Naše těhotnění

KLUB TŤEHULEK! IVA Stránky Babyweb jsem začala sledovat v dubnu 2010, kdy jsme se začali snažit o miminko. Týden co týden jsem se nemohla dočkat, až Těhulka Live Petra dodá zážitky o svém těhotenství, pocitech a rozpoložení. Petru střídá Lucka a Bára a my pořád nic. Přitom se na podobné zážitky tak těším. Měsíc, co měsíc doufám, že uvidím 2 čárky, hltám všechny informace, piji různé bylinky, lektvary, vitamíny, vše, co se doslechnu od známých, že jim pomohlo, ale moje tělo jako by si postavilo hlavu. A já bych Těhulky Live tak ráda vystřídala a podělila se o mé zážitky s těhotenstvím.

Pak to vzdávám, radši se na tyto stránky už nekoukám. Nechci slyšet o dalších šťastných těhulkách, začíná mi vadit každé bříško, kočárek, sotva chodící dítko, které potkám. Při zprávě, že do babyboxu přibylo další nemluvně se ptám, proč ne já, když ho může mít někdo, kdo se nemůže nebo nedokáže o to nové stvoření postarat? Samozřejmě babybox je vynikající „věc“, která se zavedla, plně s tím souhlasím, nikoho neodsuzuji, neznám jejich životní situace. Ale na psychice mi to nepřidá.

Kamarádky, které děti nechtěly nebo jen tak z legrace vysadily antikoncepci, jsou do měsíce těhotné a teprve pak přemýšlí, co budou vlastně dělat s touto novinkou. Dokonce bych pochopila i ty z nás, které jsou schopné ze zoufalství ukrást dítě. Ostatní kamarádky, kterým pláču na rameni, mě povzbuzují, že to chce čas, nemyslet na to, však se taky dočkám. Jak já ty řeči nesnášela. Všechno jsem to věděla, ale jak to udělat a kdy bude ten správný čas? Navíc, nemůžete si jim stěžovat věčně. Všechny to přestane nakonec bavit a hlavně jsou i ony bezradné, že mi nemůžou pomoct. A vlastně ani nic jiného na to říct nemohou.

Po roce neúspěchu se nemůžu dočkat, až navštívím svou doktorku, ta mě hned pošle na kliniku a samozřejmě ještě ten rok počneme. Alespoň podle mých představ. Ano, posílá mě okamžitě na kliniku, v mém věku není potřeba tomu dávat ještě víc času, však oni přijdou na to, proč se nám nedaří a v klidu otěhotníme.

Jedno vyšetření střídá další a další, konzultace, konzultaci a ten čas tak letí.... Po roce jdeme konečně na IUI, první naděje, že budeme našemu dítěti blíž. První pokus nevychází, ale to nevadí, přece nemůžeme počítat s tím, že to vyjde napoprvé. Ještě máme další dva. Při druhém pokusu nás doktorka povzbuzuje, že už máme vybírat kočárek a s ničím jiným nepočítat. Tak skvělé jsou naše výsledky. Moje tělo má však jiný názor. Ještě si holt projdeme třetím pokusem IUI. Samožřejmě při každém pokusu se do mě vleje spousta naděje, opět sahám po netu, hltám první příznaky těhotenství, diskuzi ostatních čekatelek a jejich pokusů. A opět se dostaví menstruace.

Nemůžu se dočkat, až se objednáme ke svému hlavnímu doktorovi na klinice a domluvíme IVF, to přece už musí vyjít. A krásně to vychází na červen, který jsem si představovala už v roce 2010 jako ideální pro početí. V červnu 2010 jsme se s manželem brali, takže by to bylo úžasné i v tomto měsíci založit rodinu. Navíc rodit v březnu je nejlepší, říkám si. Už se bude oteplovat na procházky s kočárkem.

Pan doktor je ochotný popohnat pojišťovnu, když je červen pro mě tak důležitý, jen mi vezme ještě kontrolní odběr krve, jestli je všechno v pořádku. A ejhle, když se máme na všem domlouvat, zjišťujeme, že mám špatné výsledky štítné žlázy. „To nic“, uklidňuje mě pan doktor. „Budete měsíc užívat Euthyrox, uděláme kontrolní odběry a jdeme na to“. O.K. Však posunutí o měsíc nic není.

Výsledky jsou opravdu dobré, Euthyrox vysazuji a nasazuji hormony, aby nám mohli začátkem srpna 2012 zavést naše první embryo. Hormony jsem měla mírné, krátký protokol, jen jedna injekce denně něco přes týden. To je brnkačka. Vajíčka k oplodnění mám nakonec jen tři. Ale to nevadí, stačí nám jedno a já přece vím, že se nám to povede. Už si v hlavě zase všechno plánuji. Jak to bude se školou, jak všechno zvládnu, hlavně když s námi bude ten vytoužený človíček. Budu patřit mezi ty šťastné, kterým se to povedlo na první pokus. Den před zavedením našeho embryjka mi sestřenice oznamuje, že je těhotná. Pochopitelně to obrečím, i když jí to přeju. A v půlce srpna přichází menstruace. Ani si nedělám test. Jen pokorně dojdu na kliniku, aby mi to potvrdili z krve.

Další měsíce jsou peklo. Manžel je, bohužel, skoro pořád v práci. Nemůžu sedět doma mezi 4 zdmi, venku je krásně, zajdu se projít do města, co je tam nového. Ale ani lidi mi nedělají dobře. Pořád mám pocit, že na mě koukají a sledují mě. V říjnu mi začíná škola, trochu se rozptýlím, ale pořád to ve mně zůstává. V listopadu přemlouvám manžela, ať si pořídíme štěně. Nakonec svolí a já se smiřuji s tím, že když tak budeme mít Annie – našeho pejska. Ne že by mi dělalo dobře, že okolí opět těhotní, ale už to není tak hrozné. Nemůžou přece za to, že nám se nedaří, oni mají nárok na to mít početnou rodinu a těšit se z ní. V únoru půjdeme na druhé IVF a když to nevyjde, budeme si užívat života, cestovat, „výletovat,“ i tak se dá prožít krásný život.

Při druhém IVF už mám dlouhý protokol na povzbuzení mých vaječníků. Víc jak měsíční podávání 2 injekcí mě nezlomí, i když musím dát za pravdu svému doktorovi, který říkal, že je to na tom to nejhorší. Že to hodně odradí. Mám rozpíchané celé břicho, poseté modřinami, ale co bych pro dítě neudělala.

Doktoři jsou opět zklamaní mým počtem vajíček. Odvětím jim, že mi stačí jen jedno, když bude to správné. A historie se opakuje. Podařilo se oplodnit 3 vajíčka, hned druhý den se jedno embryo opožďuje ve vývoji. Trochu mě to zlomí, ale nedám se. Však nám stačí jedno.

Nakonec se s lékařem domluvíme, že nám zavede embrya dvě. Vlastně než dochází k transferu, jsem tak rozhodnutá sama a děkuji, že se mnou pan doktor souhlasí. Je to přece jen pro mě větší naděje, že by se to mohlo povést.

Čtrnáct dní do testu je nekonečných, chvíli si myslím, že je to na dobré cestě, chvíli panikařím. Ale posledních pár dní před testem se mi začíná motat hlava a prostě něco je jinak. Poslední noc před testem skoro nespím. Nakonec ve 3 hodiny ráno vstanu a jdu na to.

Nemůžu uvěřit vlastním očím. Po třech letech se mi objevily vytoužené čárky. Snažím se probudit manžela, ale ještě v polospánku mi jen řekne: „To je prima.“ Vím, že na první radost budu sama, ale ráno si to vynahradíme.

Když to mám potvrzené i z krve, začíná mi to nejhezčí a obávané období zároveň. Díky tomu, že jsme si tak dlouho počkali, bojím se každé kontroly, která mě čeká, jestli uslyším: „Všechno je v pořádku, srdíčko bije.“ První tři měsíce také často špiním, což mi odvahy nepřidá a opět surfuju na netu, co s tím. Po genetickém vyšetření NT+ se uklidňuji.

Nyní jsem v 20. týdnu a užívám si každý den. Děkuju, že se nám to podařilo hned při druhém IVF, že jsme měli to jedno pravé embryo. Sice to druhé se nechytlo, ale jsme šťastní i z toho jednoho, pochopitelně. Z diskuzí na netu vím, že si někdo projde hodně pokusy a tím i nadějí a ztrát. I když jsem se v zimě snažila přesvědčit samu sebe, že i bez dětí se dá prožít krásný život, vím, že to není zas tak pravda. Určitě dá, ale něco, spíš někdo tu chybí.

Iva

30. 6. 2013ibina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Loučení a bilancování

KLUB TĚHULEK! IVA Nastal čas loučení s vámi. S tím krásným obdobím těhotenství, porodu a šestinedělí. Není dne, kdy bych si na všechna tato období nevzpomněla.  Celý článek »

Naše první Vánoce

KLUB TĚHULEK IVA Že budou svátky jiné, mi bylo celkem jasné. Zatím jsme je vždy trávili ve třech – David, můj taťka a já. Díky pracovnímu vytížení jsme vždy dojeli těsně před Vánocemi a šli rychle nakoupit vše potřebné. Den před Štědrým dnem... Celý článek »

Nic nestíhám

KLUB TĚHULEK! IVA Taky vám přijde, že ty dny rychle utíkají? Co máme Marušku, přijde mi to ještě rychlejší než kdykoli předtím. Celý článek »

Růstový spurt

KLUB TĚHULEK! IVA Maruška začala levou ruku používat jako mávnutím kouzelného proutku. Jeden den nic, druhý den s ní mávala jako o život. Hraje si teď s oběma ručičkama. Mám z toho velkou radost. Konečně můžeme trénovat pasení koníků. Tím ulevíme... Celý článek »

Jak to pokračovalo

KLUB TĚHULEK! IVA Na oddělení šestinedělí byli všichni moc příjemní a snažili se nám pomáhat. Ze začátku jsem měla problém s kojením, malá málo sála, tím se tvořilo málo mléka. Respektive, měla jsem pořád mlezivo, z kterého malá nepřibírala. Došlo... Celý článek »

Jak to všechno bylo

KLUB TĚHULEK! IVA Asi tušíte, proč jsem se na týden odmlčela... 25.listopadu v 8.10 se nám narodila dcerka Maruška. A jak to všechno bylo? Celý článek »

Očekávání

KLUB TĚHULEK! IVA Minulou středu jsem ještě narychlo odjela na pár dní k tetě a sestřenkám. Trochu si odpočinout, přijít na jiné myšlenky, užít si pohodu. Je jich plný dům, oproti našemu bytu, kde jsme celý den jen my 2 – Annie a já s Maruškou v... Celý článek »

První příznaky porodu?

KLUB TĚHULEK! IVA Jak finišujeme s přípravami na příchod Marušky – úklid bytu a chystání věcí pro naše zlatíčko, ten den mi strašně rychle uteče. Ráno se nenaděju a je čas oběda, venčení Annie a najednou je tma a já usedám unavená k TV.  Celý článek »

Poslední přípravy

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden byl opět pohodový. Nějaká rande s kamarádkami. S jednou jsem se dokonce viděla po dvou a půl letech. Byla tenkrát čerstvě těhotná a teď s námi byl jejich skoro dvouletý syn Vítek. Doufám, že když budu nějaký ten rok... Celý článek »

Pozitivní výsledky

KLUB TĚHULEK! IVA Jak já se těšila na víkend. Tatínek odjel na pánskou jízdu, já si plánovala praní, sušení, žehlení, sluníčko, procházky,… Celý článek »

Pohodový týden u dědy

KLUB TĚHULEK! IVA Týden u taťky byl po všech stránkách krásný, pohodový, prostě bezva. Vždy když s taťkou mluvím, tvrdí mi, jaké je v Budějovicích krásné počasí, při tom v Brně je pořád pošmourno. Předpokládala jsem, že to škaredé počasí si... Celý článek »

Něco končí, něco začíná

KLUB TĚHULEK! IVA Už to mám potvrzené. Od 8.10. jsem oficiálně na mateřské dovolené. Zvláštní pocit. Ne, že by se něco po téměř měsíci, co jsem doma, změnilo, ale ten pocit je jiný. To víte, se svým prvním těhotenstvím, na které jsme si tři roky... Celý článek »

První kousky jsou doma

KLUB TĚHULEK! IVA Nejdříve bych chtěla pogratulovat Klárce k té nejkrásnější roli, která jí začala minulé úterý. Pořád na ně myslím a představuji si, jaké to asi bude, až tu bude Maruška. A závidím. Ale my se taky brzy dočkáme a já se budu pořád... Celý článek »

Úžasná zpráva

KLUB TĚHULEK! IVA Dnes se s vámi chci podělit jen o jednom zážitku, ale je to to nejlepší, co jsem se mohla dozvědět. Už asi tušíte... Celý článek »

Přišly na mě mdloby

KLUB TĚHULEK! IVA Už jsem přes týden doma na dovolené a přijde mi, že s časem je to horší, než když jsem chodila do práce. Nevím, jak to dělám, ale věčně nestíhám. Jednak denně jezdím na rehabilitace a reflexní terapii se zády, pak si domlouvám... Celý článek »

Nástup na mateřskou dovolenou. Bude nuda?

KLUB TĚHULEK! IVA O víkendu jsem zase víc vařila. Tedy spíš se snažila vařit. Nemotornost pokračuje. Všechno mi padalo z rukou, několikrát jsem se opařila, spousty věcí skončilo na zemi. I mně přijde, že ta jídla neumím najednou dochutit. Davidovi... Celý článek »

Bolesti zad

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý týden jsem konečně po dvouměsíčních bolestech a měsíčních objednacích lhůtách na rehabilitace podstoupila reflexní terapii kvůli zádům. Od července se nevyspím. Bolí jenom vleže, pravidelně mezi čtvrtou a pátou hodinou... Celý článek »

Porod ne podle představ

KLUB TĚHULEK! IVA Jak jsem psala minulý do blogu, nemohla jsem se dočkat kontroly u své gynekoložky. Že se zase uvidíme s tou naší princeznou. Jak to tak bývá, nic není úplně podle našich představ. Celý článek »

Plodný týden

KLUB TĚHULEK! IVA Minulý předporodní kurz nám Majka dávala informace o porodnicích. Často doprovází rodící ženy k porodu jako dula. Takže má dost zkušeností a v mnoha hlediscích nám porodnice srovnala. Neradila, kterou si vybrat, kterou by volila... Celý článek »

Už se to blíží

KLUB TĚHULEK IVA Přečetla jsem si minulý blog Klárky a nestačila se divit. Mám s MHD v Brně úplně jiné zkušenosti. V drtivé většině případů mi spolucestující nabízí místo na sednutí nebo ti, co nastupují na stejné zastávce, mi ho dokonce v... Celý článek »

Iva v Praze

KLUB TĚHULEK! IVA Díky focení pro Babyweb jsme si udělali prodloužený víkend v Praze. Nejdřív jsem z toho měla obavy kvůli těm vedrům a nedokázala si představit, co budeme v rozpáleném hlavním městě dělat, ale i přes ten hic se nám volno vyvedlo.  Celý článek »

Těhotenská cukrovka

KLUB TĚHULEK! IVA Největší událostí minulého týdne byl zátěžový test na těhotenskou cukrovku. Den před tímto vyšetřením jsem měla frmol a až v 8 večer jsem si uvědomila, že už se najím až ten další den kolem poledne. Naštěstí ten den slavil kolega... Celý článek »

Už to prasklo

KLUB TĚHULEK! IVA Jsem ve 24. týdnu těhotenství a nevím proč, vrátily se mi některé nevolnosti. Rozhodně to není v takové míře jako v prvním trimestru, ale nečekala jsem to. Občas mám žaludek na vodě, bývá mi opět špatně při čištění zubů, a co... Celý článek »

Když má mamka krizi

KLUB TĚHULEK! IVA V sobotu jsem zjistila, že už skoro žádné oblečení nedopnu, tlačí mě na bříško nebo se nějak nápadně zkrátily. Chtěli jsme vyrazit na procházku a já stála bezradně před šatníkem a postupně objevovala, že už se opravdu do ničeho... Celý článek »

Iva a chutě

KLUB TĚHULEK! IVA Dovolená byla krátká, ale krásná. Už jsme ji opravdu potřebovali a náležitě si ji užili. Vyšlo nám i počasí, nezapršelo ani jednou. Klid, pohoda, prostě relax. Sedla jsem si i na kolo, na radu mých chlapů – manžela a taťky, na... Celý článek »

Iva na dovolené

KLUB TĚHULEK! IVA Tak si představte, jak jsem dopsala minulý blog, přišlo mi, že cítím pohyby. Jako by slůně říkalo: „Ale mamko, já jsem přece tady.“ A od minulého pátku jsem si jistá, že naše sluníčko cítím a dost. Buď to bude boxer nebo... Celý článek »

Slůně

KLUB TŤEHULEK! IVA Konečně jsme se dočkali krásného počasí. Miluji sluníčko, zima je pro mě vždy utrpením. A že letos byla dlouhá. I když mi to značnou dobu nepřišlo, protože tento rok mám už od začátku dost hektický. V lednu zkoušky ve škole, od... Celý článek »

Naposledy navštívené