Šestinedělí pod psa

PAVLÍNY DENÍČEK Jedna situace. Jeden mžik. Setina sekundy. Jedno špatné rozhodnutí. A nic už nejde vzít zpátky. Klid v šestinedělí v tahu. Život pokračuje v troskách. Že si to neumíte představit? Buďte rádi, protože to je teď má realita...

Několik týdnů se vám naše domácnost nehlásila. Myslela jsem si, že další článek už nebude. Nakonec to zkouším, protože třeba jsou lidé, kteří moje příspěvky četli rádi a na povídání o našem malém chlapečkovi se těší. A v neposlední řadě mě psát každý týden toto povídání baví a dělám to ráda. Tak mě tu tedy máte zpět!

Abych tedy navázala na poslední článek, slíbila jsem vám napsat o našem pobytu v porodnici. Vše probíhalo standardním způsobem. Dokonce jsem byla mile překvapená z postoje, který lékaři i sestřičky zaujali vůči mému přání nekojit a začít Dexínka krmit rovnou umělým mlékem. Neměli s mým přáním sebemenší problém a bez nepříjemných připomínek mi vyšli vstříc. To byla úleva. Dexík se od prvního okamžiku cpal a cpal a dělá to vlastně doteď. Domů jsme odcházeli s tím, že bumbáme šedesát mililitrů mléka. Což je podle mého názoru na novorozené mimi docela výkon, když vezmeme v potaz, že umělé mléko je určitě hutnější než mateřské mléko v prvních dnech. Překvapená jsem z toho ale moc nebyla. Maxík byl na tom tenkrát úplně stejně. Jsou to přece kluci jako buci. Od začátku bylo jasné, že Dex je syn svého otce. Když se mu zrovna dobře spinkalo a nemocniční personál se rozhodl, že musí podstoupit nějakou proceduru a je ho tedy potřeba vzbudit, byl patřičně nevrlý a dal nám to pěkně sežrat. Po jednom dni mi ho sestřičky v takovém případě vozily na pokoj s připravenou lahví mléka v ruce. Protože, když toho našeho chlapáka takhle naštvaly, neutišilo ho nic než žvanec. :-) A protože jsme správně prospívali, pustili nás den před Štědrým dnem domů. Juchůůů!

Já jsem pobyt na šestinedělí už klasicky prostě přežila, ale už jsem byla vděčná, že jsem doma. Člověk se tam přece jen moc nevyspí. Když vašeho drobečka půlku noci trápilo bolení a jste konečně ráda, že spokojeně chrní, můžete se spolehnout na příchod setry, která vám sdělí, že se jde dělat nějaké vyšetření. To mě vždycky tak štvalo ve všech třech případech. Takže já už jsem se od druhého dne po porodu nemohla dočkat, až si doma vše budu moct dělat podle toho, jak jsem zvyklá.

Mezitím doma válčili ti naši zbylí chlapi. Musím se přiznat, že jsem z toho měla velký strach a moc jsem našemu taťkovi nevěřila. Byla to obrovská chyba. Zvládli to spolu na jedničku. Dokonce i uklízet, vařit a prát náš táta s těmi lotry zvládal. Je ale pravda, že Maxík ho o druhé noci trochu potrápil. Přece jen to bylo doopravdy poprvé, co byl beze mě. Takže nakonec jsme byli všichni rádi, že jsme spolu doma a mohlo vše začít fungovat, tak jak jsme byli zvyklí plus jeden člen navíc.

Alexek od první chvíle malého brášku pořád hladil a pusinkoval. Maxík okukoval, co že to máme doma za atrakci a po chvíli došel k názoru, že na nic moc zábavného to nevypadá. Popravdě jsem byla ráda. O starost méně. Večer jsme zahnali kluky spát. Strojili jsme stromek (tentokrát o mnoho menší než jindy z bezpečnostních důvodů kvůli Maxíkovi) a kochali se u toho pohledem na našeho Ježíška v houpacím lehátku. Byl to ten nejlepší dárek ze všech! Ještě večer jsme se rozhodli, že dárky dáme klukům už ráno, aby měli možnost si s nimi celý den hrát. Přeci jen jsou ještě malí, nemají z toho rozum, a zahánějte je večer včas spát, když budou rozjívení z nových hraček. To bychom si akorát tak koledovali o to, že budou přetažení, protivní a v Maxově případě usínat se vzteklým řevem. A tak jsme pod stomeček naaranžovali dárky, nakrmili Dexíka a potom jsme si užívali té pohody, že všechny děti spinkají a my máme chvíli pro sebe i za cenu nevyspání. Tak jsme to ostatně dělali každý den. Místo toho abychom se šli pořádně vyspat, užívali jsme si my blázni toho rodičovského volna třeba do dvou do rána. Bylo to prima. Konečně jsme měli to, co jsme si od našeho přestěhování sem slibovali. Pohodu, souznění a Dexínka.

Bohužel člověk měl tušit, že vše krásné se jednou skončí. V tomto případě to trvalo pouze přesně dva týdny od našeho příjezdu domů. Právě ve chvíli, kdy jsme si s partnerem uvědomili, že k sobě máme blíž než za hodně dlouhou dobu předtím, potkala nás tragická událost, která měla naši rodinu rozervat na kusy. Pro to, co se stalo, se jen těžko hledají ta správná slova. Přichází okamžik, pro který jsem už nechtěla v psaní pokračovat. Přihodilo se nám něco, co by nás nikdy nenapadlo ani v těch nejdivočejších snech a nejhorších nočních můrách. Můj chlap, se kterým jsem měla v plánu zestárnout, ten nejbáječnější táta na světě, ten co by se pro naši rodinu rozkrájel, provedl něco, co ani sám nechtěl a pro co není omluvy. Ze dne na den toho bylo všude plno. Televize, tisk. Náš život se tak, jak jsme ho znali doteď, rozpadl na až brutálně dlouhou dobu do budoucna. Nikdo z nás, a vlastně ani přítel sám, jsme nechtěli uvěřit. Nikdo z nás a pořádně ani on sám nevíme proč. Výsledek je ale stejný: Chtě nechtě jsme já a moje děti zůstaly doma bez partnera a táty. Je to teď všechno na mně..

První dny byly náročné. Najednou jsem nebyla schopná zvládat úplně běžné věci ohledně domácnosti a děti dohromady. Jediný důvod, proč jsem nechodila po bytě jako duch a nebrečela, kudy chodím, byli a jsou právě naši kluci. Potřebují mě. Kdo jiný by se o ně postaral? Nakázala jsem si fungovat tak, jak to jen půjde, postavit se pravdě čelem a zaujmout správný postoj k věci. Smutek, pláč, špína z novin. To vše mě drtilo silou největšího lisu planety. Dost! Takhle to nejde! Usilovně jsem přemýšlela kudy z toho ven. Jak nejvíce mohu v tuto chvíli pomoct. Sobě, dětem, Jirkovi. A tak jsem se posbírala. Řekla jsem si, že už jsem velká holka a nyní vlastně i hlava rodiny a že jediná cesta, jak to mohu mým chlapům trochu ulehčit, je jít jim příkladem. Rozhodla jsem se být silná. Podívat se té nelíbivé realitě zpříma do očí a ustát ji. My jsme rodina a já budu teď ta, co jí bude pevně držet ve svých rukou. Ani na zlomek vteřiny jsem nezaváhala nad tím, že bych se k partnerovi otočila zády. To bych nemohla žít sama se sebou. Vždy tu budu jak pro něj tak pro svoje děti, protože si myslím, že to je role správné matky a partnerky. I nadále se budu co nejsvědomitěji starat o moje chlapečky, protože to je ten jediný a nejlepší lék co znám. A já mám to štěstí, že ho doma mám hned třikrát. A i nadále se můžete, alespoň doufám, těšit z mých každotýdenních blogů, protože ještě nevymysleli pohromu, která by mě dokázala srazit na kolena.

Tak tedy nezbývá než vykročit vstříc lepším zítřkům!
Mějte se lépe než já. Pavlína

 

28. 1. 2014Paulínka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 9
Obrázek uživatele Paulínka
Paulínka

Máte pravdu Gábino. A pro rdinu a děti především musí člověk ustát a vydržet všechno. Uvidíme. Třeba nakonec nebude všechno nutně úplně černočerné. Kéž bych Vám tak mohla něco říct :( Díky za podporu i Vám.

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Pavlino,

 

take se tesim na vase pravidelne blogy!   Rikala jsem si, jak to muzete zvladat s dvema detmi a ted novym miminkem. A ted do toho jeste co se prihodilo manzelovi... (neziju v Cechach, takze nevim, co se stalo, ale vlastne to neni vubec dulezite). Vzdycky si rikam, ze clovek vydrzi vic nez si mysli...a ve vasem pripade je to opravdu hodne. Drzte se a urcite pokracujte v psani. Gabina

Obrázek uživatele Paulínka
Paulínka

Je to těžké. Tak moc ráda bych Vám k tomu dala informace které mám já, ale nemohu :(  Už jen ten fakt toho co se stalo je...proste je to nepřípustné. Policie ven však pustila pouze kusé informace a media si zbytek domysleli. Z bulvaru mi bylo zle denne. Napriklad jsem se dozvedela ze nas mladsi syn bydli u babicky :) ...na bulvar se da rict jen no comment. Blaboly nad blaboly a nejhorsi je, ze lide co znate se na tom radi prizivi a jedna psychiyky labilni slecna, která me na podzim dosti potrapila ma tu drzost nechat si zaplatit za clanek kde sebe samu oznaci jako jeho ex. takze nakonec jeste vypadam jako naivni blbka co se mu doma stara o deti :( ..ale to clovek asi vazne nemuze resit. Bohuzel se to stalo a nikdo to neumime vzit zpet. Obhajovat tu pritele nebudu, protoze byt okolnosti ostatni lide neznaji, tak fakt jak jsem jiz napsala je bohuzel pravdivy. Mohu ale myslim s rict, ze se tam sebehlo neco co ani on sam zatim nevi. Nepochopim jak se to mohlo stat. Jak nekdo natolik racionalni dostane takovy zkrat a zacne jednat v afektu. Nejhorsi je asi opravdu to, ze pro to neni omluvy. Nicmene ja k nemu stale citim to same a je to stale tataz chlap. Mam obavu, ze to ze za nim stojim lide nepochopi a odsoudi

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Pavlíno, tak jsem se dobrala toho, co se stalo, bulvár totiž nečtu, takže mě tyto zprávy míjely a na mé oblíbené ČT24 o tom byla zřejmě jen zmínka bez dalších informací. O bulváru si obecně myslím to nejhorší, takže nechci soudit podle toho, co jsem se dočetla, ale upřímně řečeno tomu jednání moc nerozumím. Mmám jen jedno dítě, ale i tak cítím velkou zodpovědnost za jeho budoucnost, která z velké části záleží na mě a mém manželovi. Tu facku mezi dveřmi by si určitě zasloužil, ne za to, co udělal fakticky, to ať soudí jiní, i když je to hrozné, ale spíš za to, co udělal Vám a dětem. Věřím ale, že tím nejvyšším trestem už mu bude jen to, že neuvidí své děti vyrůstat. Nedovedu si představit, jak se teď cítíte, ale musí to být šílené, navíc ještě s vidinou budoucnosti. Doufám, že Vaše rodina stojí pevně při Vás a pomůže Vám. Držte se!

Obrázek uživatele Paulínka
Paulínka

Viki4 děkuji i Vám za příspěvek. Situace je bohužel taková, že se jen tak nevrátí. Je to opravdu na roky a roky. Nicméně my už se nedá nic dělat. Ona už jsme tu realitu přijmuli a teď se jen budeme snažit aby těch let bylo co nejméně. Ale máte pravdu. To že má nás ho tam drží nad vodou. Zítra jdeme na první návštěvu, tak nebudu moct ani dospat, ale nejraději bych mu tam hned mezi dveřma jednu plácla :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, Pavlíno,

také pravidelně čtu Váš blog a obdivuji, jak to teď už se třemi dětmi zvládáte. Mám zatím jen jedno (také Maxe) a jsem ráda, že žiju. Nedovedu si představit, že bych zůstala sama, manžel je sice často dlouho v práci, ale aspoň někdy má čas se postarat a já si pak užívám trochu klidu. Z Vašeho článku jsem vydedukovala, že partner zřejmě skončil ve vazbě/vězení, ale také jsem v poslední době nic nezaznamenala. Ale doufám, že fakt, že má ženu a 3 děti mu pomůže, aby se k Vám brzy vrátil. Držím palce a přeju, aby brzy bylo zase dobře! Přece jen po všem, co jsem ve Vašich článcích četla, že jste zažili, si ten klid a štěstí zasloužíte!

Obrázek uživatele Paulínka
Paulínka

Dobrý den. Moc děkuji za příspěvky. Podpora, i když takto zvenčí určitě potěší. Články budu i nadále psát velmi ráda. Trochu mě překvapuje, i když mile, že jsou lidé, kteří si moje články nedali dohromady s událostmi minulých týdnů. Alespoň to je pro mě znamení, že jsou i lidé, kteří neleží bezhlavě jen v bulvárních časopisech. A za to Vám dík. Přítel je, díky Bohu, naživu. to ej tedy to poslední, co by mi scházelo. Ani se netozcházíme. Naše děti a já a naše rodině celkově je pro něj vším. Buhužel svou vlastní vinou a tragickým okamžikem skončil ve vazbě. Píšu to narovina tak jak to je, protože brzy se o tom zřejmě dozvíte víc. 

Pokud se takovýchto monetů jako jsou ty Vaše objeví víc, budu jen ráda. A nebojte, já vydržím. To slibuju tak jako jsem přislíbila i jemu. Ještě jednou Díky.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Mila Pavlinko,

kazdy tyden jsem sledovala stranky Babywebu o Vasem prispevku, jak jste naposledy slibila. A ted tohle, sice jsem z clanku take moc nevydedukovala, co se presne stalo, ale napadaji me ty nejcernejsi myslenky - smrt manzela, pritele, popr. rozchod. Drzim moc palce, budte silna, jsme  v tom s Vami !! Anna

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Pavlíno,

sice netuším, co přesně se stalo a i kdybych věděla, nepřísluší mi soudit, přesto nebo právě proto chci napsat, že máte můj neskonalý obdiv, jak to vše, tři děti, z toho jedno malé miminko, všechno zvládáte. Já mám doma "jen" dvě, 22měsíců a 5 měsíců a někdy sotva pletu nohama a těším se, až dorazí tatínek domů. Nedovedu si představit, že bych to musela zvládat bez něj. Držte se a pište, já se na vaše články těším! Zuzka

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Návrat z(a)tracené rodinky

PAVLÍNY DENÍČEK Život opět nabral nečekaných obrátek a zvratů a tak jsem se po devíti měsících rozhodla zase začít psát. Tentokrát však o trochu jiné rodince a z druhého konce světa... Celý článek »

Pohodový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Neuvěřitelné se stalo realitou! Tentokrát se ozývám v rekordním čase. Musím se pochválit. Přináším další článek o naší bláznice skoro-rodince... Celý článek »

Jsem z5!

PAVLÍNY DENÍČEK Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

Jsem z5!

Pokud Vás někoho zajímalo, zda ještě stále kráčím po povrchu zemském, pak mám pro Vás dobrou zprávu. Ve svěrací kazajce jsem neskončila - tedy zatím! Celý článek »

č.1, č.2 a č.3

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem Vám slíbila, že tentokrát se zvládnu ozvat po týdnu, tak jsem tady poreferovat o tom, co se naší vyvedené rodince událo.  Celý článek »

Bylo nebylo

Ano, nebojte. Ještě pořád jsem naživu :-) Opět jsem se Vám minule nezvládla ohlásit. Tak se Vám to dnes budu snažit vynahradit Celý článek »

Máma - práce všeho druhu!

Kolotoč od rána do večera. Dětičky, uklízení, vaření, procházky, pochůzky, přebalování, chování, hraní si, telefonování, psaní, zkrátka pořád je co dělat. Celý článek »

Čas, nepřítel č.1

PAVLÍNY DENÍČEK Děti jsou pro nás vším. Jsou nám radostí i starostmi, jsou tou nejúčinější motivací na světě, naší pohonnou hmotou. Dokáží nás rozezlit i rozesmát během třiceti sekund. Potřebují obrovský kopec lásky a stejnou měrou ji umí i... Celý článek »

Máme mimi!!!

PAVLÍNY DENÍČEK Vítám Vás všechny čtenáře do Nového roku tou nejlepší zprávou ze všech. Po předlouhém očekávání, které jste se mnou sdíleli, jsem se konečně dočkala. Podle naplánování se nám 20. prosince v 10:26 narodil kluk jak buk Dexter. Vážil... Celý článek »

No comment...

PAVLÍNY DENÍČEK Pro všechny případy začínám tyto řádky opět psát s předstihem. Je teprve středa. Nebo je to možná proto, že ať dělám co dělám, musím myslet stále na to samé. "TAK UŽ VYLEZ, CHLAPE!!!" Celý článek »

Už tak asi zůstanu...

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím. Pokud jste již pro tentokrát očekávali radostnou zprávu o narození našeho broučka a všechny peprné podrobnosti, tak vás bohužel musím zklamat. Dexter nás napíná do poslední chvíle. Celý článek »

Dark Passenger

PAVLÍNY DENÍČEK Někteří z Vás se nad dnešním nápisem pozastaví a nebudou ho chápat. Jiní, pravidelní čtenáři, kteří znají námi zvolené jméno pro nastávajícího potomka a stejnojmenný americký seriál, se ušklíbnou. Ale ono to tak v podstatě je.... Celý článek »

Už jen funím...

PAVLÍNY DENÍČEK Je další nedělní večer. Po úspěšném uspání ratolestí zbývá nadatlovat článek pro Babyweb. Úspěšně jsme se přehoupli do posledního měsíce našeho požehnaného stavu. I když popravdě, požehnaně se tedy doopravdy necítím.  Celý článek »

Projekt "kulový blesk"

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden plný nabitý událostmi je za námi. Bohužel to nebyly jen samé pozitivní události jak jsme očekávali, nakonec ale sečteno a podtrženo to byl týden dobrý. Celý článek »

Stále samý humbuk

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu je naše povedená rodinka zpět. Sice snad nastávají ty lepší zítřky, co jsme si slibovali, ale rozhodně zatím nejsou o nic méně hektické. To bychom totiž nebyli my, aby se něco nedělo. Celý článek »

Co tě nezabije, to tě posílí!

PAVLÍNY DENÍČEK Po několikatýdenní odmlce se Vám čtenáři znovu hlásím v plné polní. A jaký že byl náš třicátý čtvrtý týden a několik dalších týdnů před ním? Jednoduše hektické. Posuďte sami. Celý článek »

Živi a zdrávi

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny čtenáře u rekapitulace našeho třicátého prvního týdne těhu. Tentokrát začneme pozitivněji. Už nesmrkáme a neprskáme. Zkrátka jsme všichni zdraví. Třikrát huráááá! Celý článek »

Jako slepý k houslím

PAVLÍNY DENÍČEK Třicátý týden těhu nepřinesl oproti tomu předchozímu nijak velké změny co se zdravotního stavu naší rodinky týče. Není ovšem úplně jisté, zda v budoucnu nepřinese nepříjemné následky po stránce osobní. Celý článek »

Čtvrtek

PAVLÍNY DENÍČEK Nastal čas nadatlovat další článek. Taťka si vyrazil na pivko, Alexek je přes noc u babi, Maxík už hajá, já mám uklizeno a uvařenou mňamku... Ideálnější chvíle už nenastane. Celý článek »

Padám na pusu

PAVLÍNY DENÍČEK Minule jsem slíbila, že se polepším a o svém dvacátém sedmém týdnu napíši dostatečně včas. Opět se mi to nějak nedaří... Celý článek »

NE a NE a NE!

PAVLÍNY DENÍČEK Tentokrát píši můj pravidelný příspěvek s několikadenním zpožděním. Od minulého článku čas doslova letěl jak o překot. Najednou mám zase popřemýšlet o uplynulém týdnu. Tak tedy jdeme na to... Celý článek »

Přeci jsem MÁMA

PAVLÍNY DENÍČEK Uplynul nám dvacátý pátý týden. Oproti tomu předchozímu byl celkem nudný. Což je na jednu stranu prima, protože si moje dušička trošku oddychla, ale na stranu druhou není moc o co se podělit. Celý článek »

Konec dobrý, všechno dobré

PAVLÍNY DENÍČEK Po týdnu se opět hlásí naše těhotenská domácnost plná dětiček. Týden to byl pro mě celkem vyčerpávající a nedá se říct, že by se toho událo zrovna málo. Už jsem ale asi zažila i lepší. Celý článek »

Týden plný překvapení

PAVLÍNY DENÍČEK Další týden za námi. V pořadí už dvacátý třetí a přinesl s sebou hned několik novinek. Některé jsou překvapivé, jiné už méně. Tak co myslíte? Holka nebo Kluk? Celý článek »

Domov háďátek

PAVLÍNY DENÍČEK Další letní týden máme za sebou. Jen mám někdy pocit, že se na nás to sluníčko směje o něco více než je třeba. Ale ono se nám asi snaží vynahradit tu zimu. Já jen budu doufat, že letos ta zima bude přívětivější. Čeká nás prosincové... Celý článek »

Pavlína, vévodkyně z Kolína

PAVLÍNY DENÍČEK Královský porod je za námi a celá Velká Británie oslavuje příchod nového potenciálního krále. Nenechte se zmást. Neseděla jsem netrpělivě u internetu a nejuchala radostí a nadšením nad narozením princátka. Avšak naskytlo se nám... Celý článek »

Bleskový týden

PAVLÍNY DENÍČEK Ahoj všichni. Týden se s týdnem tentokrát sešel snad rychleji než jindy. Málem bych zapomněla, že už je čas na další článek. A tak tu teď v brzké pondělní ráno sedím s notebookem na klíně, zatímco Maxík se prohání po bytě v... Celý článek »

Náš malý blázinec

PAVLÍNY DENÍČEK Zdravím všechny, co mají opět chuť nahlédnout do naší rodinky Homolkových, jak já říkám. Ještě včera jsem přemýšlela nad tím, o čem vlastně dneska budu psát. Moc se toho totiž od minule nestalo. Tedy až do dnešního rána. Ale... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené