23. týden aneb Kladno to je to město

KLUB TĚHULEK! VENDULA A je rozhodnuto. Začalo mistrovství Světa v hokeji a já stále s myšlenkama, kde asi tak budu rodit, jsem se rozhodla pro kraj jednoho z největších a nejlepších hokejistů na světě – Kladno.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Spoléhat se na to, že v Krči zrovna budou mít domalovaný porodní sál, když se bude chtít Vénovi ven, se opravdu nechci a tak náhoda dala náhodě a když jsem jednoho dne jela za mým drahým do práce, jako by se náhodou tam objevil i pan doktor, kterého jsem zmiňovala v posledním článku, a tak jsme dali řeč a bylo jasno. „Kdyže to máte termín?“…“Na konci srpna, pane doktore!“….“Hm, hmm, hmm…to já už budu po dovolený… to by šlo!“ – tak zněla šťastná zpráva a já se konečně uklidnila a věděla, že někdy na začátku července se pojedu podívat do Kladna znovu, abych se seznámila s prostředím atd. Ostatně jet na jisto 55km je lepší, než jet 25km do rekonstruovaný porodnice, kde bych dostala tak maximálně zednickou lžící a maltou.

Všechno se tedy vyvíjí tak jak by mělo. Tenhle týden mě ještě čeká kontrola u mé doktorky a po pravdě ani nevím, na co se mám připravit, ale žádný nervy mě to už naštěstí stát nebude. Stačí, že si naše „babí“ vymyslela operaci se žílami a teď už jí v Čáslavi tu počmáranou nohu, jak mi psala, určitě dávají do kupy. Jednoduše je to zodpovědná babička. „Přece potřebuju vozit kočár a bejt zdravá!“. A to už je v nemocnici, za dobu mého těhotenství, podruhé, takže zodpovědnost se opravdu stává jejím druhým jménem.

Jako správná nastávající máma začínám být lehce v křeči, že dětský pokojíček je stále prázdný. Když teda pominu to, že se z něj stává skladiště nepotřebných a překážejících věcí v naší domácnosti. Kočárek, který se mi líbil, mi byl vymluven. Začínají Vám lítat v hlavě myšlenky, zda opravdu všechny ty tři velké police dětského oblečení, byť koupeného Vámi nebo poděděného po přítelově sestře, jsou dostačující? A kdy se asi jen pustíte do malování pokojíčku, který jste si vymyslela, jelikož přeci jen musíte ten svůj talent zakončený maturitou ukojit. Jestli opravdu byla volba Krtečka tou správnou, a jaký vlastně měl Krteček ještě kamarády kromě myšky a sovy? Jestli to má cenu to vůbec malovat, když to stejně za pár let budete předělávat minimálně na Hvězdné války a podobně.

V hlavě je tolik myšlenek, že už nezbývá pořádně čas přemýšlet nad ničím jiným. To co si nenapíšu, tak druhý den neudělám. Naštěstí práce ani úkoly nemají nožičky, aby nám utekly, takže se není čím stresovat. A to mi připomnělo, že jsem chtěla asi tak před týdnem probrat svojí skříň s oblečením s ty krásné malé kousky, do kterých už se stejně nevejdu dát někam výš a najít to, co mi teď tak nějak je.

Takže já se pro dnešek loučím a krásný skoro letní den Vám všem.


Vendula právě prožila 23. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět co se děje v tomto týdnu?

b633476599764788426.jpg

7.5.2015 12:14  | autor: Vendula Doudová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist