Hospitalizace

KLUB TĚHULEK! ELIŠKA Dnes mi nějak není do zpěvu po zkušenostech a informacích, které jsme dostali za poslední týden. Jak jsem minulé úterý psala, jaké máme štěstí, že krvácení nebylo vážné. Tak se nám tato situace ve středu opakovala a tentokrát přímo na kontrole u gynekologa, který nás ihned poslal do Ústecké nemocnice na hospitalizaci.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Má gynekoložka měla z důvodu malování zavřeno na 3 dny,f a protože jsme měli do 3 dnů zajít na kontrolu, museli jsme k panu doktorovi do Teplic, který ji zastupuje. Sice by šlo o jeden den, ale nechtěli jsme nic zanedbat. A po pravdě jsem i sama chtěla co nejdříve slyšet názor zase od jiného lékaře, abychom se ujistili, že je vše v pořádku.

Po kontrole mi pan doktor naznačil, že nechápe, proč mě nehospitalizovali už v pondělí, kdy mi problémy začaly. Že se to sice stává, ale jakékoliv krvácení je vztyčený ukazováček, který nás upozorňuje na případný potrat. Sice trochu až moc realistické, ale pokud si mám vybrat, tak raději tuhle verzi, než jakékoliv jiné uchlácholení, že vše bude dobré. Protože na mě čekal v autě můj tatínek, který si k tomu všemu ještě zlomil nohu, tak jsem ho hned po kontrole odvezla domů (byli jsme na kontrole na chirurgii). Cestou jsem se ještě stavila v krámě, abych si nakoupila pití a nějaké jídlo, jako kdybych věděla, že bude problém s jídlem v nemocnici. Doma jsem si všechno v klidu sbalila a za chvilku už tu byl Honzík, aby mě mohl odvézt do Ústecké nemocnice.

Rozšiřujeme KLUB TĚHULEK!:Eliška už má své krásné fotky doma. Chcete taky takové? Jste-li těhotná 6 a méně týdnů, můžete se přidat k našemu KLUBU TĚHULEK! A získat své tři sady profi-fotek v hodnotě cca 9 000 Kč. Pište na:  redakce@babyweb.cz

.

Takže se opět historie opakuje, opět jsme byli na nervy, zda bude vše v pořádku a pořádně ani nemluvíme. Navíc jsem měla při přijímacím vyšetření takové štěstí, že jsem chytila čerstvě vystudovanou doktorku, která mi opět prováděla kontrolu i ultrazvuk. Protože si nebyla vůbec jistá, musela zavolat jinou zkušenější lékařku, aby se na mě také podívala. Takže Honzík byl v čekárně v pozoru, když viděl, že utíká do ordinace další doktor. Byla jsem ráda, protože byla opravdu milá a šlo vidět, že má spoustu zkušeností. Všechno mi krásně laicky vysvětlila a pokud bych si mohla vybrat, určitě bych ji chtěla mít u porodu.

Dozvěděla jsem se, že po prasknutí některé z cévek, která praskla důsledkem srůstání placenty s dělohou, se mi vytvořil asi centimetrový hematom, který by se měl buď vstřebat, nebo přirozeně odejít. Každopádně zjistila, že mi srůstá placenta s dělohou přes vnitřní branku, tedy přes cestu, kterou by přirozeně mělo přijít miminko na svět. Pokud by opravdu placenta přerostla přes tuto branku, musela bych rodit císařským řezem. Protože klasický porod přes placentu se nedoporučuje kvůli velké ztrátě krve maminky.

ZAŽILY JSTE V TĚHOTENSTVÍ HOSPITALIZACI? NAPIŠTE MI O TOM DO DISKUZE, BUDU MOC RÁDA.

Po příjemném přijetí sestřičky na pokoj, jsem ihned dostala kapačku proti krvácení a mohla v klidu spát. Kapačky jsem dostala celkem 3 a opravdu hned zabraly. Po několika dnech a kontrolním ultrazvuku mi zase jiný pan doktor řekl, že se hematom už vstřebal a že bych mohla jít domů. Ještě proběhla kontrolní prohlídka, která byla v pořádku a opravdu mě pustili. Dali mi k tomu ještě recept na troje prášky. Ascorutin na zastavení krvácení, Utrogestan na podporu těhotenství a Magne B6 (hořčík).

Takže nyní jsem už doma, problémy zatím nemám a na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak snad bude všechno v pořádku. Tímto dnem budu začínat 15tý týden těhotenství. Tak nám držte pěsti. Musíme se přiznat, že nám je teď upřímně jedno, zda to bude holčička, nebo chlapeček. Hlavně aby bylo miminko zdravé!

Snad s příjemnějšími zprávami se na vás budu těšit zase příští týden.

Vaše těhulka Líza


 Eliška právě prožila 14. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

6.3.2014 3:17  | autor: Eliška Pulchartová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist