Cucáme si paleček

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Je tomu opět týden, co jsme se vám naposledy ozvali s naší drobotinkou v bříšku a já se konečně můžu pochlubit výsledkama ze screeningu, které jsme dnes dostali. Miminko je v pořádku!!! Má obě ručičky, obě nožičky a co ještě… máme podle slov pana doktora vzorové miminko a cucáme si paleček.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Cestou k lékaři jsem byla tak nervózní, že jsem v autě s Honzíkem ani nemluvila. Co když bude mít nějakou vývojovou vadu? Vyjde nám vysoká pravděpodobnost na Downův syndrom? Snad bude mít všechny končetiny v pořádku a budou mu pracovat všechny orgány tak, jak mají. Všechny tyhle myšlenky se mi honily hlavou. A co bylo nejlepší? Když už jsme podle navigace měli být na místě, tak jsme zjistili, že nás navigace navedla úplně někam jinam. A to jenom díky špatně napsané adrese ordinace na internetových stránkách… a pro mě samozřejmě další z důvodů, proč nemluvit.

Příjemná sestřička, sympatický pan doktor. Ani jsem se nemusela ptát, jestli můžu vzít s sebou do ordinace Jendu … sestřička jej vyžádala sama.

POVÍDEJTE SI S LÍZOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Abych vzala posupně, co všechno pan doktor na ultrazvuku kontroloval: obličej, který nám trochu připomínal malého ufounka 🙂 (jsme se docela všichni zasmáli), každou ručičku a nožičku zvlášť, páteř, prstíčky u kterých nebyl vidět paleček a všechny orgány. Hlavně srdíčko, které nám pan doktor dal poslechnout, což byl asi nejsilnější zážitek. Jak jsme se postupně po těchto částech a orgánech v tělíčku dostávali k závěru, že je miminko v pořádku, tak mi po tváři stékaly slzy štěstí. Honzík na mě neustále za panem doktorem vykukoval a usmíval se na mě… spadl nám oběma obrovský kámen ze srdce!

Rozšiřujeme KLUB TĚHULEK!:Eliška už má své krásné fotky doma. Chcete taky takové? Jste-li těhotná 6 a méně týdnů, můžete se přidat k našemu KLUBU TĚHULEK! A získat své tři sady profi-fotek v hodnotě cca 9 000 Kč. Pište na:  redakce@babyweb.cz

.

Při naší otázce na pohlaví si byl pan doktor jistý, že to bude chlapeček… Honzík si samozřejmě neodpustil větu, že s tím počítá. : -) Snažil se nás ale přesvědčit, abychom nekupovali nic pro chlapečka, že v tomto období může být klitoris stejně veliký jako penis a hned v zápětí nám řekl, že z jiného pohledu to zase vypadá jako holka. : -D Takže stále není rozhodnuto, jestli to bude princezna Liliana, nebo princátko Šimon.

Pravděpodobnost na DS máme skoro 1: 18 000, což znamená, že mé 18. tis. miminko by mohlo mít Downův syndrom, na Edwardsův syndrom 1: 20 000 a Patauův syndrom 1: 20 000. Z čehož vyplývá, že nemusíme na žádné další vyšetření tohoto typu a už vůbec ne na odběr plodové vody, což se přiznám, bych ani nikdy nedovolila. Všechny výsledky na tyto choroby jsou tedy silně negativní, což je dobrá zpráva.

Také jsme se dozvěděli, že si můžeme nechat udělat extra vyšetření z krve. Funguje to tak, že by z mé krve zjistili buňky miminka, které by letecky přepravili do Číny a zhruba za 14 dní bychom věděli s přesností jakého pohlaví je miminko, popř. skryté vady. Bohužel nemáme zbytečných 50 tis. Kč. : -D

Jo a ještě jedna novinka z těchto vyšetření vyplývá… už jsem u své paní doktorky obdržela těhotenskou průkazku.

Mějte se krásně…

…vaše těhulka Líza 😉


Eliška právě prožila 11. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

20.2.2014 9:27  | autor: Eliška Pulchartová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist