Zoufalost…

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Zdravím vás ve svém dalším pravidelném příspěvku. Jak vyplývá z titulku článku, jsem stále ještě celá a taky už jsem z toho tak trošku na nervy. Nejen, že mi paní doktora říká každý týden, že si myslí, že by to do týdne mohlo přijít, ale mám v poslední době už takové poslíčky, že si říkám sama, že to prostě musí přijít každou chvilku… a stále nic.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Vlastně to všechno odstartovala paní doktorka na jedné z pravidelných kontrol, které teď probíhají každým týdnem. Kdyby mi před 3-mi týdny neřekla, že jsem krásně připravená a že je hlavička už pěkně dole (směrem dolu ji má snad od začátku), další týden, že to vidí tak do 7- 10-ti dnů a na poslední kontrole k tomu přidala takový zvláštní úsměv a nezapomněla dodat, že to do týdne určitě přijde. Tak se držím termínu porodu a vůbec nic neřeším. Většina maminek mě připravovala na to, jak ke konci těhotenství dokážou lékaři odhadnout porod s velkou přesností. Když to teda beru podle sebe, tak jim to nějak nevychází. Uvidíme, co nám řekne paní doktorka zítra, protože je tohle poslední kontrola, poté budu dojíždět do Ústecké nemocnice, kde mám vypsaný porodopis. Upřímně ale doufám v to, že do té doby porodím a ušetřím si cesty a nervy s přenášením.

Jak jsem psala minulý týden, těšila jsem se na kontrolu do Ústí, která proběhla v pátek. Je to požadavek Ústecké nemocnice, alespoň jednu kontrolu musí provézt tam, pokud tam chcete rodit. Těšila jsem se na další názor lékaře na to, jak nám malá roste, jestli je vše v pořádku a kdy by to tak mohlo přijít… a byla jsem zklamaná. Dali mi pouze jednu sondu na bříško, aby zkontrolovali srdíčko (kontrolu srdíčka mi provádí každý týden má doktorka a to ještě se dvěma sondami, kdy tou druhou kontrolují stahy dělohy) a protože jsem byla ve středu u své doktorky, tak řekli, že není třeba nic kontrolovat a ať přijdu až v termínu porodu. Tak jsem jim jenom slušně poděkovala a jela zase 40 km zpátky domů.

Ani vlastně nevím, jak má probíhat kontrola v posledních týdnech těhotenství. Moč, tlak, váha… to je klasika, která vždy proběhne u sestřiček, spolu s kontrolou srdíčka, ale dál? U mě například mi paní doktorka změří bříško metrem, prohmatá spodek a na 5 vteřin přiloží ultrazvuk, aby zkontrolovala srdíčko ještě u sebe. Možná chci moc, možná ne, vůbec nevím. Třeba vůbec nemám ponětí o tom, jestli není pupečník omotaný kolem krčku, nebo kolik malá váží, jestli funguje vše jak má. Proč mají v posledním měsíci probíhat kontroly tak často, když se vlastně pořádně nic nekontroluje? Kontrola srdíčka mi byla totiž nabídnuta jako nadstandard, který by měli dělat až v Ústí od 40-tého týdne (když nebudu počítat tu jejich poslední kontrolu před termínem porodu, kdy srdíčko také zkontrolují). Dovádí mě to k šílenství, budu ráda, když mi o tom napíšete do diskuze a doufám, že nevrlou těhulku v poslední fázi těhotenství tak trochu uklidníte. 😀

Už se těším na vaše komentáře.

Mějte se, jak nejlépe umíte…
…vaše těhulka Líza 😉


Eliška právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619638527446.jpg

21.8.2014 10:37  | autor: Eliška Pulchartová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist