Veronika ve 32. tt: Dobíjení

TĚHULKA LIVE! VERONIKA Zdávají se mi sny. Živé. A barevné. S podobným námětem. Už od začátku těhotenství. Přichází a odchází. Někdy uplyne pár týdnů. Jindy se s ním setkávám každou noc. Poslední dobou čím dál častěji. S Damiánem.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Noční snění den mi mění

Obvykle jsou o porodu. Každý je jiný. Ale všechny krásné. Někdy skončí dřív, než se syn narodí. Jindy držím vědomé okaté novorozeně ve svých dlaních. Spolu s Tomem. Po takových nočních zážitcích mám pak vždy plno energie, budím se s úsměvem (a obvykle dceřinou rukou na prsou – to ostatně každou noc).

Kvalitní noc s Damiánkosnem a spánek trvající víc než 6 hodin mi umí dobít energii. Poslední týden se zadařilo. Anit přestala spát po obědě (ze dne na den jako když utne) a večer místo obvyklých obstrukcí a uspávání na několikrát s finálním usnutím mezi desátou a jedenáctou je dcera tuhá do osmi (obvykle ještě dřív). Takže máme s Tomem čas na sebe. I na spaní. A na hypnoporodní relaxace, které teď praktikuji téměř denně. Je to taaak příjemné.

Samozřejmě nový režim má i své nevýhody – přes den už nemám šanci si odpočinout (no, jako kdybych někdy odpočívala, haha).

Anitka – nezdolný akumulátor

Kromě spaní a snění je pro mě totálním dobíječem Anit. Je nezastavitelná. Od probuzení do usnutí diskutuje, komentuje, vtahuje mě do svých her. A začala se ptát. Proč? Proč? Je to báječné a moc jsem se na toto období těšila. Takže teď žhavím mozkové závity (a internet v mobilu), abych jí mohla odpovědět. Zatím je to celkem přijatelný level – ptá se spíš, proč někam jdeme, proč se v zimě musí nosit boty a ne papuče a podobně. Podstatu vesmíru jsem ještě vysvětlovat nemusela.

Když jí řeknu, že jsem unavená, odpoví: „Ne.“ Jasné jak facka. A tak ne. Místo povalování se na pohovce si jdu hrát s domečkem na panenky. A únava zmizí. Obvykle.

Pečuji o sebe

Minulý týden jsem skuhrala kvůli zádům. Tak jsem si zašla na masáž pro těhotné, kterou jsem dostala od Toma na Vánoce (grrr… slíbili jsme si, že si nic nedáme, přece!). A byla fantastická! 90 minut totální relaxace. Myslím, že jsem si i schrupla. Aspoň to na konci naznačovala potutelně se smějící Thajka.

Bikram jógu už jsem zabalila. I když s Anit v břiše jsem chodila až do konce osmého měsíce, teď na to nějak nemám. Naštěstí mi dovolili můj přeceněně nakoupený počet lekcí převést na období po šestinedělí. Aspoň mám motivaci začít brzo cvičit. Každopádně gravid jógu nevynechávám. Ta mě nabíjí. Je to můj čas s Damíkem. A taky se Simonou – ženou, která bude u jeho zrození. A čím víc ji můžu poznat, tím líp.

Taky piju čaj z maliníku a jím lněná semínka. Prolévám se Carem a meltou a vsugerovávám si, že je to káva, která mě nakopne. Relaxuji při mazání břicha, zobu vitaminy a nově mám brát i železo na anémii. Tu jsem měla i s Anit a vím, že stavy únavy po pár železných dnech rychle odezněly. Občas si dopřeji arašídy v karobu. Mou drogu. Prostě se rozmazluji.

Čtěte také:

Tom, Tom, Tom

O něm vlastně měl být hned první odstavec. To můj báječný manžel mi dopřává nejvíc času a fyzické i psychické podpory na odpočinek. Hraje si s Anit, chodí s ní nakupovat a sáňkovat se. A já zatím doma můžu odpočívat. Můžu. Ovšem většinou uklízím, žehlím (!), peru atd. atd. Každopádně jeho pomoc je neocenitelná. Taky vaří a probírá se mnou všechny mé strachy, rozfoukává mi nabručenou náladu a vážně mě hýčká. Takže, díky, muži můj! Jsi nejvíc!

Mejdanuji

Po skončení práce jsem nezanevřela na společnost. Kromě pravidelných aktivit s Anit teď celkem často chodím i na „mejdany“ (no dobře, je to trochu nadnesené, ale to slovo si prostě musím dopřát) s kamarády. Naposled parádní akce s týmem z práce – báječná sobotní slavnostní chvíle při předávání ceny byla dobrým rozloučením před pracovní pauzou (teda, plánujeme ještě jedno mecheche, tak se těším). I podobné družení se mimo dětské skupiny mi dodává šťávu. Nutí mě se hezky obléknout, namalovat a nechat doma tu roztomilou infantilní čepici, kterou jsem si nedávno koupila.

Taky se trochu uklidňuji – s přibývajícím vyžehleným prádlem pro Damíka a policemi plnícími se výbavičkou jsem víc a víc v pohodě. Už jen ten kočár a sedačka. A budu úplně cajk.

Tak zatial. Vaše dobíjející se V.


Veronika právě prožívá 32. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg


70px_cmc_banner.jpgLékařskou péči Těhulce LIVE! poskytuje: CMC – soukromá klinika, která klade mimořádný důraz na nejvyšší kvalitu pediatrické péče. 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist