19. týden aneb Agresivní úlety

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak a už se blíží půlka mého těhotenství. Ve čtvrtek budu přesně na začátku 20. týdne a čeká nás další kontrola. Tentokrát už snad budeme vědět, jestli všechny ty hadříky, co jsme nakoupili v Bangkoku v neutrálních barvách, budou víc slušet holčičce nebo klukovi.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Mé okolí nás tipuje na kluka a já podle svých „lehce agresivních“ a „nahlavusinenechámsr.lózních“ nálad se začínám pomalu ale jistě přiklánět k jejich tvrzení. Pokud tedy v mém těle převládá více mužského hormonu, čemuž by nasvědčovaly i moje milé nálady.

První víkend po dovolené a hned nás čekal víkend prodloužený a Velikonoce, tak jsme se rozhodli, že se pojedeme vykoupat do aquaparku do Kolína. Už jsme tam před naší dovčou byli s našima a docela se nám tam líbilo. Jelikož jsem typ, který leze do vody, až když doutná rákosí, tak jsem si 30° a teplejší moře v Asii dosyta užívala, ale najednou nás čekala změna v podobě údajně 28° bazénu. No, 28° ta voda viděla leda tak z vlaku. Takže i můj vstup do vody poněkud trval a víceméně jsem se přemlouvala, abych se ponořila celá. V tu chvíli, kdy jsem s rukama vysoko nad vodou, abych se náhodou nenamočila víc než bych měla, kolem mě proplavala zřejmě hárající fena.

Nevím, jak jinak bych tu bytost, co na mě vyštěkla, že tady se plave, tak ať tady laskavě nepřekážím, nazvala. Po mém méně agresivním výstupu, kdy jsem jí taktně naznačila, že zřejmě ani ve vodě není problém změnit směr a dané těleso ve vodě se nadnášející v mém případě, lze tedy obeplout, jsem samozřejmě nezapomněla podotknout směrem k mamce: „Proč jsou tady dneska všichni kyselí jako prd*l?“ měla madam „Hlaváčová“ (velice se tímto omlouvám naší nejlepší plavkyni za vypůjčení jejího příjmení) ještě nějaké dodatky týkající se výměšku lidského těla, tak to už buchly saze u mě naplno. „Abych tě nenaučila potápět!“ V mém agresivním mozečku mě ta vidina celkem uklidnila, vyklidila jsem plaveckou dráhu a najednou ani ta studená voda nebyla překážkou k tomu podeplavat bójky dělící kondiční část bazénu od té flákající a ponořit se do vody úplně, abych zchladila svojí doutnající hlavu.

Tzv. potyček s „dámami“ jsem měla v minulém týdnu víc než dost, jelikož to začalo už při venčení našeho psíka, jorkšírského teriéra a jelikož panička měří svých 185 cm, tak ani psík nemůže být takovou tou malou krysičkou, která se bojí i padajícího listí, ale má poctivých 8 kg (a to podotýkám před všemi ochránkyněmi, které by mě chtěli napadnout, že psíka vykrmuji a tím u mě i vybudit chuť agresivní konfrontace :-D, je to 8 kg pěkně rozložených na velkém jorkšírovi).

Šli jsme tradičně odpoledne na procházku, a jak samy, které vlastníte psa, víte, pes si jednoduše místo pro vykonání své potřeby vybere sám. Vybral si velice dobře, líp už to ani nešlo, ale tím místem byl pěkný, dle Jimmyho, úhledný plácek se zelenající se travičkou pod okny nízkého, panelového domu, kde v momentě, kdy se schylovalo k tvorbě, se nad ním v přízemí otevřelo okno, vykoukla z něj milá babička a sladkým hláskem prohlásila: „To je ale pěkný pejsek a jak pěkně kaká. Takových by tu mělo být více a měli by sem chodit všichni pejskové z města. Jak mě by to těšilo.“

Ehm, zpátky do reality: „No, to si snad děláte srandu? Choďte si s tím psem sr*t jinam a ne pod našima okny (kde jistojistě teče vodička, ty domácí ture :-O). Pak sem chodí i ostatní psi, protože to tu cítí. Chodíme my k Vám před dům?“ No, to by šlo asi těžko, jelikož bydlíme ve 2. patře a zahrada je pod zámkem, dámo. Po jejím monologu, kdy jsem jí stihla jen říct, že pokud jí oči ještě dobře slouží, zajisté vidí pytlík v mé pravé ruce a že hodlám sochařské dílko mého drahého psíka uklidit a že opravdu nevím, co bych měla dělat, když se psovi chtělo zrovna tady a teď, že ho těžko asi potáhnu někam jinam, protože by mi trousil cestou bobky, zabouchla dveře a já si poměrně nahlas ulevila: „Hysterko!“.

Nepřipadá Vám, ženy, že asi musíme my těhotné vyzařovat nějaký hormon, který jistým dámám, jednoduše nevoní ba spíš naopak, chovají se po střetu s ním, jako býci v aréně reagující na červený hadr? Každopádně se budeme muset smířit s tím, že srážkám s takovými budeme muset čelit ještě pár měsíců, takže: Pevným nervům třikrát ZDAR a svým hormonálních změnám dopřejte volného průběhu. Mějte se rády a nenechte se každým vyvést z míry. 😉


Vendula právě prožila 19. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

b633476599764788426.jpg

9.4.2015 12:07  | autor: Vendula Doudová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist