přijdu z práce, tak mám chuť lehnout si, ale když se jen převleču a jdu ven, úžasně mě to probere. Taky ještě chodím cvičit, sestra má cvičební studio a tak k ní chodím na lekce kruhového tréninku nebo cvičení na TRX. Využívám toho, že o mě skvěle pečuje, hlídá mi tep, upravuje mi jednotlivé cviky oproti ostatním, takže můžu v klidu cvičit a nestresovat se, jestli daný cvik už není v mém stavu nevhodný.

V těhotenství se hodně doporučuje plavání. Plavat občas před prací chodím, takže s tímto sportem pokračuji klidně dál. Tento týden jsem se však tak tak nasoukala do svých jednodílných plavek a jsem si jistá, že příští týden už je neobleču. :-) Zkusím plavání ve dvoudílných, ale výběr těhotenských plavek je veliký, tak si asi udělám radost a pořídím si nové.

Po tom, co jsme se s manželem dozvěděli, že čekáme miminko, začali jsme trochu bláznit s tím, kolik toho ještě chceme stihnout a podniknout, takže jsme například konečně vyrazili na Sněžku, na kterou jsme se už dlouho chystali a tento týden jsme si udělali výlet do Brd. Vyrazili jsme s nabalenou svačinou, zastavili se na výlet v Příbrami, potom dojeli k hranicím Brd a vydali se na výlet na nejvyšší horu Tok. Výlet to byl nádherný, ale k autu už jsem došla docela vyřízená. Asi se projevilo, že jsem toho tento týden moc nenaspala, musela jsem přiznat, že toho na mě bylo moc. Takže na příští túru se pořádně vyspím a hurá na to. Už se nemůžu dočkat, až zase někam vyrazíme. Příště se s vámi podělím o další zážitky a plány.

Mějte krásný týden


Barča je ve 20. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

25. 5. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Sžívání se

KLUB TĚHULEK! BARČA Napsání dalšího článku po návratu z porodnice mi trvalo déle než jsem si myslela, docela mě režim s mimčem překvapil. :-) Ale pomalu se sžíváme a hlavně si to užíváme. Jsem tak plná dojmů a krásných zážitků, že ani nevím, kde... Celý článek »

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v... Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Naposledy navštívené