Skvěle využité volno

KLUB TĚHULEK! BARČA Od doby, co jsem nastoupila po škole do práce, jsem zažila první dovolenou, kterou jsem strávila celou doma a nikam nevycestovala. A musím říct, že to bylo super. Využila jsem volno k tomu, abych vyklidila všechny skříně v ložnici, manžel odklidil nábytek a pustili jsme se jeden den do malování.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Malování mě baví, manžela vůbec, takže to zrovna není činnost, kterou si společně užíváme, ale malování se povedlo, pokoj to krásně prozářilo a hlavně je všechno pěkně čisté a připravené na miminko.

Upravili jsme i uskupení nábytku, vybrali dětskou postýlku a připravili jí v pokoji místo, i když jsme ji ještě nekoupili. Od houpacího vaku jsem nakonec ustoupila, protože se mi nechce pořizovat něco, co by miminko využilo jen třičtvrtě roku.

Jeden den nás navštívili známí, kteří mají čtyřletou holčičku a rok a půl starého chlapečka a dovezli nám tašky plné věcí a autosedačku, za což jsem strašně vděčná, protože mi hrozně trvá než jakoukoli věc vyberu. Dost dlouhou dobu jsem strávila pročítáním diskuzí ohledně šátků a konečně už mám favorita a moc se těším, až bude miminko na světě a budu ho moci nosit.

Kočárek pořídíme taky, ale zatím jsem ještě nekoukala, jaký je vůbec výběr, je mi jasné, že výběr bude obrovský a to mě zase děsí.

Mám pocit, že v tomto týdnu se mimčo obrátilo hlavičkou dolů, cítím dost často tlak nahoře pod žebry a celkově mě od tohoto týdne přijde břicho dost napnuté, jako by se tam mimčo už nemohlo vejít. Tím pádem se i o dost víc zadýchávám a některé činnosti mi trvají mnohem déle. Ale jinak žádné potíže nemám, zatím ještě pořád nevstávám v noci na záchod, ale krásně celou noc prospím. :-) Snad jen občasné tvrdnutí bříška, nakoupila jsem si tablety hořčíku a beru je podle potřeby.

Tento týden se chystáme na hudební festival, jedeme pod stan a asi to bude moje poslední letošní stanování. Už ale s manželem vybíráme stan na příští rok, kam bychom se vešli ve třech, a tak doufám, že naše miminko bude mít cestování stejně rádo jako my.

Příští týden mě čeká další kontrola u pana doktora, tentokrát i s ultrazvukem, tak už se moc těším, dám vědět, jak jsme na tom. Mějte se krásně.


Barča je ve 30. týdnu těhotenství. Chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

2. 8. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Sžívání se

KLUB TĚHULEK! BARČA Napsání dalšího článku po návratu z porodnice mi trvalo déle než jsem si myslela, docela mě režim s mimčem překvapil. :-) Ale pomalu se sžíváme a hlavně si to užíváme. Jsem tak plná dojmů a krásných zážitků, že ani nevím, kde... Celý článek »

Jsme tři

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento příspěvek píšu z oddělení šestinedělí, protože předevčírem se narodilo naše zlatíčko, náš poklad. Celý článek »

Ospalá nespavost

KLUB TĚHULEK! BARČA Dnešní článek začínám psát ve dvě v noci. Posledních pár dní mě trápí nespavost, večer si unavená lehnu do postele, ale nedokážu usnout, převracím se ze strany na stranu (což mi zabere dost času, takže to aspoň nějak utíká:-))... Celý článek »

Celá nafouklá

KLUB TĚHULEK! BARČA Omlouvám se, že začnu dnešní článek pesimisticky, ale musím přiznat, že poslední týdny těhotenství mi dávají zabrat. Mám tři týdny do termínu porodu a poslední dva týdny mi začaly různé zdravotní komplikace, které se mi celé... Celý článek »

Připadám si krásná

KLUB TĚHULEK! BARČA Krásné letní počasí si teď, když mám více volna od práce, naplno užívám. Minulou sobotu jsme byli na nádherné svatbě, která se konala venku. Počasí vyšlo skvěle, nevěsta byla krásná a na obřadu to vypadalo jako na výstavě... Celý článek »

Nákupy a zařizování

KLUB TĚHULEK! BARČA Čas tak strašně rychle letí, že bych si přála mít kouzelnou hůlku a na chvíli všechno zastavit. Zastavit a užívat si svoje těhotenství, které se tak rychle blíží do finále.  Celý článek »

Bříško jako kámen

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden jsme od pátku do neděle byli na malém hudebním festivalu. Nebylo tam moc lidí, spousta jich s sebou měla malé děti, takže festival to byl poklidný a moc jsem si to užila.  Celý článek »

Všechno krásně šlape

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda, zdá se mi, že čas letí čím dál rychleji, ale vlastně mi to ani nevadí, protože už se hrozně těším, až budu mít v náručí naše miminko. Ono se určitě taky těší, protože se ozývá čím dál víc, ty pohyby... Celý článek »

Zpátky v práci

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden pro mě začal ještě před návratem do práce návštěvou nemocnice kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Jsem zvyklá snídat hned po probuzení, takže už když jsem dorazila do nemocnice, měla jsem hlad jako vlk. Tak jsem se... Celý článek »

Relax a pohoda

KLUB TĚHULEK! BARČA Zdravím po kratší odmlce, za kterou se musím omluvit. Na dovolené jsem úplně vypnula a článek jsem minulý týden nenapsala. Dovolenou jsem si maximálně užila a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.  Celý článek »

Už se vidím na dovolené

KLUB TĚHULEK! BARČA Ačkoliv už je venku krásně, pořád se mi nepodařilo najít si čas vyrazit plavat. Nijak ale nezoufám, už tuto neděli s manželem vyrážíme na dovolenou, takže vidina koupání je hodně blízko. :-) Celý článek »

Pohádkové těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Přemýšlím, co všechno se za posledních sedm dní událo, ale všechny vzpomínky přebíjí zážitky ze včerejšího focení v Praze. Nefotím se nijak ráda, na svatbě jsme měli fotografa kamaráda, který nás s manželem znal a věděl, že... Celý článek »

Konečně kope

KLUB TĚHULEK! BARČA Týden opět utekl jako voda. Pro mě to byl hlavně týden plný pohybů miminka, protože po prvním nesmělém kopnutí se miminko postupně ozývá čím dál víc a já nemám pochyb o tom, že je ve mně. Celý článek »

Zakázané ovoce

KLUB TĚHULEK! BARČA Tento týden utekl jako voda a za mnou je polovina těhotenství. Jestli ta druhá půlka uteče stejně rychle, tak se ani nenaděju a mimčo už tu bude s námi.  Celý článek »

Moje aktivní těhotenství

KLUB TĚHULEK! BARČA Ahoj všem, jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost podělit se s vámi o svoje zážitky a pocity z průběhu mého těhotenství. Jmenuju se Barča, je mi třicet let a s manželem čekáme první miminko. Nyní jsem ve 20. týdnu a kdybych... Celý článek »

Naposledy navštívené