20. týden: A je rozhodnuto!

KLUB TĚHULEK! VENDULA Minulý týden nás čekal opět ultrazvuk u mé doktorky a zároveň jsme se měli dozvědět, co se ve mně ukrývá. Je to holka nebo kluk? Podle chutí na začátku těhotenství bych podle babských rad měla čekat holčičku, ale když se podívám na posledních pár týdnů, kdy se u mě zvedala hladina vznětlivosti jako v papiňáku, tak jsem začínala tušit, že bude zřejmě něco jinak.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


A ano, potvrdilo se to! Čekáme Vašíka. 🙂 Jako každá prvně-nastávající mamina si dokážete představit, co po té následovalo. Shopping! Zjistila jsem, že mě opravdu baví nakupování malých dětských hadříků od nejmenších bodíček až po ty největší. A co víc? Už se opravdu moc těším na pytel plný oblečení od přítelovy ségry. Jak se těma mrňouskovatejma hadříkama budu prohrabovat a představovat si, jak to asi tomu našemu frajerovi bude slušet, jak mu budou slušet džíny, který už jsou fakt pro opravdový chlapy.

Člověk se ani nenaděje a najednou je přesně v půlce těhotenství a začíná přemýšlet nad tím, jaký bude asi jeho konec. Jak to všechno zvládne. Začíná mít strach z porodu, z bolesti, z možných komplikací, hlavně aby bylo všechno v pořádku a nic se nezkomplikovalo a tak dále. Můžu z vlastní zkušenosti říci, že i mě tyhle myšlenky samozřejmě potkaly v minulosti v jiných souvislostech a jedinou oporou mi je moje oblíbená věta z mé oblíbené knížky: „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit, toho lze dosáhnout!“. Nezapomeňte na to, že veškeré Vaše myšlenky se neuvěřitelně rychle zhmotňují a „Vesmír“ nerozezná Vaše přání od Vašich obav. Zapomeňte na negativa, na to, že by se něco mohlo pokazit, že něco určitě nedopadne dobře a podobně. I tyhle myšlenky vyslané Vaší myslí jsou schopné se velice rychle zhmotnit.

Buďme tedy silné, takové jaké nás Matka příroda stvořila a připravila pro nás všechny tyhle krásné věci, které nás nastávající maminy čekají. Pojďme se společně těšit z toho, že už uteče jen pár měsíců a bude Vás doma o jednoho víc. Představujte si všechny ty pěkné a pozitivní věci, které se kolem narození Vašeho prcka budou dít, co všechno je ještě třeba zařídit, dokoupit, čím vším ještě můžete svýmu mazlíkovi zpříjemnit jeho příchod, až si ho povezete domů. Jak mu vyzdobit pokojíček a jak pro něj připravit krásné dětství, jaké pro nás připravily naše maminky. A samozřejmě nezapomeňte za to vše jim poděkovat, že z Vás vychovaly takovou silnou osobnost, která dokáže jít v jejích stopách a přivést na Svět dalšího jistě skvělého člověka, který ve Vás právě roste a občas Vám to dává velice dobře najevo. 🙂

Užívejte se své dny takové, jaké jsou, berte vše s nadhledem a zapomeňte na negativní myšlenky, které na sebe umí navázat jen další bahno negací a Vám osobně nic nepřinesou. Radujte se a myslete jen na ty krásné věci, které Vás již brzy čekají.


Vendula právě prožila 20. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

b633476599764788426.jpg

16.4.2015 12:30  | autor: Vendula Doudová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist