27. týden aneb Upíří testy OGTT

KLUB TĚHULEK! VENDULA Tak máme za sebou zase po dlouhé době upíří testy. Test na těhotenskou cukrovku opravdu není tak hrozný, jak se všude píše, že je to hnusná přeslazená voda, po který se musí minimálně každé druhé zvednout kyblík. Že se to do sebe nedá kopnout najednou a podobné zvěsti.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Stop! Všechno, co se dočtete na netu, milé dámy, nemusí být nutně pravdou. Každá jsme originál, každá snášíme věci jinak, některá hůř, jiná líp. A vůbec, někdy je mnohem lepší vyhnout se všem možným diskuzím na různých internetových mimi – stránkách, kde se akorát tak nastávající maminky straší a moc jim na tom nepřidají ani komentáře již novopečených maminek natož maminek od více jak jednoho dítěte.

Když jsem přišla k doktorce na test na OGTT, tak jsem byla v čekárně sama a mohly jsme jít rovnou na věc. Vzhledem k tomu, že pokaždé nechám žíly doma, tak jsem dopředu upozorňovala na to, že odběr je u mě možný opravdu jen ze hřbetu ruky. Pokaždé, když to zmíním, tak to holkám nedá a musí se všechny svorně sejít nad mým předloktím a překontroloval stav toho, co tam opravdu není. Ten fakt odpornej a hnusnej nápoj, i když mně na rozdíl od jiných chutnal, jsem do sebe kopla na jednou a pak na mě čekal už připravený hrneček čaje – černého. Že by opět pověry, které kolují po netu o černém čaji byly tak trochu mimo? Držím se hesla, že všeho moc škodí a co si tělo žádá, to potřebuje. Takže se nijak neomezuju.

Dlouhé čekání jsem si zpříjemňovala brouzdáním po netu a lovení nových nápadů a inspirací, co mi ještě chybí a čeho naopak mám hodně,… ale když je to tak krásný,…no znáte to. Za chvilku se objevila paní doktorka a šly jsme se kouknout na toho našeho prcka 4D ultrazvukem. Ze začátku se choval jako já. Nerada se fotím, nejsem ten typ, který se dokáže culit do objektivu na požádání a tvářit se jako když mu právě foukly do zadku kilo moučkovýho cukru. Prďola si jednoduše myslel něco o zadní části těla, ksichtík si zakrýval pěstičkami a byl mu vidět jen nos. No a ten mu prý už taky zůstane. No ještě, aby ne. :-O

utz_vendula.jpg

Po chvíli si dal říct a ukázal se nám v celé své kráse. Párkrát se na nás uculil. Z ultrazvuku si hlavu moc nelámal. Prý vlny, které z něj vychází, miminka většinou ruší a ony se pak snaží co nejrychleji posunout někam, kde na ně nebude nikdo tlačit zvenku a budou mít zase na chvilku klid. A Vašík? Toho jen tak něco nerozhodí, je to pohodář po tatínkovi. Co by se namáhal s nějakým zbytečným pohybem, natož otvíral oči. Spokojeně chrupal, mačkal se a žďuchal mi do břicha, jak se snažil najít tu správnou polohu. Když jsme tedy měly dostatek snímků a paní doktorka mi vypálila celý průběh i na DVD, tak jsem šla zpátky do čekárny a čekal nás zase další odběr.

To už se čekárna začala pomaličku plnit kulatými i placatými dámami (těhule a normální ženy) a mě zase čekal odběr. Vzhledem k tomu, že není dobré brát krev podruhé ze stejné žíly a že to opravdu není ani nijak příjemné, tak o tom se za chvilku mohly přesvědčit i dámy v čekárně. „Člověče, ženská, plašíte nám tady klientky!“ přiběhla jedna sestřička z recepce. No co mám dělat asi jinýho? Jásat? Prozpěvovat si árie z Drákuly? No nějak jsme to přetrpěli a po návratu do čekárny jsem se jen ujistila v tom, že někdy je asi lepší to tak neprožívat. Pár vyděšených pohledů na moji, poměrně hlučnou reakci při odběru, a zalepené tři části mého těla na statečnosti místním dívkám moc nepřidaly.

Jelikož jsme ženské a musíme i pro krásu trpět, tak já osobně budu trpět i pro toho malýho uzlíka, kterýho nosím pod srdcem a věřím, že vy ostatní jste na tom stejně.


Vendula právě prožila 27. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

b633476599764788426.jpg

4.6.2015 12:53  | autor: Vendula Doudová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist