Stále rostoucí bříško

TĚHULKA LIVE! ELIŠKA Jak je vidět na fotografii, do čtvrtého měsíce na mě nešlo skoro nic poznat, ovšem tentokrát se bříško pěkně vyklubalo :-). Je hezky kulaté a tak nosím samé přiléhavé oblečení, abych ho světu ukázala (dokud můžu). Zatím mi nepřetékají boky a netřou se mi stehna o sebe, ale mám z toho trochu obavy :-D.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Přesně jak všude píší, v pátém měsíci dochází k většímu růstu miminka a je to tedy znát, to vám povím. Od začátku si po měsících píšu míry a v poslední době mi už roste jenom bříško a prsa, což mě nechává v klidu, protOže prsa klidně větší přivítám :-). Včera jsem byla na zkoušce svatebních šatů a jak mi bylo řečeno před třemi týdny, že mám na vázání dost velkou vůli, že nebude třeba zvětšovat vložku pod vázáním, tak je teď samozřejmě všechno jinak. Musí do nich zasahovat švadlenka a trochu je upravit, protože pupíček opravdu povyrostl :-). Zatím si tím hlavu nelámu, ale věřím, že až budu ve vyšším stádiu, tak už to příjemné moc nebude…

Naštěstí mám super maminu, takže počítáme s tím, že v posledních měsících se zavřu na chalupě (snad bude hezké počasí) a doufám, že jediná starost, která mě bude trápit, bude, jak se ohnout pro tu červenou jahodu :-D. Předpokládám, že až tahle fáze nastane, tak už budeme mít pokojíček připravený a nakoupeno vše potřebné, abychom pak nehonili všechno na poslední chvíli. Věřím, že už tolik těch sil mít nebudu, takže se snažím to mít už teď zorganizované. To jsem celá já, vše musí být podle plánu a běda, že tomu bude jinak… hned jsem z toho nervózní :-D. Máme zatím nahoře 6 kg, což není hodně na to, že jsem už v pátém měsíci, tak doufám, že ze mě nebude velryba :-D. Ještě dnes mám někdy ráno, kdy se probudím a připadám si netěhotně :-), bříško není sice propadlé, jak tomu bývalo dříve, ale rozhodně někdy nevypadá těhotně ;-). I když se trochu zarazím, protože večer mám vždycky břicho jako balon a ráno se divím, jestli je to normální.

Svatební plánování je v plném proudu. Neustále dochází k různým změnám, což mě pěkně znervózňuje, ale snažím se zachovat klid ;-). Doufám, že všechno klapne podle představ a budeme mít jenom hezké vzpomínky. Každý den máme alespoň jeden úkol, ať už je to zasedací pořádek, doobjednání výzdoby, nebo seznam aut, určitě to není tak jednoduché, jak jsem si na začátku představovala. Jen doufám, že vydržím v lodičkách celý den. Nejsem teď na podpatky vůbec zvyklá, tak se bojím puchýřků a s tím spojeného naříkání. Přeci jen bych chtěla být za princeznu ;-).

Neustále měním jména pro miminko, zato Honzík už má vybráno. Pro chlapečka Šimona a pro holčičku Lilianu. Připadá mi, že už se smířil i s možností, že bychom mohli mít holčičku, tak jsem o chlup klidnější ;-).

Poslední tři dny se nám krvácení úplně zastavilo, takže jsem zase o něco klidnější. Paní doktorka nám na poslední kontrole řekla, že máme být v klidu, že to vypadá dobře, což je dobrá zpráva. Příští týden už se objednám na 4D ultrazvuk, tak je tu možnost, že už budeme vědět pohlaví s naprostou přesností. Bohužel jsme se také dozvěděli, že holčička není nikdy jistá, že se tam ten mišpulínek může někde schovávat, tak musí mít tatínek trpělivost a já ve vybírání oblečků taky, aby bylo všechno neutrální a nestalo se nám, že bude mít chlapeček plno růžového oblečení ;-).

Venku je opět krásně, tak Vám přeji pozitivní náladu, jako máme po delším stresovém období i my ;-).

A budu ráda, pokud mi napíšete do diskuze, pokud máte obdobné problémy s krvácením jako já, zatím totiž nikoho takového neznám a určitě by se mi hodila podpora někoho, kdo si tím prošel a vše dopadlo dobře.

Vaše těhulka Líza


 Eliška právě prožila 17. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599443079971.jpg

27.3.2014 12:54  | autor: Eliška Pulchartová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist